Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Situatie abonati prin DTH-urile noastre

M-a provocat Salento si am incins repede telefaonele pentru a vedea care esti situatia abonatilor in acest moment :

Digi TV 466.000 abonati !
    Crestere uluitoare datorata in special ofertei tot la 0 lei si celor 19 caravane ce au impanzit tara.

Max TV : 45.000 ( informatie from newsat de saptamana trecuta)

Focus SAT 21.000 (informatie chiar din interiorul ESS)

Boom 6100 ( cifra valabila vineri 08.09)

Date sunt 100% reale si cine doreste le crede cine nu sa ramana dezinformat si sa viseze in continuare

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

In urmatoarea perioada se intrevede o crestere a abonatilor Boom si Digi si stagnarea, daca nu micsorarea, numarului de abonati Focus...
    Salut Prieteni!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Situatie abonati prin DTH-urile noastre

Quote Originally Posted by Fanta
    M-a provocat Salento si am incins repede telefaonele pentru a vedea care esti situatia abonatilor in acest moment :

Crestere uluitoare datorata in special ofertei tot la 0 lei si celor 19 caravane ce au impanzit tara.
    Fanta
    RDI Team
    E adevarat ca s-au facut foarte multe contracte de cei din caravana . Pacat ca oamenii , in marea majoritate au decat conservele si contractele . Instalarile cand o da domnul . Stiu cazuri concrete in care nici dupa 3 saptamani nu au venit echipele de instalare . Ce e mai interesant ... Se pare ca cele doua luni gratis sunt din momentul semnarii contractului . Asa ca iar o mare teapa DIGI.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armand25
    E adevarat ca s-au facut foarte multe contracte de cei din caravana . Pacat ca oamenii , in marea majoritate au decat conservele si contractele . Instalarile cand o da domnul . Stiu cazuri concrete in care nici dupa 3 saptamani nu au venit echipele de instalare . Ce e mai interesant ... Se pare ca cele doua luni gratis sunt din momentul semnarii contractului . Asa ca iar o mare teapa DIGI.
    penibil si jenant...
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta

Fanta
    RDI Team
    "Very,very client oriented operator.A model of customer focus strategy."

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

si ca informatia sa fie completa,la digi tv s-a renuntat la faimoasa"cuponiada".adica dupa 2 luni iti taie din start hbo
    boy2good

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ciudat!A cedat HBO-ul!Mi-a soptit o vulpita ca treaba aia cu renuntarea din partea clientului nu e gaselnita celor de la Digi.
    contrapartida cu lunile de gratuitate acordate operatorului= directiva HBO sa se ofere "optiunea negativa".Deci nu a fost vorba de intentie rea din partea Digi ci doar de incapacitate de a gestiona o procedura impusa de HBO!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

E adevarat ca s-au facut foarte multe contracte de cei din caravana . Pacat ca oamenii , in marea majoritate au decat conservele si contractele . Instalarile cand o da domnul . Stiu cazuri concrete in care nici dupa 3 saptamani nu au venit echipele de instalare ...

Sa "vedeti" situatie penibila legata de exact acest subiect....in urma cu vreo 3 saptamani am avut de facut o executare silita in localitatea Nana din judetul Calarasi...si cum cautam impreuna cu soferul si executorul judecatoresc locuinta debitorului (mergand "la pas" cu masina pe ulitele satului)....constatam ca se aduna lumea pe langa masina..copii...oamenii ieseau pe la porti....la un moment dat am oprit sa intrebam....dar am fost noi intrebati: - Sunteti de la Digi? -Ati venit sa ne instalati antenele?
    In cu totul alta situatie (daca as fi fost la mine in judet) as fi crezut ca este o gluma din partea cuiva....
    Oamenii ne-au explicat ca au venit, le-au dat echipamentul si intocmit contractele cu promisiunea ca in cateva zile vor veni sa le instaleze si antenele..dar trecusera 2 saptamani si deja isi pierdusera rabdarea...
    ...daca aveam DigiSat-ul la mine si busola, lasam sacoul si-i rezolvam pe oameni...evident glumesc...
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yanq
    [i]
    ...daca aveam DigiSat-ul la mine si busola, lasam sacoul si-i rezolvam pe oameni...evident glumesc...

poate le rezolvai altceva ( nevestele de exemplu )... ca antene nu au ....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

[i]

..nici acum! e aproape o luna de atunci
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

[i]

..nici acum! e aproape o luna de atunci

nu stiu despre situatia ta . stiu ca semneaza contractul si primesc conserva . cu antenele vin instalatorii ...
    se pare ca e tentanta ideea mea ?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Poate ca Digi are 466000 clienti insa face o greseala enorma: nu analizeaza situatia financiara a clientilor de la sate la care da in custodie. Fara a preciza orice nume sau localitate, vreau sa va prezint urmatoarea situatie: intr-un sat, plin de rromi (aproape 75%) Digi a dat la dansii receptoare+antene si a chemat instalatorul autorizat sa instaleze. O mare parte dintre "clienti" care a u primit antenele + receptorul nu au unde sa monteze acestea. E, fara montare instalatoru a propus sa faca el o baza si loc de montare+montare speciala si le-a propus sa le faca pentru 30 RON (bani putini pentru ceea ce face dupa parerea mea). Raspunsul "custodistilor": Dar noi de unde sa avem bani pentru asa ceva? ... Asa cum va platii noul client factura lunara pentru Digi. O intrebare si mai buna: oare domnul rrom are habar unde ar trebuii platit? Eu zic ca nu ... Si sa nu mai vorbim despre niste cazuri restranse unde familiei a fost suspendat serviciul de electricitate insa a primit Digi ...

E, eu nu vreau sa fiu carcotas, si apreciez initiativa celor de la Digi, una foarte buna, insa cum vor platii acesti oameni? De ce nu se analizeaza daca clientul poate platii sau nu? Eu zic ca pe unele zone georgrafice vor avea o pierdere mare din aceasta cauza... (mai ales ca eu stiu despre ce zona este vorba in acest moment ...)

Maul, Darth Maul Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    oare domnul rrom are habar unde ar trebuii platit?
    M-as mira sa-si fi pus problema; iar dealerul cu atat mai putin.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cum sa nu faca Digi abonamente cu caravana cand oamenii aud de totul gratis.
    Stiu un sat maricel in care doar vreo 6 case nu au optat pt.Digi din caravana.
    Acum oamenii asteapta instalarea, cand o veni ea.... .Dupa aia o sa astepte sa nu mai ploua....

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

Raspunsul "custodistilor": Dar noi de unde sa avem bani pentru asa ceva? ... Asa cum va platii noul client factura lunara pentru Digi. O intrebare si mai buna: oare domnul rrom are habar unde ar trebuii platit? Eu zic ca nu ... Si sa nu mai vorbim despre niste cazuri restranse unde familiei a fost suspendat serviciul de electricitate insa a primit Digi ...
    custodisti primira si contracte?ce prevede acesta in cazul dat?jiji plateste o penalizare?
    custodistii mentionati sint cunoscuti pentru rabdarea de scurta durata si pentru ingeniozitate.nu m-ar mira sa citesc pe forum ca au inceput sa faca troc nu ca pina acum cu oale si olite ci cu conserve.
    ce v-a face jiji in acest caz,le v-a cere daune? vor putea plati daune(in
    valoare de...?)de unde,cum?
    si-a dat jiji teapa singur? membrii caravanei au salar in functie de numarul de contracte incheiate?
    ma mai intrebam cu ceva timp in urma ce manageri are jiji?
    in orisice caz in eventualitatea unor procese jiji v-a avea reclama cu carul
    p.s.:exista caravane care fac acelasi lucru si in ungaria,cehia si slovenia?
    au fost si tiganii de acolo improprietariti cu conserve?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)