Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default kit-uri Focus la Flanco

Se instaleaza kit-uri focus la magazinele Flanco,pentru reclama si probabil pentru a le arata clientilor oferta.am vazut unul instalat si am avut ocazia sa fac niste teste. Nivelul semnalului este mai mare cam cu 10% pe antena focus comparand cu nivelul de semnal al lui DigiTv(nivelul de semnal l-am testat cu un strong 4155 pe ambele antene). LNB-ul este de 0,6db , fabricat in china. Suportul antenei este foarte solid,putand fi montat fara probleme oriunde,intradevar un suport de nota 10!
    Receptorul mi-a placut,se misca rapid,meniu prietenos etc.
    Calitatea imaginii insa nu mi se pare mai buna fata de pachetul digiTv,ba chiar mi sa parut mai slaba.
    Domnii de la Flanco au spus ca urmeaza sa primeasca spre vanzare cateva kit-uri,pretul unui kit complet cu instalarea inclusa fiind in jur de 10.000.000 lei !
    daca la 1mai Focus va avea 40 de programe, singurul inconvenient in achizitionarea unui kit,pentru clientul de rand va fi pretul.
    salutari,@clasix

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

@clasix

Nu mai scrie despre FOCUS, FLANCO si mai ales PRETURI pe forumul PERSONAL a lui @FANTA ca o sa te someze ca faci RECLAMA MASCATA ... Pe forumul asta trebuie sa se scrie numai despre DIGI TV ...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Pai nu v-am spus eu ca au suporturi de calitate si in primul rand solide, nivelul de semnal pe TP-ul de Focus este mai bun decat pe TP1 si 2 de la Gigi si comparabil cu TP3 de la Gigi, antenuta aia mica de la Focus este mult mai rigida decat 0.75m de la Gigi si asa mai departe mai vreti sa continui?
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@ALL
    @epy

Am avut probleme cu cel ce administreaza advertising-ul web sitului nostru datorita prezentei in semnaturile voastre a unor banere care fac publicitate unor pachete DTH.
    Va rog mult sa va stergeti acele gif-uri din samnaturile voastre indiferent daca fac reclama la DIGI TV sau FOCUS SAT.

Va multumesc.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Fanta

Eu nu am advertising in semnatura ... Sunt fan al unui site de stiinta in cea ce priveste satelitii:

http://www.onr.navy.mil/focus/spaces...es/default.htm

Din pura intamplate are numele FOCUS ... unde vezi tu reclama in asta ... Spuneti si voi cei care dati cu ochiul pe aici ... Unde vedeti voi la mine reclama la FOCUS SAT?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by epy
    Pai nu v-am spus eu ca au suporturi de calitate si in primul rand solide, nivelul de semnal pe TP-ul de Focus este mai bun decat pe TP1 si 2 de la Gigi si comparabil cu TP3 de la Gigi, antenuta aia mica de la Focus este mult mai rigida decat 0.75m de la Gigi si asa mai departe mai vreti sa continui?

Bai epy daca ai bun simt compara grila de programe [CA NUMAI AIA CONTEAZA] si [PRETURILE] .....vrajeli dintr-alea cu calitatea semnal si cu receptoare sa le spuneti lui mutu ! Sunteti complexati ca nu va baga in seama RCS,pai normal el nu discuta cu toate ciurucurile !
    Bai ovex tie nu ti-e rusine ca pacalesti romani cu astfel de preturi :
    47.
    DRAGON CAM
    7.000.000 lei

48.
    DRAGON LOADER CARD
    2.000.000 lei

49.
    Funcard 6
    1.500.000 lei

50.
    ASTON SECA 1.05 CAM
    5.000.000 lei

Sa-i zici SARU'MANA lui Fanta de zece ori pe zi ca pe situl lui ai injurat RCS ca nu ti-a dat cateva sute de mii in plus la montaj....Multumeste-i lui Fanta ca ti-a pus forumul la dispozitie sa injuri RCS-ul.Eu daca eram in locul lui Fanta va zburam pe toti aia care injurati aici doar ca sa va vada mutii aia de la Focus si sa va dea si voua o paine de mancat !

RUSINE ! RUSINE SA VA FIE !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@ovex...cu tine e OK din punctul meu de vedere.Nu eu iau decizii in aceasta problema ci mister admin.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Mihai

Alea sunt preturile de acum un an ... am ramas cu cate una din fiecare pe stoc si fac reduceri numai daca vreau. Nu-i prost ala care cere .... si ca dovada, dupa cate vezi, nu-mi da nimeni banii aia pe ele si le tin acolo numai ca sa-ti fie tie ciuda, inca le voi scrie mai mare.

TU AI FOST PROSTIT DE CATRE RCS ... TE-O MINTIT RCS-UL .... TI-O DAT TEAPAH RCS-UL ... AFLA CA INCA TEHNICB TIMISOARA VINDE ZILNIC RECEIVERE DIGITV SI VA VINDE SI IN VIITOR SI TU VEI MURI DE CIUDA ...

AI LUAT TZEAPAH FRAIERE ....

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Vrem adresa din Sibiu de unde putem cumpara kituri DigiTV . Pe undeva pe langa P-ta Clujului ? Heeee heeeee

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Daca Mihai are dreptate sa sti ovex ca nu esti altceva decat un tzepar nenorocit care jegmanesti omanii de buna credinta.Mi-e sila sa mai port dialog cu tine.
    @Mihai
    Mi-e greu totusi sa cred ceea ce spui,dovedeste !
    @Ovex
    Daca Mihai minte imi cer scuze dar din ce-ai scris pari sa aprobi bisnitza !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

bey @fanta ce draq te-ai apucat sa scrii si tu cu 1000 de nickuri? si inchide-i gura sclavului ala model 79 sau ce draq le dai prime de prezenta pe forum?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Bai onyx tu sa taci esti avocatul lui ovex ? Ce am eu cu jegosul ala e treaba mea.S-a luat cineva de tine ? Vrei sa te plateasca Fanta si pe tine cu cat ma plateste pe mine ? sa fii sanatos.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@onyx

Or iesit PUPATORII DE CURURI la atac ...

ATACUL LINGATORILOR DE BLIDE ...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Calin79
    Bai onyx tu sa taci esti avocatul lui ovex ? Ce am eu cu jegosul ala e treaba mea.S-a luat cineva de tine ? Vrei sa te plateasca Fanta si pe tine cu cat ma plateste pe mine ? sa fii sanatos.
    mai daca plateste bine fac si eu reclama la RCS pe aici, invat chiar si maghiara

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Calin79

FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....FOCUS SAT .... FOCUS SAT ....

Voi pe mine m-ati facut jegos si tzepar .... EU MA SUPAR ....

SE VEDE DISPERAREA PE VOI ....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)