Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default De raie te scapi,de digi nu!!

Le-am dus conserva inapoi pe 1 august desi abonamentul expira pe 1 septembrie si ma trezesc cu factura pe inca o luna.Nu am de gind sa le mai platesc nimic.Am inteles ca au mai fost cazuri ,asa ca as vrea sa stiu cum se procedeaza in cazurile astea.Ajunge o reclamatie la protectia consumatorului?Daca eu am facut abonament pe un an cu plata anticipata,le-am dus conserva inapoi , ce p**a mea mai vor?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

OPC te rezolva sigur ,spun asta din alta experienta,apeleaza cu incredere.

Senior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Si eu le-am dus conserva inapoi pe 28 august, desi contractul expira pe 1 sept, si mi-au spus ca trebuie sa platesc si pe sept, pt ca s-a emis factura. Le-am spus ca nu le platesc, si atunci au sunat la Bucuresti, iar cei de acolo au spus ca pot sa platesc doar pe iulie si august, asta doar dupa ce m-am certat putin cu cea de la casierie. Asa ca incearca si tu varianta mea. La mine a mers

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Se caca pe ei pt 300 de mii si pierd un client.Pai nici sa ramina numai ei in romania si nu ma mai abonez la ei.De cind am max tv nu am avut nici o "nota" si nici o intrerupere de semnal.O fi mai mare abonamentul dar i-mi permite sa folosesc "batrinul" humax 5400.Apropo digi nu mere bine nici macar pe imparteala,si acolo lipseste subtitrarea pe anumite canale(cinemax,etc).

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gymi
    Apropo digi nu mere bine nici macar pe imparteala,si acolo lipseste subtitrarea pe anumite canale(cinemax,etc).
    Nu e adevarat, merge.
    SHALOM

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

isr2002 ai ochiul foarte ager daca apuci sa citesti sub-uri care stau agatate pe ecran mai putin de 1 secunda....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000
    isr2002 ai ochiul foarte ager daca apuci sa citesti sub-uri care stau agatate pe ecran mai putin de 1 secunda....
    Ca sa spun drept nu m-am mai uitat demult dar stiu ca subtitlurile mergeau. Acum nu pot verifica pina deseara.
    SHALOM

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Subtitrarile merg bine pe receiverul oficial dar sunt probleme cand folosim Dreambox.Caz similar si cu programele BOOM.
    Mentionez ca in ambele cazuri am folosit cartela oficiala in DM.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

fanta nu te supara ca te contrazic, dar eu am hss 1160 si problema este cea descrisa mai sus...
    e adevarat ca softul e cel din februarie, dar nu vad sensul incarcarii noului soft ca se pare ca nici asta nu a rezolvat din probleme...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)