Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

View Poll Results: Trebuie sa plece Mircea Sandu si Mitica Dragomir?

Voters
54. You may not vote on this poll
  • numai Mitica Dragomir

1 1.85%
  • numai Mircea Sandu

6 11.11%
  • Mircea Sandu si Mitica Dragomir

47 87.04%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
    Var cu Pampulea... Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Trebuie sa plece Mircea Sandu si Mitica Dragomir?

As vrea sa vad ce iese din acest sondaj...

Valentino
    HAI AI NOSTRI
    "Daca ar durea prostia ar tipa juma´ din ROMANIA"
    DB500S, GIBERTINI 100 cm cu SG2100 motor, Smart Titanium 0,2dB ; 1° W- 28,2° E

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Din pacate nu ne asculta nimeni. Toti cei din lumea fotbalului de la noi se au unii pe altii cu ceva la mana. Va aduc aminte doar cateva episoade peste care s-a asternut linistea: blatul Ceahlaul-Dinamo(a mers pana la ministrul sporturilor care pana la urma si-a retras si el primele declaratii), un meci al Sportului Studentesc cu nu stiu ce echipa in care Craciunescu a scris in foaia de observatie ca a fost balt, si iara nici o masura.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Craciunescu a scris la Rocar-Petrolul ca a fost blat. Referitor la subiect e clar. Ambii AFARA!
    Totdeauna gasesti ceva de invatat

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu as fi curios sa aflu ce se intimpla dupa ce sint dati afara cei doi.

Adica, e vreo sansa ca jucatorii Romaniei sa se dea de trei ori peste cap si sa devina cuper eroi ?

Eu as zice ca e bine sa fie dati amindoi afara, dar e nevoie de cineva cu un program bine stabilit care va veni, sa stie exact ce are de facut.

Vorba americanilor : any plan for this ?

Posts Thanks / Likes

Avem nevoie de un antrenor tanar cu o noua viziune a jocului si cred ca nu gresesc cand spun ca avem nevoie de cineva care a jucat afara unde sunt adevaratii profesionisti, unde se munceste pentru o paine...
    As incepe eu cu cateva nume:

DAN PETRESCU- nu ne-a facut de ras pe unde a fost
    GICA HAGI- chiar daca a mai fost si nu a reusit mare lucru eu cred ca el mai poate face ceva pentru fotbalul romanesc

sau ce ziceti de o echipa:

DAN PETRESCU cu GICA HAGI

sau

GICA HAGI cu MIRCEA LUCESCU (unul mai tanar si altul mai cu experienta)

Astept comentarii!

Valentino
    HAI AI NOSTRI

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Deci in primul rind trebuie sa zboare acesti TZEPARI ! AFARA !
    Mai ales militianul ala de Dragomir cu gura de 5 tzatze care se face de ris pe unde umbla ! Nu stiu care imbecil i-a spus ca are carisma ... este un monument de incultura si prostie combinata cu aroganta si analfabetizm !

Posts Thanks / Likes

Votati copii mosului, votati...
    141 s-au uitat, cativa au scris si numai 16 au votat ... imi vine sa

Valentino
    HAI AI NOSTRI

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by valentino
    Votati copii mosului, votati...
    141 s-au uitat, cativa au scris si numai 16 au votat ... imi vine sa

Valentino
    Pai lipseste optiunea: afara cu jucatorii si sa ramana cei doi in continuare. Nu stiu cum sa-ti spun, da la nici un meci al nationalei din ultimii ani nu i-am vazut sa joace in teren pe Mitica sau pe Sandu.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Hai ca i-am dat si eu afara.
    Bineinteles ca o sa vina iar cu povestea ca nici daca vin altii in locul lor, nu vor putea face minuni, si alte bla bla.
    AFARA CU AMINDOI !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Reinfiintarea Cooperativei

Mircea Sandu priveste inainte cu minie

Adunarea Generala a Federatiei Romane de Fotbal va valida astazi controversata revenire a Diviziei A la sistemul cu 18 echipe. Venita pe fondul esecurilor in lant ale reprezentativelor in confruntarile internationale, al falimentului cluburilor si al situatiei financiare dezastruoase a federatiei, sedinta de azi nu cuprinde pe ordinea de zi si destituirea lui Mircea Sandu, principalul responsabil de catastrofa.
    Ratarea calificarii la Mondialele de anul viitor, inscaunarea unui selectioner incompetent, tolerarea unei indiscipline financiare care a dus la datorii ale cluburilor catre stat de 20 de milioane de euro si ingaduinta cu care sint priviti cei care incalca legile sint capetele de acuzare la care seful FRF nu va raspunde azi. El ii va “ghidona”, in schimb, pe membrii Adunarii Generale catre marirea primei divizii la 18 formatii, adica revenirea la formula care a nascut monstruoasa Cooperativa.
    18 echipe in “A”

Conform deciziilor care se vor lua astazi, in sezonul urmator (2005-2006) vor retrograda din Divizia A doar doua echipe, urmind ca, in loc, sa promoveze patru. In acelasi timp, din Divizia B vor “pica” 19 echipe, urmind ca din Divizia C sa patrunda doar noua. Sezonul 2006-2007 va consemna reorganizarea esaloanelor: Divizia A va avea 18 echipe, dintre care vor retrograda direct ultimele patru; Divizia B se va restringe la doua serii a cite 18 echipe, din fiecare serie urmind sa promoveze primele doua si sa retrogradeze ultimele patru; Divizia C va cuprinde sase serii a cite 18 echipe, din care vor promova opt si vor retrograda 21.

Liber la blaturi

Prin aceasta masura, Mircea Sandu capituleaza, de fapt, in fata presiunii presedintilor de cluburi care tinjesc dupa vremurile de aur ale Cooperativei, in care rezultatele celor mai multe dintre meciuri se stiau dinainte. In conditiile in care, inca din acest sezon, s-a constatat o recrudescenta a blaturilor, competitia de anul viitor, cind din Divizia A vor retrograda doar doua echipe, se anunta o adevarata farsa. E posibil, de fapt, ca distrugerea definitiva a ideii de competitie in fotbalul romanesc sa fie tocmai pretul pe care Nasul il plateste Cooperativei pentru a se mentine in fruntea federatiei.

Masina de vot

Mircea Sandu si-a anuntat deja, dupa meciul Macedonia-Romania 1-2, retragerea de la FRF. El a sustinut ca va face pasul inapoi in decembrie, la Adunarea Generala extraordinara a FRF consacrata alegerilor pentru postul de presedinte. Imediat dupa aceasta declaratie, un cor de voci din interiorul sistemului, avindu-l in frunte pe Jean Padureanu, unul dintre “parintii” Cooperativei, a inceput sa ceara revenirea lui Mircea Sandu. E de asteptat ca masina de vot bine unsa a Adunarii Generale sa faca astazi acelasi lucru, determinindu-l pe presedinte sa se “razgindeasca”.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

"Viata" IN RO,in perioada aceasta a nesfarsitei "TRANZITII",le-a fost destul FAVORABILA celor 2 SFORARI...dar ar fi momentul sa mai SCHIMBAM OAMENII&mai ales MENTALITATEA DE COPII INFATUATI A ACESTOR "BIETE" UMBRE...PROFITOARE DE DUPA '90...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

chestionarul asta e prost facut. trebuia sa aiba o singura varianta de raspuns, cea de-a treia.
    Sus palaria!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default fotbalul e murdar

in primul rind e normal si logic daca intr o afacere nu exista profit cei care o organizeaza trebuie sa fie dati afara dar e greu pentru ca patronii toti sint murdari si lucreaza numai in folosul lor si de tot ce misca linga ei toti sint fraieri si n au nici o putere sa faca nimic ca din :"DEMISIA DE PATRON NU MA DA NIMENI AFARA"vorbele la cel care sfideaza fotbalul si pacaleste lumea cu bunatatea lui cum de a ajuns CEL MAI MARE PUTERNIC CULB DIN ROMANIA PE MAINILE UNUI INCULT SI AFACERIST DE CARE FOTBALUL ROMANESC NU AVEA NEVOIE....
    mi se pare greu sa inteleg ce fel de semnatura trebuie sa dau dar sper sa nu ma mai puneti la butonat mult ca incep sa mi se doara incheieturile la maini

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

io as vota cu afara amandoi, da' vad ca nu ma mai lasa....

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Sa speram ca va iesi Gica Popescu. Un suflet mare care a facut deja f. mult pt. fotbalul romanesc.
    Cea mai mare investitie este in scolile de fotbal = viitorul fotbalului romanesc !
    Dotat apoi si cu functia de rigoare la FRF, va misca multe si va scoate fotbalul romanesc din mocirla , la propriu si la figurat, avind in vedere situatia in care se afla terenurile in tara noastra si coruptia in floare !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)