Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: DREAM 500

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default DREAM 500

Vind dream una bucata cumparata de 6 zile de la Mst factura garantie etc E un dream clonat adica facut de dream pentru un alt brand .Mst-ul certifica ca e original
    TUNER ALPS
    uns cu toate alifiile
    ASTEPT OFERTE SAU COMBINATII PM

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pune o poza !

cel mai frumos Mentor
    Posts Thanks / Likes

hau maci?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Din pacate (sper sa nu fie cazul si la al tau, nu ma pronunt), acele clone de la MST au probleme atat cu placa de retea (transfer cu viteza foarte mica, cam la fel cu DM 7020 primele versiuni) si cu procesorul. Se blocheaza foarte des si trebuie restartate. Repet, al tau poate fi OK dar eu unul nu recomand la nimeni clonele de DM.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default dream

Fratilor multumesc tuturor pentru sfaturi
    MST-ul fermecat a decis ca imi va lua clona inapoi deoarece le-am demonstrat cu ajutorul sfaturilor voastre ca acest obiect e :fake"DECI NU FACETI CE AU FACUT ALTII, LUATI DOAR PRODUSE ORIGINALE sau puteti mai inainte sa intrebati mentorii rdi-ului

Banned

Posts Thanks / Likes

Azi-maine trebuie sa ne uitam in magazinele de 1 euro daca nu au adus Dreamboxuri

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Re: dream

Quote Originally Posted by giolgau
    Fratilor multumesc tuturor pentru sfaturi
    MST-ul fermecat a decis ca imi va lua clona inapoi deoarece le-am demonstrat cu ajutorul sfaturilor voastre ca acest obiect e :fake"DECI NU FACETI CE AU FACUT ALTII, LUATI DOAR PRODUSE ORIGINALE sau puteti mai inainte sa intrebati mentorii rdi-ului
    am eu un dream original de vanzare il gasesti tot in sectiunea shop... ai avut noroc ca ti-l ia inapoi

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@Giolgau am cumparat si eu acum 3 saptamani de la MST un DB-500 clonat am avut o problema cu reteaua dar s-a rezolvat prin un schimb cu altul deci la mine placa este 100% identica cu cea originala si inca ceva la mine NU SA BLOCAT NICIODATA deci nu vorbiti daca nu stiti acum intrebarea mea domnul Giolgau ce nu iti place la el ?eu cred ca este mai avantajos ceva nou decit unul uzat cumparat de aici din shop si fara garantie

mfg dongle

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default dream

asculta si tu sfaturile batrinilor inteleptzi chiar de mai sus si ai sa iti dai seama Deci intradevar se blocheaza {poate la mine}si ia si unul original si vezi diferenta ,eu am vazut-o CE mai e in ziua de azi 110 ron>>peste pretul MST-ului fermecat

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

deci sa recapitulam inca o data te uiti aici in linkul asta si o sa vezi diferenta intre copie si original,copia mea este identica cu originalul
    http://www.dream-multimedia-tv.de/en...0_copy_eng.php
    l am periat destul de mult ca sa vad daca este diferenta si nimica :

psoate sunt unul dintre batrini si tu nu stiai

cu dongle

Banned

Posts Thanks / Likes

Daca tot e sa dai niste bani , de ce sa-i dai unor clonatori infecti ?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

giolgau : cum ai facut sa-ti dea banii inapoi ? ti-au cerut ceva acte ?
    SI eu m-am fript cu un dream de la ei... intai am platit si pe urma am vazut ca e clonat..chiar nu m aasteptam la asa ceva din partea lor...nu m-am calicit la bani, pur si simplu am crezut ca am gasit mai ieftin...

Nu am avut probleme cu placa de retea, nu s-a blocat deloc,nu se incalzeste, doar ce probleme am descoperit la el :
    1) telecomanda are raza de actiune f mica si este f directiva
    2) cand dau din meniu shut down , raman ambele leduri aprinse...daca o inchid direct din buton , se inchide normal
    3) de cate ori bag o imagine, trebuie sa-l scot din priza pentru un mic reboot, indiferent daca ii bag imaginea cand e inchis sau deschis
    4) scart switch-ul nu functioneaza cum trebuie...

NU sunt defecte prea mari , dar nu sunt cu inima impacata , si nu credeam ca exista posibilitatea sa-l dau inapoi. Asa ca te rog sa-mi spui si mie cum ai reusit sa-ti recuperezi banii .

Plictisit Teacher

Posts Thanks / Likes

la "clonele" astea telecomenzile cum sunt ? arata ca cele noi originale ?
    Cutiile cum sunt ? au holograma pe ele ?

rrrazvan
    pct 3, 4 e la fel si pe DM500s originale.

Probleme cu telecomanda sunt si la cea originala, eu de ex am un dream care cite odata, aleator, trebuie aprins de 2 ori din telecomanda, prima data se intimpla sa se aprinda si apoi instant sa se stinga (ledul se face verde apoi iarasi rosu)... da e original de la Elstar cumparat.
    Alta chestie super inervanta este ca de multe ori butonul "Exit" este interpretat ca si "Help"... asta chiar e deranjanta.

Alte bug-uri sw in gemini maxvar 3.0:
    - cu imaginea ta ptr radio, cind il stingi... imaginea ramine vizibila pe tv.
    - esti pe radio si rebootezi... dupa ce treci de pe radio pe tv nu mai ai in buchete lista completa de prog... trebuie iara sa rebootezi dar sa fi pe Tv.
    ... si multe altele sa vezi blocaje cu montat CIFS daca ai montat pe un calc si care e OFF.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default dream

rrrazvan-ai un pm
    CE PRODUS in lumea asta este fara eticheta >>.adica un receptor in spate trebuie sa aiba pe el o chestie cu ...voltaj,made in.....,bla bla bla ,cod de bare pe cutie,aceasta fiind ALBA fara nici o inscriptie ,Holograma nimic,telecomanda...de ultimul drum DEci un produs din vestitul En-gros EUROPA
    poate tu dongle ai avut noroc si ai luat ceva bun ,dar ai rabdare ca voi posta shi pozele shi ai sa vezi ce am avut eu

Banned

Posts Thanks / Likes

- cu imaginea ta ptr radio, cind il stingi... imaginea ramine vizibila pe tv.

Asta e valabila la orice imagine cel putin de la 1.04 in sus .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)