Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Key-Loader , o problema ????

Fac un apel la cei care sunt mai tineri ca mine si au mai multe cunostintze win-soft decat mine, eu fiind un ageamiu in domeniu mai ales ca la vremea mea am invatzzat cobol si fortran si umblam cu bratzul plin de cartele dupa mine . Iata despre ce e vorba :
    pe net apar o multzime de key actualizate aproape zilnic. Acestea sunt in forma txt (key) sau in forma binara. Din pacate loaderul pe care-l avem la dispozitzie nu poate citi ( si in consecintza nu poate nici converti ) decat parttial aceste key. keyle nagra2, cripto, bis neputand fi folosite decat daca se introduc manual .
    Oare nu poate fi scris un Key-loader care sa recunoasca si aceste key si sa le transforme in forma binara pentru a fi incarcate ? Intreb pentru ca avand patch e pacat sa nu avem si un loader adecvat . Peronal am luat un fisier softkam.key de 92 kb pe care l-am deschis cu ajutorul lui KeyFly_v1.2. exe constatand ca la premiere imi apar un numar de 8 key pe 8 bitzi. Din pacate programul in cauza nu face si conversia in bin asa ca nu am avut cum sa le testez.
    Totusi , si asta era intrebarea , nu se poate scrie un KeyLoader destept ?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Exista astfel de programe dar din cate stiu difera de la receptor la receptor.
    Eu de exemplu folosesc pt Lazer fta prog. EvilEyesManager(FOARTE DESTEPT) cu care pot
    converti softcam key in bin si il bag in rec. dar acest fisier softkam.bin nu cred ca este acceptat de toate patch-urile care au extensia bin si este particularizat pt fiecare "familie" de rec.Este adevarat ca pe masura ce noi sisteme de codare(biss,crypto)sunt sparte trebuie actualizat si loaderul ca sa
    le poata citi si converti in bin.Salut

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Cu injuraturile de rigoare, revin la castravete

Oameni buni, chiar nu stie nimeni un program konverter-loader care sa transforme toate keyle ( *.key ) ce apar in fiecare zi pe NET in key binare (*.bin ) si care sa poata fi incarcate in receiverul de tip 6xxx in totalitate ? Am incercat evileyes manager ,patch-loader ,si inca 2-3 programe si nimic . NUL. Zice ba ca fisirele nu au lungimea necesara flasului ( cazul evileyes) ba ca fisierul nu e compatibil si tot asa . Eu stiu ca lui Gosha si Frocus le e greu sa tot faca key asa de des cum se schimba , dar pe net in 3-4 ore apar noile key si zau ca e pacat sa ne uitam lung pana cand apar keyle pe Frocus.
    Poate ca pe unii o sa-i enerveze ce scriu dar mi se pare ca e neproductiv sa ai keyle in 4 ore dupa schimbare si sa nu potzi sa le incarci fiindca nu ai un konverter.loader care sa le poata incarca in strongurile astea 6xxx.
    Mai am inca o intrebare : la sectziunea Viaacces apar cam in jur de 100 de key -Provider 007C00 , key 01 - toate fiind cu key id 01. Patchloaderul nu vede nimic, afiseaza zero peste tot desi sunt key pe 16 bitzi . Ce e cu keyle astea ?
    Celor ce ma vor injura le multumesc de pe acum ! Poate ,totusi , se va gandi cineva si la un asemenea program !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)