Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default CARTELA FOCUS SAT IN RECEIVER DRAGON S1100

A MAI AVUT CINEVA PROBLEMECU CARTELA FOCUS? AM STAT CU CARTELA IN KAON 2 ZILE CA SA ACTIVEZE PT CA CREAU SA O FOL CU DRAGON S1100 SI DACA O MUT IN DRAGON NU IMI MERGE; CE E CURIOS DACA EXTRAG CARDUL IMI ZICE "CARD REMOVED FROM SLOT 1" - INSA LA INTODUCERE NU DA NICI UN FEL DE MESAJ
    AM SOFT PE EL DIN 01.02.2006, AM ACTIVAT SI CAM-UL DIN MENIU 7777 SI TOT NU IMI MERGE;
    STIE CINEVA CE AS MAI PUTEA SA FAC IN AFARA DE UN UPDATE SOFT? (MAI INCA GARANTIE LA RECEPTOR)

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Probabil ca nu ai folosit cartela o vreme si cand a fost incarcarea de plata nu era in aparat iar cartela a fost dezactivata. In cazul acesta titularul contractului trebuie sa sune la furnizor, sa comunice seria cartelei si va fi informat cand sa introduca cartela in aparat pentru reactivare. Eu am patit o chestiune asemanatoare in primavara cu o cartela de max. Atunci, dupa discutia telefonica s-a rezolvat cam in jumatate de ora.
    Succese!

PS Te rog nu mai scrie cu majuscule.
    Gigel

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gigelsat
    Probabil ca nu ai folosit cartela o vreme si cand a fost incarcarea de plata nu era in aparat iar cartela a fost dezactivata. In cazul acesta titularul contrac

PS Te rog nu mai scrie cu majuscule.
    Se considera ca ŢIPI la noi...
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@morientes
    In primul rand explicatiile tale nu sunt clare: merge pe Kaon? La ce receiver te referi cand intrebi "STIE CINEVA CE AS MAI PUTEA SA FAC IN AFARA DE UN UPDATE SOFT? (MAI INCA GARANTIE LA RECEPTOR)"?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default receivier Dragon S-1100

Quote Originally Posted by Kroky
    @morientes
    In primul rand explicatiile tale nu sunt clare: merge pe Kaon? La ce receiver te referi cand intrebi "STIE CINEVA CE AS MAI PUTEA SA FAC IN AFARA DE UN UPDATE SOFT? (MAI INCA GARANTIE LA RECEPTOR)"?
    cartela imi functioneaza pe kaonul de la focus dar vreau sa o folosesc cu receptorul Dragon S-1100 pe care il mai am inca in garantie si care stie sa mai deschida si alte cateva programe in afara de cele de la focussat; Problema mea este ca nu imi este recunoscuta cartela de catre dragon (in meniul de card imi zice "No Smartcard);
    Am incercat sa activez cardul din meniul secret impreuna cu alte combinatii si tot fara rezultat;

Multumesc de intelegere; Scuze scrisul cu majuscule si erorile de tipar;

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Re: receivier Dragon S-1100

Quote Originally Posted by morientes
    Quote Originally Posted by Kroky
    @morientes
    cartela imi functioneaza pe kaonul de la focus dar vreau sa o folosesc cu receptorul Dragon S-1100 pe care il mai am inca in garantie si care stie sa mai deschida si alte cateva programe in afara de cele de la focussat; Problema mea este ca nu imi este recunoscuta cartela de catre dragon (in meniul de card imi zice "No Smartcard);
    Am incercat sa activez cardul din meniul secret impreuna cu alte combinatii si tot fara rezultat;

Multumesc de intelegere; Scuze scrisul cu majuscule si erorile de tipar;
    se pare ca aici nu vrea sa imi raspunda nimeni nimic
    pls help

este cineva care poate sa imi spuna daca a mai intampinat problema asta la cardul focus pe Dragon s1100? adica sa nu mi-l vada in dragon s-1100

stie cineva cum se face update-ul ? am conectat cablul serial la STB iar cu aplicatia de pe situl oficial nu reusesc sa vad receiverul (loder-ul de pe site l-am folosit). am mai incercat sa editez cheile si apoi sa le salvez in reciever (cu functia de salvare in recpetor)cu alt prog tot de pe site-ul oficial .. dar tot nu imi vede receptorul; sa fie cablul sau pinii legati altfel la cablul luat de mine?

am nevoie de sfatul unui cunoscator in domeniu .. pana il trimit la oradea prin curier si astept sa mi se intoarca (si mai ales ca o sa ia niste zdruncineli pe drum imi cam piere pofta)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)