Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Fanta salveaza Focus SAT

Cei de la Focus SAT sunt rugati sa ma contacteze pentru e le imprumuta gratuit un receptor POWER VU autorizat pe canalul TVR 1.

O alta solutie este o interventie a subsemnatului pe langa departamentul tehnic a lui Digi TV pentru a lasa la liber programul si apoi sa fie preluat de pachetul ce se afla pe pozitia a treia in ceea ce priveste optiunile romanului deservit de platforme digitale.

Fanta (baiat bun)
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu l-am vazut deja reparat (inlocuit receptor) la prima ora a diminetii... s-a stricat din nou, ca nu inteleg?

Inca nu a depasit ca numar de abonati pe cei de la Max ?

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rz +
    Inca nu a depasit ca numar de abonati pe cei de la Max ?
    Chiar m-am amuzat Pai Max TV e super operator pe langa pacalicii astia de la Focus

Ati uitat ca Focus era in faliment la doar sase luni de la lansare si doar preluarea de catre UPC a salvat (se pare pentru foarte scurt timp) acesta companie.
    La cei 16-17.000 de abonati facuti in aproape 18 luni nu sunt in stare sa plateasca transponderele...
    Sa nu uitam ca Digi TV lansat cu doar 3 luni mai devreme a depasit 350.000 de abonati.
    Pana la urma diferenta intre DTH-uri o face numarul de abonati....diferenta intr-un meci de fotbal o face numarul de goluri marcate....si diferenta intre situri o face numarul de accesari.

Fanta nu mai spune nimic si asteapta sa fie contactat de departamentul tehnic Focus SAT pentru a ajuta la rezolvarea acestei situatii jenante.

Unde vor vedea cei cateva mii de abonati Focus meciul Stelei de maine seara ?
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@Fanta, vorbesc serios... eu m-am uitat in aceasta dimineata la TVR1 pe Focus SAT, deci problema a fost rezolvata!

Promiti ca o sa ne spui numarul real de abonati Focus ?
    Vorbesc de numarul real la 1 septembrie 2006, adica dupa ce s-au facut in prostie abonamente la Focus (inclusiv la caravane)

Uite, imi dau cu presupusul si spun ca deja sunt peste 20.000

Numai bine...

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rz +
    @Fanta, vorbesc serios... eu m-am uitat in aceasta dimineata la TVR1 pe Focus SAT, deci problema a fost rezolvata!

Promiti ca o sa ne spui numarul real de abonati Focus ?
    Vorbesc de numarul real la 1 septembrie 2006, adica dupa ce s-au facut in prostie abonamente la Focus (inclusiv la caravane)

Uite, imi dau cu presupusul si spun ca deja sunt peste 20.000

Numai bine...

Dimineata s-a rezolvat iar la pranz era din nou pauza (asa mi s-a raportat ,eu neavand un abonament la un pachet aproape de faliment)

Din pacate te dezamagesc , vineri mi s-a raportat clar si 101% adevarat cifra de 16.800 de abonati in baza de date dar ...nota bene putin peste 12.000 au subscriptii platite.

Carevanele facute la sate si atat de mult mediatizate prin fotografii pe diverse boarduri nu pot aduce mai mult de cateva sute de abonati saptamanal...si asta in cel mai fericit caz .

Fanta

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

s-a ajuns la nr de 23500 cartele
    boy2good

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

nr de cartele activate e una , nr de contracte e alta , valabil ptr orice operator, sa nu uitam ca exista protocol , vip , teste etc

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

totusi,jumate?
    boy2good

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Si totusi... TVR1 functioneaza bine-mersi
    Pana la urma oamenii au fost foarte operativi (am inteles acum ca inca de aseara au inlocuit receiverul ala)

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Oare PENIBILUL se mai poate plusa
    cico

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Da' cum nu... putem ruga conducerea Digi TV să ne contateze pentru a le împrumuta o cartelă Max pentru preluarea la bitrate original a programului Eurosport 2.
    Dar noi nu suntem aşa de buni...

ss/indescifrabil

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Fanta salveaza Focus SAT

Quote Originally Posted by Fanta
    Cei de la Focus SAT sunt rugati sa ma contacteze pentru e le imprumuta gratuit un receptor POWER VU autorizat pe canalul TVR 1.

O alta solutie este o interventie a subsemnatului pe langa departamentul tehnic a lui Digi TV pentru a lasa la liber programul si apoi sa fie preluat de pachetul ce se afla pe pozitia a treia in ceea ce priveste optiunile romanului deservit de platforme digitale.

Fanta (baiat bun)
    O gluma foarte proasta . Fara suparare.
    TVR1 este FTA terestru analogic (posibil si DVB-T) in Bucuresti . Probabil ca inca odata nu au vrut sa faca rabat la calitate .

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

de obicei cine râde la urma râde mai bine, nu-i asa ?!?

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by boy2good
    s-a ajuns la nr de 23500 cartele
    + doua mosc-uri
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Piciule , prietene , nu mai fa public posibilitatea de a face MOSC ca fac criza de inima cei de la Focus.
    Deja vechiul team de la Pentacard pregateste de un an de zile o super cartela cu trei pachete : Canal Digital Nordic , DigiAlb si Focus.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)