Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default BOOM EXPRESS-750 LEI -12 LUNI ABONAMENT FULL+STB+cartela..

In pretul de 999 RON al Boom Express e inclus TVA, receiverul si cartela.Dupa un an de zile predai receiverul si iei inapoi 249 RON.=> 750RON inclusiv TVA toate canalele pentru 12 luni.

Adica cu 14 euro/luna fara tva ai acces la toate pachetele care in mod nornal ar costa cam 23 euro fara TVA si ai si receptorul si cartela boom gratuite.....

Fanta zicea ca vrea sa dea 10 mil odata sa nu mai aiba tb cu facturile... prin sistemul prepay se va putea si asta ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si ce este asa de spectaculos?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: BOOM EXPRESS-750 LEI -12 LUNI ABONAMENT FULL+STB+cartela

Quote Originally Posted by lukas75
    Adica cu 14 euro/luna fara tva ai acces la toate pachetele care in mod nornal ar costa cam 23 euro fara TVA si ai si receptorul si cartela boom gratuite.....

Fanta zicea ca vrea sa dea 10 mil odata sa nu mai aiba tb cu facturile... prin sistemul prepay se va putea si asta ....
    Eu vreau sa platesc in avans abonamentul meu dar nimeni nu-mi poate spune cum sa procedez.

Pana acum era 18 USD + TVA pachet full.Deci reducerea nu este extrem de spectaculoasa desi este un lucru merita remarcat.

Din nefericire , si nu vreau sa supar pe nimeni , imaginea pe Coship lasa mult de tot de dorit iar receiverul are un meniul total neprietetos si nu foarte usor de intuit pentru un utilizator neinitiat.

Pentru cei de la boom schimbarea feceptorului trebuie sa fie prioritatea nr.1
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

- Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lukas75
    In pretul de 999 RON al Boom Express e inclus TVA, receiverul si cartela.Dupa un an de zile predai receiverul si iei inapoi 249 RON.=> 750RON inclusiv TVA toate canalele pentru 12 luni.

in mod normal, ar costa 23 de euro, fara tva? Asta numiti voi normalitate?
    Si aveti si cartela gratuit? ce generozitate.....
    Vai de capul vostru de oferta......cu asta vreti sa spargeti piata?
    Sa nu mai vorbim de faptul ca azi maine o sa aveti cam atatea pachete ca si programe......

In loc sa luati mult de la clienti putini ar trebui sa va reorientati, si sa incercati sa luati putin de la clienti multi.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Din nefericire , si nu vreau sa supar pe nimeni , imaginea pe Coship lasa mult de tot de dorit iar receiverul are un meniul total neprietetos si nu foarte usor de intuit pentru un utilizator neinitiat.

Pentru cei de la boom schimbarea feceptorului trebuie sa fie prioritatea nr.1
    Da' de conserva ? Ce zici? De prioritatile lui Digi? Semnalul? daca imi schimba conserva aia ... jos palaria!
    Asta nu inseamna ca nu sint de aceeasi parere: Coship-ul e de toata jena dintr-un singur motiv: gestionarea canalelor si dificultatea de navigare intre canale. In rest e ok pentru mine si familia mea.
    SHALOM

- Teacher

Posts Thanks / Likes

Romania e singura tara din cate am vizitat pana acum, unde cand vin sarbatorile se scumpesc bananele, portocalele,ouale, carnea de miel, si alte produse la care cererea este mai mare in perioada respectiva. Romanul vrea sa speculeze faptul ca oricum aceste produse vor fi cumparate. In tarile normale, in perioada asta produsele respective se ieftinesc. In felul acesta se se vinde mai mult, si castigul este mult mai mare. Dar romanii nostrii tot nu inteleg acest lucru, si tot nu se pot desprind de vechile obiceiuri.

Asta este si mentalitatea conducerii DTH-urilor noastre ( inafara de DIGI). Bine, daca ar merge, sa zicem ca e treaba lor cum fac. dar sa fie atat de lipiti de aceasta mentalitate, incat sa nu realizeze ca in felul acesta singurul lor deznodamant va fi falimentul.....
    E de neconceput pentru mine aceasta tactica, din partea unor manageri, care sun pusi in functii ca sa conduca o afacere. Ei sunt pusi acolo sa administreze investitia unor oameni, cand de fapt sunt neprofesionisti, nerealisti, inflexibili, inconstienti, au o lipsa totala de respect atat fata de clienti, cat si fata de banii investitorilor, adica a celor care i-au pus in functii.
    Cum poti sa te incapatanezi sa ai o asemenea strategie, cand ai un concurent ca DIGI care are un avans considerabil? Plus inca 2 - 3 concurenti.
    Unele companii sunt obisnuite cu monopolul.... si refuza sa intre in competitie, ... de fapt singurul raspuns care-i pot da cuncurentei e sa-l cumpere..., in rest sunt blocati in ideile lor...
    Trist.... In loc sa luati mult de la clienti putini , mai bine incercati sa luati putin de la clienti multi.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

foarte bine punctat man,nota 10

Living an analog lifestyle in a digital world

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

E de neconceput pentru mine aceasta tactica, din partea unor manageri, care sun pusi in functii ca sa conduca o afacere. Ei sunt pusi acolo sa administreze investitia unor oameni, cand de fapt sunt neprofesionisti, nerealisti, inflexibili, inconstienti, au o lipsa totala de respect atat fata de clienti, cat si fata de banii investitorilor, adica a celor care i-au pus in functii.
    aici se remarca nivelul de pregatire al managerilor cit si carentele in educatie-lucreaza prost pe bani multi.
    cei care a-ti urmarit pe realitatea prezenta lui basescu a-ti putut remarca realismul de a spune pe fata ca faimoasa carte care se invata in tara noatra este o dulce himera,singura exceptie facind-o olimpicii.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Mda, comentariul ar avea rost NUMAI daca DigiTV si RCS-RDS in general ar trata clientii cum se cuvine, nu de alta dar daca le dai mai putini bani nu inseamna ca trebuie sa te ia la misto sau sa ii doara in p... de ce le zici la telefon sau face 2 face.

Pana atunci sa nu-i dam ca exemple pozitive, trebuie sa dea afara 90% din angajati sa scape de nesimtirea asta crasa de la casierii, tehnic sau vanzari.

Coshipul, varza asa cum este el nu mi-a dat NICI o eroare pana acum de cateva luni bune si este deschis non stop ca mi-e lene sa-l pun pe stand by.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ha

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by salento
    Cate fan...clone se lupta sa desfiinteze concurenta!Misto.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

din pacate, nu are nevoie de clone pentru a va desfiinta ... O faceti singuri...
    Salut Prieteni!

- Teacher

Posts Thanks / Likes

@salento
    Ultima data pupancuristii de la Digi m-au facut clon, cand nu mai aveau nici un argument.
    Iar daca tu ai inteles din cele scrise, ca eu vreau sa desfiintez "concurenta", imi pare rau pt. tine. Nu am nici un motiv pt. asta, sunt simplu client Digi ( mentionez, destul de nemultumit de acest operator ). Am si criticat DIGI, motiv pt care nu ma bucur de popularitate din partea pupancuristilor, si nici din partea lui @fanta.
    Ar fi bine, ca Digi sa aiba concurenta serioasa. Dar vad ca acest lucru inca nu se intampla.
    Eu zic ca ar trebui sa va treziti la realitate, si sa nu mai vedeti dusmanii de clasa dupa fiecare post care nu va convine
    Sunt cativa si pe acest forum, care va critica dur, dar cu speranta sa schimbati ceva in atitudinea voastra. Dar voi in schimb sa analizati cele scrise, bagati capul in pamant, ca strutul.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)