Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

View Poll Results: STEAUA - DINAMO

Voters
17. You may not vote on this poll
  • 1 - victorie STEAUA

12 70.59%
  • X - meci egal

1 5.88%
  • 2 - victorie DINAMO

4 23.53%
Results 1 to 13 of 13
    Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default STEAUA - DINAMO duminica la 20:15 pe TVR 1 si TVR Int !

... am deschis acest topic pentru a pune shi ultimele informatzii despre meci, feed, etc ...

... TOATE ARTICOLELE de mai jos sunt luate de pe principalele ziare de SPORT din Romania ...
    Quote Originally Posted by silber

"Vine meciul anului”

Autorul celor două goluri din partida cu Poli Iaşi, Claudiu Niculescu, a mărturisit ieri că derbyul cu Steaua, de duminică, este finala campionatului. „Am acumulat 9 puncte din 9 posibile şi sîntem gata pentru întîlnirea decisivă, cu Steaua, ce va fi duminică. Eu aş miza pe succesul nostru, am mare încredere în mine şi în colegii mei! Va fi meciul anului, veţi vedea! De fapt, e finala campionatului”, spun el. Claudiu Niculescu a marcat 11 goluri în acest campionat pentru Dinamo şi a punctat: "Doresc să trec de această cotă după meciul cu Steaua"

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Meciul se joaca practic la aceeasi ora cu Real Madrid - Barcelona, nu stiu pentru care sa ma hotarasc

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

PERFECT !
    Sunt in tara si am sa vad meciul LIVE !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Steaua-Dinamo e la 20.15 iar Real-Barca e la 22.00. Sper sa bata Dinamo si Real.
    Totdeauna gasesti ceva de invatat

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by loko
    Meciul se joaca practic la aceeasi ora cu Real Madrid - Barcelona, nu stiu pentru care sa ma hotarasc
    Pe ce post vedeti voi real-Barca? Merci.
    PS. Vad acum un anunt pe taquilla 1 care spune ca acest meci va fi transmis direct in 10/04 la 19.00h...En taquilla hasta el D10 -> ce inseamna asta, daca traduce cineva? Merci.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

edit :
    M-am mutat "dincolo".

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by loko
    @zumeo
    Cred ca trebuie sa mai deschizi un poll cu Real-Barca .
    ... S-a executat Shefu´!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Brigadă elveţiană la Steaua - Dinamo

Meciul Steaua - Dinamo, care se va disputa duminică, de la ora 20:15, va fi arbitrat de o brigadă de arbitri din Elveţia avîndu-l la centru pe Massimo Busacca. "Centralul" din Ţara Cantoanelor a fost de curînd în România, cînd a arbitrat întîlnirea Steaua - Villarreal, 0-0, din optimile de finală ale Cupei UEFA. De asemenea, partida Steaua - Rapid, de săptămîna viitoare, va fi arbitrată de o brigadă străină cu norvegianul Tom Henning la centru.
    De joi se vînd bilete la Steaua - Dinamo

Conducerea Stelei a stabilit preţul biletelor pentru derby-ul cu Dinamo, de duminică. Preturile:
    La peluze - 50.000 de lei
    La tribuna a II-a - 100.000 de lei
    La tribuna I - 150.000 de lei
    La tribuna 0 - 300.000 de lei
    La fotolii - un milion de lei
    Biletele vor fi puse în vînzare joi, la ora 12:00, la stadionul din Bulevardul Ghencea.

Programul caselor de bilete:
    Joi, 7 aprilie 12.00 - 18.00; Vineri, 8 aprilie 12.00 - 18.00; Sîmbătă, 9 aprilie 10.00 - 16.00; Duminică, 10 aprilie 12:00 - ora meciului

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Steaua-Dinamo, la concurenta cu Real-Barca

Octavian Cojocaru
    Daniel Contescu
    Sambata, 09 Aprilie 2005

A mai ramas o zi pina la marele derby Steaua-Dinamo
    Walter Zenga, antrenorul echipei de fotbal Steaua, parea ieri vizibil afectat de inmormintarea Papei Ioan Paul al II-lea. Tehnicianul italian, care este catolic, a pus fotbalul si derby-ul cu Dinamo (programat miine, de la ora 20.15, in Ghencea) pe plan secund, in urma evenimentelor de la Vatican.

Zenga le-a cerut ziaristilor sa tina un moment de reculegere in memoria Papei. “Sa pastram zece secunde de tacere in amintirea unui mare om, Papa Ioan Paul al II-lea. Inainte sa vorbim despre nimic, sa ne gindim la aceasta persoana care a adus liniste in lume. Fotbalul e nimic”, a declarat Zenga, dupa care si-a dat jos sapca si, pret de citeva secunde, a lasat capul in pamint.

Fara secrete

Dupa o multime de elogii aduse Papei, Zenga a vorbit despre derby-ul cu Dinamo. “E un meci foarte important, dar nu decisiv pentru cucerirea titlului. Mai sint 12 partide. Daca eu spun ca titlul se va decide duminica, inseamna ca sint nebun, inconstient si neprofesionist”, a mentionat Zenga.
    In opinia tehnicianului, echipele Steaua si Dinamo nu mai au secrete una fata de cealalta. “N-avem cu ce sa-i surprindem. Poate, doar daca il bagam pe Mirel Radoi in poarta. Ei ne stiu foarte bine, ne cunosc toti jucatorii. Si noi stim totul despre ei”, a adaugat “Omul-paianjen”.

Ora exacta

Antrenorul echipei din Ghencea a propus ca toate echipele implicate in lupta pentru titlu sa joace la aceeasi ora. Italianul a lasat sa se inteleaga ca se teme de jocurile de culise. “Dupa parerea mea, asa e cel mai bine. Titlul se va decide dupa ultimul meci”, a completat Zenga.
    “Omul-paianjen” sustine ca e mai preocupat de meciurile cu Dinamo, Rapid si Universitatea Craiova, decit sa-si scrie noul contract cu clubul din Ghencea. “Voi vorbi cu patronul despre ce ne dorim in viitor, cum aducem jucatori tineri, cum ne vom pregati pentru a evolua si mai bine in cupele europene. Vom discuta despre continuitate. Sint fericit, fiindca patronul a spus ca ma va lasa sa-mi scriu singur contractul”, a incheiat Zenga.

Cozi la nimic

Fanii Stelei au luat si ieri cu asalt casele de bilete de la arena din Ghencea, asteptind la coada sa fie puse in vinzare alte tichete. Printre suporteri s-au strecurat numerosi bisnitari, care ii indemnau sa cumpere bilete la preturi piperate. La meci, securitatea va fi asigurata de 1.200 de jandarmi.

“Jucam pe video si pe televizoare”

Pe parcursul intregii saptamini, dinamovistii au vizionat, in cantonamentul de la Saftica, rezumate ale partidelor disputate de-a lungul timpului intre Dinamo si Steaua. In prim-plan s-a aflat meciul din 1989. “Acea echipa ar fi costat acum intre 60 si 100 de milioane de dolari! Puteam cistiga Cupa Campionilor, daca nu venea revolutia. Jucam pe aparate video si pe televizoare, nu ne gindeam la bani. Stelea a facut un meci mare, in 1989, desi era tinar”, a rememorat antrenorul Ioan Andone.

“I-am batut cu 7-1 la juniori!”

Florentin Petre l-a laudat pe Danut Lupu, care in acea partida i-a strecurat de citeva ori mingea printre picioare lui Gica Hagi: “Lupu era un geniu. De unde sa mai luam un jucator ca el?”. “Aveam 14 ani la acel meci si eram in tribuna. Imi placeau Mateo, care era mic si avea viteza, Sabau... Mereu au iesit partide incinse intre noi si stelisti. Tin minte ca i-am batut cu 7-1 la juniori!”, a mai spus capitanul de la Dinamo.

O bere cu fanii

• Dinamo pregateste o revansa istorica in Ghencea. “Ciinii rosii” n-au mai cistigat in campionat, pe terenul rivalei traditionale, din 1989. Acum 16 ani, “Dream Team”-ul construit de Mircea Lucescu zdrobise Steaua cu 3-0. La Dinamo evoluau, printre altii, Ioan Andone, Dorin Mateut si Iulian Mihaescu, actualii tehnicieni ai dinamovistilor.
    • “Putem recupera diferenta de puncte care ne separa in campionat de Steaua... Daca vom pierde, vom iesi din cursa pentru titlu. Pentru noi e mai important rezultatul decit sa facem spectacol si sa pierdem cu 3-0”, a declarat Ioan Andone.
    • Fotbalistii de la Dinamo, care vor incasa cite 10.000 de dolari in eventualitatea unui succes, au refuzat o prima de 1.000 de euro oferita de fani celui care va marca golul victoriei. “Nu vom accepta banii. Cu acea suma vom merge la bere, dupa meci, cu suporterii”, a promis Adrian Mihalcea.
    • Meciul ii va aseza fata-n fata pe fratii Dorin si Lucian Goian. Nici unul nu este anuntat titular.
    • Directorul Cristi Borcea va parasi conducerea excutiva, incepind cu 1 iulie (cind FC Dinamo va deveni societate pe actiuni), urmind sa devina actionar. Locul sau ar putea fi luat de chestorul Marcel Popescu, actualul comandant al Clubului Sportiv Dinamo, sau de impresarul Ioan Becali.
    • Suporterii campioanei s-au calcat ieri in picioare pentru un bilet de intrare la meci. La casele de bilete din Soseaua Stefan cel Mare se pusesera in vinzare, ieri dupa-amiaza, doar 2.250 de tichete, la pretul de 100.000 de lei bucata. “Steaua trebuia sa ne dea 3.200 de bilete. E bataie de joc!”, acuzau fanii.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Steaua Bucuresti 1 - 0 Dinamo Bucuresti

DICA a marcat !

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

HAI STEAUA!
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

... jos palaria Dorinel MUNTEANU, de departe cel mai bun de pe teren !

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

BRAVOSTEAUA
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)