Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Wrestlemania XXI FTA-luni dimineta!{mare spectacol,mare...}

Hi All,

WWE Raw si Smackdown prezinta:

WRESTLEMANIA XXI

1.World Heavyweight Championship:Triple H vs Batista,

Va reusi Batsita sa iasa de sub tutela mentorului si sefului de la Evolution,Triple H si sa-si asume un destin pe masura staturii fizice si puterii extraordinare pe care a dovedit-o in atitea ocazii?

2.WWE Championship:JBL vs John Cena.

Va gasii Jonn Cena solutii la siretlicurile campionului si la ajutorul pe care acesta il are de la locotenentii sai din echipa lui, Cabinet?

3.Kurt Angle vs HBK.

Doi campioni se confrunta intr-un meci al orgoliilor.Va reusii HBK sa faca fata fostului campion olimpic si al wrestlingului profesionist,Kurt Angle?Un meci dintre doua stiluri diferite,atit tehnice cit si umane,care cu siguranta va avea impact asupra noastra.

4.Kane vs Randy Orton.

Va putea tinarul R.Orton sa ciupeasca/darime din statuia de legenda pe care legendarul Undertaker si-a dobindit-o de-a lungul atitor decenii de wrestling profesionist?

5.Money In The Bank-Ladder Match:Chris Benoit vs Kane vs Christian vs Edge vs Shalton Benjamin vs Chris Jericho.

Un meci cu sfirsit imprevizibil.Nimeni nu poate sa spuna,fie profet,fie ghicitor in stele,cine iasa cistigator intr-un meci in care scara va fi atit arma dar si misloc de a cistiga dreptul sa participe la meciul pentru titlul suprem.Cred ca va fi cea mai interesanta intilnire din aceasta seara/dimineata!

6.Big Show vs Akebono.

Un meci al gigantilor,in care Big Show trebuie sa dovedeasca ca-i mai puternic decit marele campion de sumo,Akebono.

7.Eddie Guerrero vs Rey Mysterio.

Doi prieteni si totodata campioni la Tag Team vor lasa deoparte aceste relatii apropiate si vor devenii adversari.La ce resurse si inventii tehnice vor apela cei doi campioni, care se cunosc atit de bine,incit sa ne surprinda prin noutati?Oricum,indifferent cine iese invingator,sint sigur ca vom fi incintati de ce vom vedea.

8.Women’s Championship:Trish Stratus vs Cristy Hemme.

Cistigatoarea celor 250.000$,din vara trecuta,la Diva Contest,Cristy Hemme vrea sa dovedeasca ca este nu numai frumoasa dar si o luptatoare redutabila,in stare sa iasa din conditia de figuranta si femeie de Covergirl.

9.Stone Cold Steve Austin va reapare la aceasta editie de wrestlemania,pentru a ne reaminti ca el ramine Unic atit ca mod de prezentare si lupta,dar si prin stilul sau exploziv de a se face remarcat.Omagiul adus de WWE unui wrestler inepuizabil si inegalabil in ochii atitor generatii de {tele}spectatori.

Cei care vor dorii sa vada FTA acest mult asteptat spectacol nu trebuie decit sa-si indrepte antenele spre satelitul Atlantic Bird 1,pozitia 12,5W,pe transponderul 11014 h,sr.20150,3/4,pe doua din canalele Globcast-ului,luni dimineata,ora 03.00.Mai devreme,la ora 02.00,se poate vedea Heat in direct,in care se va prezenta competitorii si toata atmosfera creata in jurul acestei editii a Wretlemaniei.Pe un transponder feed,poate 12731H,6111,3/4 sau 12643 V/H,6111,3/4,de la ora 02.30 se transmite WWE Free For All,urmata de varianta uncut{necenzurata} a WM XXI.Daca apar modificari la acest transponder,voi anunta aceste schimbari pe forum in jurul orei 02.30.
    Aceasta editie a Wrestlemaniei va fi transmis in 90 de tari.In Europa,Germania va transmite in direct pe Premiere Direkt;italienii vor vedea pe Sky Calcio 1{canalul 251},englezii in pachetul BSkyB,Sky Box Office de la miezul noptii.Cei care au card pentru ShowTime{Orientul Mislociu}pot urmarii fara probleme acest show,sau se poate comanda printr-un SMS acces la program.

Vizionare placuta,satelescu

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

ps.-Dat fiind amploarea acestui spectacol,se prea poate ca el sa inceapa mai devreme cu o ora.De aceea e bine sa va sculati pe la ora 02.00
    Satelescu

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Hi Satelescu!

Hulk Hogan will return in WWE!
    More info maine dimineata la RAW.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi Kope,

Se pare ca numai tu ramii constant observator al vietii din lumea wrestling-ului de la WWE.Ma incapatinez sa cred ca in cele din urma cei{multi/putini}care vizioneaza acest gen de spectacole vor percepe corect wrestling-ul profesionist atit in partea sportiva cit si cea umana.Fie si pentru acest motiv merita sa fac anunturile despre evenimentele lunare de la WWE.Aud adesea pareri cu totul aiuritoare despre acest tip de wrestling,care,chipurile,totul ar fi trucat,ca ce vedem pe ecran este ceva fals,un fel de show prestigitator prin care noi,{tele}spectatori ne lasam cu buna stiinta pacaliti de tot ce se intimpla pe ring si-n afara lui!Este cu totul fals acest mod de intelegere.In loc sa declaram ca nu ne place acest tip de lupte,ne e mai la indemina sa apelam la prejudecati pentru a evita sa intelegem dimensiunea reala a acestui sport,recunosc cam ciudat pentru romani.Dar vorba medievaluluie gustibus{et coloribus} non disputandum!

Trebuie sa le {re}amintim amatorilor ca anuntul tau se refera la transmisia de miine dimineata-marti,in jurul orei 07.00,a WWE Raw-ului pe feed-ul 11693 H,5632,3/4,la 22W-NSS 7.

Sa ne mai dai anunturi despre wrestling.Cu bine,satelescu

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@satelescu tot am vrut sa te intreb ceva de multa vreme... urmaresc de pe vremea la premiere direkt 4 wwe main eventu-ri dupa o pauza lunga si de atunci incoace unde s-a putut.
    de cand cu fta asta tot pomenesti de uncensored version tot timpul ca ar fii pe alta frecventa sau ceva de genul asta
    eu unul toate main eventurile de pana acum doar cu alb negru la mult sange am vazut si pe fta de pe ab si pe premiere d 4.
    lamureste-ma si pe mine cum e cu chestia aia cu uncensored (sunt 5 canale acolo pe ab1 dar doar 1 transmite wwe events)

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi energyps2,

Intr-o relatare anterioara,anul trecut,spuneam de restrictiile prevazute in unele legi ale audio-vizualului din Europa si in alte parti ce se refera la violenta fizica.Printre altele,se interzice ca imaginile ce au un continut expres violente sa fie transmise live,cu toate amanuntele oribile ce se intimpla in fata noastra.De aceea s-a recurs la o forma soft,daca vrei, de imagine,si anume cea in alb/negru.Cum ar veni:in loc sa-i spui cuiva ca-i urit,recurgi la un eufemism pentru a nu-l jigni.
    Revenind,evenimentele lunare de la WWE,despre care fac anunturile de fiecare data cind au loc,sint transmise fta pe satelitul Atlantic Bird 1 si sint preluate de zeci de televiziuni din toata lumea,printre care si de Premiere,Germania.Nu stiu cum preiau nemtii aceste live events,dar presupun ca ei transmit in direct aceste evenimente,de pe feed-ul acestui satelit,fara sa taie imaginile violente dar in schimb,cei care emit,adica americanii le trec in alb/negru,cum ar veni,le cenzureaza,atunci cind ele contin scene extrem de dure,de pilda singe,plagi deschise,etc Asta le cer nemtii conform intelegerii intre ei,care sa corespunda legislatiei lor.Englezii de la BSkyB preiuau aceste emisiuni printr-un feed ad-hoc,care in ultima vreme isi schimba des frecventa,si apoi sint retransmise abonatilor.Cei care au instalatie de receptie satelit sint bucurosi ca vad pe gratis aceste evenimente dar si pentru ca transmisiunea pe acest feed este necenzurata.Cind pe acest feed vezi scris Fiber Path,atunci sa sti ca este o astfel de transmisiune.Transponderul,tot pe AB 1,folosit in ultima vreme de englezi:10996 H/V,6111,3/4,dar si pe cel de la 12646 sau 12731 V/H,6111,3/4.Daca ai mai multe frecvente feed in receiver,iti recomand sa scanezi acest satelit si sint convins ca vei afla feed-ul necenzurat.Eu oricum incerc sa pun pe forum ultimele informatii "calde" cind le am.Cele 5 feed-uri ale Globecast-ului despre care vorbesti sint inchiriate permanent,de aceea ele sint prezente tot timpul pe acest satelit.In paranteze fie spus,n-ar fi rau ca Infosatelit-ul sa le mentioneze in lista de programe la acest satelit.Fiind un feed oficial,cum ar veni,el este folosit de multe statii si posturi tv din Europa si Orient,de aceea el este supus acelor restrictii despre care vorbeam mai sus.Cam in mare asta-i situatia cu aceste feed-uri.Sper ca alta data sa-l afli pe cel dorit!
    succes,satelescu

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi energyps2,

Intr-o relatare anterioara,anul trecut,spuneam de restrictiile prevazute in unele legi ale audio-vizualului din Europa si in alte parti ce se refera la violenta fizica.Printre altele,se interzice ca imaginile ce au un continut expres violente sa fie transmise live,cu toate amanuntele oribile ce se intimpla in fata noastra.De aceea s-a recurs la o forma soft,daca vrei, de imagine,si anume cea in alb/negru.Cum ar veni:in loc sa-i spui cuiva ca-i urit,recurgi la un eufemism pentru a nu-l jigni.
    Revenind,evenimentele lunare de la WWE,despre care fac anunturile de fiecare data cind au loc,sint transmise fta pe satelitul Atlantic Bird 1 si sint preluate de zeci de televiziuni din toata lumea,printre care si de Premiere,Germania.Nu stiu cum preiau nemtii aceste live events,dar presupun ca ei transmit in direct aceste evenimente,de pe feed-ul acestui satelit,fara sa taie imaginile violente dar in schimb,cei care emit,adica americanii le trec in alb/negru,cum ar veni,le cenzureaza,atunci cind ele contin scene extrem de dure,de pilda singe,plagi deschise,etc Asta le cer nemtii conform intelegerii intre ei,care sa corespunda legislatiei lor.Englezii de la BSkyB preiuau aceste emisiuni printr-un feed ad-hoc,care in ultima vreme isi schimba des frecventa,si apoi sint retransmise abonatilor.Cei care au instalatie de receptie satelit sint bucurosi ca vad pe gratis aceste evenimente dar si pentru ca transmisiunea pe acest feed este necenzurata.Cind pe acest feed vezi scris Fiber Path,atunci sa sti ca este o astfel de transmisiune.Transponderul,tot pe AB 1,folosit in ultima vreme de englezi:10996 H/V,6111,3/4,dar si pe cel de la 12646 sau 12731 V/H,6111,3/4.Daca ai mai multe frecvente feed in receiver,iti recomand sa scanezi acest satelit si sint convins ca vei afla feed-ul necenzurat.Eu oricum incerc sa pun pe forum ultimele informatii "calde" cind le am.Cele 5 feed-uri ale Globecast-ului despre care vorbesti sint inchiriate permanent,de aceea ele sint prezente tot timpul pe acest satelit.In paranteze fie spus,n-ar fi rau ca Infosatelit-ul sa le mentioneze in lista de programe la acest satelit.Fiind un feed oficial,cum ar veni,el este folosit de multe statii si posturi tv din Europa si Orient,de aceea el este supus acelor restrictii despre care vorbeam mai sus.Cam in mare asta-i situatia cu aceste feed-uri.Sper ca alta data sa-l afli pe cel dorit!
    succes,satelescu

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

ps-imi pare rau ca textul meu s-a duplicat.Scuze moderatorului.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Urmatoarea gala PPV de la WWE va fi Backlash prezentat de Raw la 1 mai a.c.,duminica/luni,ora 03.00.
    Va putea Triple H sa recucereasca centura suprema,a 11-a,pierduta la Wrestlemania XXI in fata "the Animal",Batista?Vom sti cu aceasta ocazie daca Vince McMahon a vrut cu adevarat ca altcineva sa cistige titlul,sau intr-adevar Batista poate cu adevarat sa fie,psihologic vorbind,un campion indreptatit,de necontestat?!Raw-ul este in ferbere dupa ce patronul,intr-un moment de maxima surescitare,i-a concediat pe toti rosterii{wrestlerii} de la Raw ca urmare a unor scandaluri de la aceasta companie.
    Vei putea sa-i vezi pe legendarii Shawn Michaels{HBK} si Hulk Hogan facind team impotriva americanilor/arabi Muhammad Hassan si Daivari.
    Titlul la Intercontinental,detinut de Shelton Benjamin,este pus in joc,iar adversarul si pretendentul la centura este cel care a si pierdut-o la Taboo Tuesday,Chris Jericho.Merita sa-l vezi pe campionul de culoare,Benjamin,indiferent ce adversar are,pentru capacitatea sa atletica extraordinara si un finis surprinzator!
    Un alt cap de afis al Backlash-ului va fi fara indoiala meciul intre ambitiosul Edge,un vesnic pretendet la centura suprema la Raw,si "micul"
    dar tenacele,tehnicul Chris Benoit,cel care reuseste cele mai extraordinare meciuri cu orice adversar indiferent de gabarit,faima,tehnica!
    Iata doar citeva motive sa incerci sa-ti invingi habitudinile si sa te trezesti nu numai cind vrea prietena de linga tine,dar si atunci cind ai curiozitati pasagere,cum pare ca este wrestling-ul prezentat de unul sau altul doar ca un show-fake.Fie si daca e adevarat ce se spune in tirg despre aceste lupte,te asigur ca din punct de vedere al spectaculozitatii n-ai ce pierde,poate vei fi captat definitiv de ce vei vedea asa cum au patit-o multi dintre romani dupa ce au vazut la Pro Tv kick-box-ul.

sa ne mai auzim,satelescu

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@satelescu
    acum nu zic ca sunt trucate dar spune-mi si mie cum de stiu astia sa faca black/white dinainte de a intra imaginea propriu-zisa. doar daca regizorul transmisiei stie ca va arata imaginile respective, trece in alb/negru si apo face trecerea pe camera respectiva
    la urmatorul ppv jur ca scanez satelitul ab1 poate reusesc sa prind si uncensored.
    P.S. premiere trimite cu 30 de min intarziere

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi energyps2,

N-am vazut niciodata wrestling la Premiere,Raw-ul,Smackdown, Afterburn,Velocity,Heat sau altele,cu atit mai mult cele transmise in direct de pe satelitul AB 1.Daca e sa ma iau dupa emisiunile gata preparate de pe feed-ul de la 43W,Pas 3R,de simbata dimineata,care sint transmise expres pentru Germania,probabil pentru Premiere,atunci imi explic de ce nu poti vedea multe scene interesante atit de la WWE Raw cit si de la Smackdown,iar emisiunile live,ca cele despre care vorbim acum,sint preluate nemti dupa normele lor de tv.Daca comentariul il pot face cei doi comentatori germani,care sint aceiasi de acum 13 ani,in schimb la imagini ei nu pot face absolut nimic decit,fie sa taie imaginile{imposibi intr-o transmisune directa!,fie sa le cenzureze intr-un fel,cum fac cu scenele in alb/negru.Ei nici nu trebuie sa monitorizeze imaginile in succesiunea lor ca apoi sa le cenzureze.Tot spectacolul este filmat cu mai multe camere de luat vederi,iar scenele sint alese de regizorul de transmisie in functie de mai multi factori,fie ca acestea se refera la expresivitate si relevanta imaginilor din punct de vedere televizual,fie din perspectiva telespectatorului.O aceasi scena este filmata de mai multe aparate,iar daca o scena cuprinde mai multa violenta sau grafica cu continut agresiv regizorul poate opta varianta care-i convine cel mai mult si face exact ceea ce vrea cu imaginea respectiva.Se intimpla la fel si la partea auditiva,atunci cind luptatori isi arunca cuvinte grele,de fapt injuraturi in toata regula dar pe care noi,telespectatorii,nu le auzim decit printr-un bip, semn ca s-a intrecut masura.Cu alte cuvinte se poate spune fara teama de a gresi ca regizorul este capabil sa ne manipuleze.Dar n-o sa intru in amanunte ce depaseste tema in discutie,ci vreau sa subliniez ca nu-i o problema sa prezinti o imagine asa cum si-o doreste cel care o comanda.
    Pe mine ma intriga un amnunt din ce-mi spui acum:faptul ca la Premiere exista un decalaj de o juma de ora intre imaginea preluata de pe satelit si cea oferita pentru telespectatori?,daca am inteles bine ce scri in ultimul tau text.Daca-i asa imi pare ca intrebarea ta isi contine raspunsul.Da-mi voie sa ma indoiesc ca este asa precum spui?!?!In afara de scenele in care luptatorii sint plini de singe sau daca se ajunge la forme extreme se poate cenzura grosolan daca legislatia ii obliga,ceea ce in parte e adevarat in Germania.Nu stiu ce sa mai cred daca o transmisiune in direct nu-i in...direct.Pe vremuri RTL 2,prin '92/93,nu transmitea in direct evenimentele lunare de wrestling de la WWF,cum se numea atunci,ci dupa doua saptamini.De aceea n-am prea vazut prea multe scene cenzurate,emisunea intreaga era editata in studio si se retinea doar ceea ce considerau ca merita sa vada telespectatorul.E adevarat ca atunci si wrestlingul se practica dupa anumite reguli care menaja pe luptatori.
    Nu ma prea incinta ideea de a vedea wrestling la Premiere sau alt post nemtesc,si nu pentru ca nu inteleg limba germana,sau ca emisiunile cenzurate ci din simplu motiv ca ceva se pierde din fascinatia si farmecul acestor emisuni.Asa s-a intimplat si la comentatorii italieni ce vorbeau despre wrestling;un exces verbal ce acapara intreaga imagine,scufundind-o intr-o limbaritie fara nici un sens.
    cam prea lung raspunsul,imi cer scuze daca te-am plictisit,satelescu

Hi ionut2,va potriviti la numarul de nick si probabil o aceasi preferinta pentru wrestling.Ce i-am raspuns primului e valabil si pentru tine daca vrei sa intelegi anumite lucruri ce ne scapa cind vedem anumite lucruri dar care ne pun pe ginduri daca nu gasim o logica intimplarilor din spatele camerelor de vederi.Daca e sa marturisesc acum ce-mi place la wrestling are sa te surprinda putin cu toata pledoaria mea pentru acest sport:ma interesesza in primul rind partea de inscenare a spectacolului,atunci cind luptatorii sint pusi sa joace diferite roluri si sa intre in piela unor personaje straine de ei.Ma amuza chipurile,expresiile,discursurile si scenele in care isi pun in valoare valentele lor actoricesti si nu numai de luptatori.Si multe lucruri marunte,dar ...cred ca e destul cit am spus,ca nu cumva sa-ti tai entuziasmul de moment{?}.Inainte de 1 mai,daca tot vrei sa te familiarizezi cu wrestling-ul despre care vorbesc,incearca sa te trezesti simbata dimineata,in jur de ora 03.00,si puneti antena pe satelitul de la 43W,pe frecventa 12560 H,sr.30800,7/8,pe canalu 24 si o sa vezi citeva emisiuni transmise pentru Germania.

cu bine,satelescu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)