Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default cine poate sa ma ajute ?

doar

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default cine poate

Vrei sa-ti punem o pila la vama sau sa le care cineva?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

stau si ma intreb >pana cand o sa ne mai uitam peste umar?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

.
    .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

merci baieti!
    daca eram omul CNA-aului sau altui organism crezi ca mai pune-am o astfel de intrebare?
    acum m-am lamurit si voi face ciocul mic.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

dupa parerea mia CNA-ul in romania prea taie si spanzura , io in spania nam auzit sa fie vreun post tv amendat si daca ma crezi cum vorbesc uni la tv ramai cu gura cascata si cu bulina care interzice vizionarea postului tv respectiv tio arata la inceputul programului si gata nu tio afishaza tot timpul pe ecranul tv-ului ca in romania
    Fiti Aliati
    Dreambox

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Probleme sunt nu numai la vama. Le poti cumpara si duce unde vrei NUMAI in tara. Dar ai nevoie de putina fantezie ... sa le transporti asa de multe !
    Eu nu cred ca intereseaza pe cineva unde le "duci" dupa achizitie. Dealtfel sunt deja neneumarate Kit-uri in provincie deja ...

Schne Grsse an @luky !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

LUCKY.
    OK. GEMACHT.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Acest pachet este destinat doar persoanelor rezidente in Romania si poate fi utilizat doar pr teritoriul tarii.Orice alte variante incalca regulile stricte impuse de RCS si de aceea va rog sa opriti astfel de discutii aici.
    Va multumesc pentru intelegere.

O informatie neoficiala vorbeste de un proiect de ingustare a spotului pe cele trei transpondere folosite de Digi TV ,receptia fiind posibila doar in Romania,Iugoslavia ,Ungaria,Bulgaria si Moldova.Aceasta mutare este pregatita pentru luna septembrie 2005.Cei din Germania si Italia daca sunt norocosi sa aiba in proiect antene de 2.5 - 3 metri.Situatia este asemanatoare cu spotul pentru programele BBC de pe ASTRA 2D.
    Va repet informatia este (a fost) strict secreta.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Va repet informatia este (a fost) strict secreta.
    Bine ca o stim acum cu totii.
    Mutzam fain

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Dupa chestia asta n-a vreau sa-i vad pe cei care arunca cu noroi in Focussat fiindca nu se receptioneaza in Spania. Deci mie mi se pare penibila toata "****rea asta de mama" facuta intre noi odata cu aparitia DTH in Romania, in loc sa o punem la loc de cinste. O sa vedeti ca pana la Craciun ambii operatori sau poate si altii care vor mai intra vor merge aproximativ pe aceasi linie.
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Fiecare are partea lui de vina ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default stati putin!

vad ca se ridica voci pro si contra pe o tema destul de spinoasa.
    am concluzionat intr-o prima faza ca ar fi mai bine sa-mi vad de treaba si sa-mi tin gura dar imi este imposibil.
    vine unul si spune ca ar fi bine sa nu fac zgomot , altul ca ar fi cazul sa o las mai moale , stiti care este treaba ?
    pana in 89 stateam la coada de la 3 dimineata pentru un litru de lapte.
    a venit revolutia si multi din generatia mea sau dus dracului pentru schimbarea valorilor morale in aceasta tara, iar apoi au venit diverse lichele care vor sa ne invete cum trebuie sa traim si ce sa spunem.
    mie personal imi ajunge.
    am plecat din tara cu ferma convingere ca va veni momentul cand ma voi intoarce. Nu mi-am negat nici un moment cetatenia in afara si sunt mandru de faptul ca sunt roman.
    am aratat celor de aici atat cat am putut ca suntem o natie de oameni educati ,bine pregatiti si cu un anumit standard moral---nu ca suntem o natie de hoti , excroci si ticalosi.
    fiecare padure are uscaturile ei! dar asta este. pe cei din afara Ii intereseaza prea putin acest lucru deoarece se confrunta cu problemele lor.
    Si revenind la oile noastre sa ni se taie craca de sub picioare intr-un mod atat de marsav?
    eu personal cand ajung acasa ,fac pe dracu in patru si ma duc in audienta daca pot direct la Basescu ca sa se stie ca noi astia de afara sustinem intr-un fel sau altul economia romaneasca , fara sa dam tepe , muncind cinstit 10-12 ore pe zi.
    bucuria sufleteasca era ca vi seara acasa si -ti delectezi ochiul si privirea cu ceva romanesc , mai afli o stire mai vezi un film ----schimbi atmosfera anosta de peste zi.unde umorul si gluma au alte perceptii.
    chestii din acestea cu precautia , atentia ,sa nu vorbesti ,pentru mine nu au nici o valoare sunt lucruri de mult fumate----de pe vremea securitatii.
    asa ca baieti daca aveti ceva de spus ----spuneti!
    buboiul tot se va sparge intr-o buna zi.

cu stima D.C

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai se putea sa nu se imputa ceva? Traim in Romania, tot ce-i bun tre` f*t*t ! Asta e!
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ati pus botul cu totii la stirea referitiare la fascicul ! Pregatiti-va pentru 1 Aprilie !
    Chiar o sa propun celor de la RCS ca in Germania sa fie gaura de fascicul ! In Spania spot mare ca am prieteni multi,in Danemarca sa nu fie semnal deloc ca acolo e unul cu gura mare,in Italia ma mai gandesc,in UK maresc puterea sputului...si asa mai departe...In Sibiu o sa va trebuiasca antena de 4 m iar in Cluj la prietenul blanos antena de 20 de cm.

Gata luati-va gantul de la marimea spotului el ramane acelasi desi trebuia sa va mai fierb pana pe 1 Aprilie...

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)