Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default MARE ATENTIE NOII ABONATI

HBO si Cinemax sunt doua programe cu filme premium, blockbustere, filme de colectie! Si te poti convinge singur de asta pentru ca timp de aproape doua luni ti le punem la dispozitie: toti clientii noi Digi TV urmaresc gratuit cele doua programe in luna semnarii contractului si in luna care-i urmeaza acesteia.
    Daca nu le vei gasi pe gustul tau vei putea renunta la unul dintre ele sau la ambele doar trimitand talonul pe care il vei primi la semnarea contractului!
    Unii nu se opresc niciodata ............ cei care au dat ceva milioane fara sa ceara hbo si cinemax stiu de ce ......

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Astia ori sunt tampiti, ori sunt tampiti. Nu le-a ajuns toata agitatia de pana acum ? Chiar era greu sa spuna: trimiteti talonul pentru a putea urmari in continuare canalele x si y ? Dar probabil ca le este greu sa faca astfel cand sunt constienti ca unii nu citesc cu atentie hartiile, altii uita sa le trimita, altii le pierd, iar ei sunt acoperiti atunci cand le cer oamenilor bani pentru ceva ce nu si-au dorit.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca nu mi s-ar fi intimplat chiar acum citeva zile as fi tacut. Am abonament la Vodafone in care era oferta de 6 luni cu o optiune de 1 cent intre anumite ore sau cam asa ceva. Optiune de care am si uitat - telefonul e la parintii mei. Acum ma trezesc pe factura cu o suma care nu stiam de unde provine - nu mult, vreo 2 dolari. Dau telefon la ei si imi explica tipul ca s-au terminat cele 6 luni gratis ale optiunii... Am dezactivat-o rapid.
    E? E la fel?
    Toti fac la fel. Parerea mea este ca e vorba de un abuz. Dar putem face ceva?
    SHALOM

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dtkcomputer
    Aici ar trebui sa isi spuna cuvantul autoritatile competente, nu inteleg cum poti baga pe gat omului niste canale pentru care NU S-A INTOCMIT NICI UN FEL DE CONTRACT ADITIONAL IN CARE SA FIE MENTIONAT SI PRETUL ACESTORA.

Inca o bila de care vreti pentru DigiTV. Ar fi castigat mai mult daca intocmeau contract, si omul stia ca va plati o suma, si ca poate renunta de comun acord dupa nu stiu cate luni de vizionare impusa.
    Nu se intampla la fel si in telefonia mobila?
    Ia tu doua luni extraoptiunea X gratuit, iar daca dupa doua luni uiti sa o anulezi, esti bun de plata in continuare?
    Parca asa e......
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

E vina ta, si eu am avut optiunea gratuita 15 MMS timp de 2 luni acum nu stiu cat timp, asa scria in contract. De asemeni am fost informat de dealer ca trebuie sa sun la ei, pentru dezactivare. Oricum daca aveai un dosar in care puneai contractul si facturile cu tot cu chitantele de achitare ai fi observat ca treceau acele luni de promotie. Din pacate e numai vina ta. Nu pot fi facuti raspunzatori ei pentru ca nu ai deskis mai bine okii.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu se intampla la fel si in telefonia mobila?
    Ia tu doua luni extraoptiunea X gratuit, iar daca dupa doua luni uiti sa o anulezi, esti bun de plata in continuare?
    Parca asa e......
    Bine ai spus, CLIENTUL UITA SA CEARA ANULAREA SERVICIULUI, este interesul oricarui operator sa NU ii aduca aminte de clauzele mentionate in contract. Faptul ca nu anunta in timp util se considera accept din partea abonatului ca le doreste in viitor.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by isr2002
    Acum ma trezesc pe factura cu o suma care nu stiam de unde provine - nu mult, vreo 2 dolari.
    Pe factura se specifica in detaliu intreaga suma, asadar nici macar nu ai avut curiozitatea sa o citesti, sau probabil nu ti-a venit. Oricum in My Account era la fel de bine detaliata. Deci inca o data e numai vina ta, cum spune si nenea Ralu, regretabil.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Acum ma trezesc pe factura cu o suma care nu stiam de unde provine - nu mult, vreo 2 dolari.
    Pe factura se specifica in detaliu intreaga suma, asadar nici macar nu ai avut curiozitatea sa o citesti, sau probabil nu ti-a venit. Oricum in My Account era la fel de bine detaliata. Deci inca o data e numai vina ta, cum spune si nenea Ralu, regretabil.
    Ba am citit-o. Dar data emiterii facturii nu este aceeasi cu cea a activarii numarului. In plus uitasem - nefolosind-o - de promotia aia - cite luni, cit costa, etc. In al doilea rind e eaceeasi situatie ca si cu Digi. Promotia e valabila o perioada, dupa care tu trebuie sa ti-o dezactivezi altfel platesti.
    SHALOM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ba am citit-o. Dar data emiterii facturii nu este aceeasi cu cea a activarii numarului. In plus uitasem - nefolosind-o - de promotia aia - cite luni, cit costa, etc. In al doilea rind e eaceeasi situatie ca si cu Digi. Promotia e valabila o perioada, dupa care tu trebuie sa ti-o dezactivezi altfel platesti.
    Bineinteles ca nu este aceeasi ca si data activarii. Din cate stiu datele de emitere a facturii sunt 01 si 23 ale lunii, parca si 10. Se face diferenta de zile intre momentul activarii si data cea mai apropiata de prima facturare. Dupa ce trece promotia, in luna urmatoare iti vine inca un abonament in plus, aceasta reprezentand diferenta de zile intre ziua conectarii si ziua emiterii primei facturi.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

nu se poate rezolva problema in acelasi timp ce se face abonamentul sa se faca si cererea de renuntare dupa perioada de gratie

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf
    nu se poate rezolva problema in acelasi timp ce se face abonamentul sa se faca si cererea de renuntare dupa perioada de gratie
    Ba da, suni la ei, si spui ca doresti dezactivarea respectivei extraoptiuni in momentul in care inceteaza promotia.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ba da, suni la ei, si spui ca doresti dezactivarea respectivei extraoptiuni in momentul in care inceteaza promotia.
    La Digi merge asta?
    SHALOM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

La Digi merge asta?
    Cei mai in masura sa raspunda ar fi ei, nu crezi?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

La Digi merge asta?
    Cei mai in masura sa raspunda ar fi ei, nu crezi?
    Pai am vazut ca stii pentru mobile, am crezut ca stii si pentru asta. Macar la mobile esti sigur ca merge sau ... "Cei mai in masura sa raspunda ar fi ei" ?
    SHALOM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sunt de 6 ani abonat Voda, 3 Orange, 22 Romtelecom, 2 Astral, 1 Cosmote si va intra in scena Zapp. Cred ca am invatat ceva, sunt constient ca nu stiu tot, si ca mai am nevoie de informatie.

Depinde numai de abonat, daca ii place sa fie calcat in picioare sau nu. Cred ca a venit momentul sa fim tratati asa cum se cuvine pentru ceea ce platim.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)