Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    altxro
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default Help: Vreau sa-mi modific website-ul !

Stimati RDI-isti,
    Cer ajutorul celor priceputi la webdesign in vederea modificarii site-ului actual www.altdvb.ro .Vreau ceva mai usor de navigat + modificat..si cat mai original !
    * Hosting-ul este la Vodafone si nu am access la PHP/MySql, deci pagina trebuie sa fie HTML pur.
    * Daca nu aveti chef de donatii va rog sa-mi comunicati suma ceruta inainte de a va apuca de treaba.
    * In eventualitatea ca o sa fie mai multe oferte o sa fac un poll si userii o sa aleaga varianta finala (Scor=50% * parerea_mea + 50% * parerea_voastra)

Milioane de multumiri anticipate,
    [altxro]

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Siteul e mai mult decat potrivit , de ce vrei sa il schimbi ? Sau trebuie sa scrii mura-n gura : Downloadati AltDVB de aici , dar si devices , ca altfel nu merge ... Cine nu se pricepe sa navigheze in siteul actual , cu siguranta nu stie nici sa foloseasca AltDVB

Un simplu membru Teacher

Posts Thanks / Likes

la cate a facut altxro pt noi cred ca ar trebui sprijinit.Poate nu schimbat site-ul dar imbunatatit asa cum si-o doreste.Daca e vorba de donatii as fi onorat

altxro
    Guest

@gigi_cu: Nu se pune problema de donatii pentru AltDVB.. ma refeream strict la site, in ideea ca cineva ar vrea sa-l contruiasca contra cost !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Mooo ce te-a apucat cu siteul ? lasa-l ca e foarte bun cum e Apuca-te de stii tu ce

altxro
    Guest

@*********: M-o apucat schimbarile si mi-am zis ca merita sa-mi incerc norocul printre RDI-isti...
    Adevarul e ca in formatul existent e destul de greu de extins site-ul (nici nu am .PSD-urile de la imagini iar MirceaSat a.k.a Pixelmedia e de negasit).
    Daca aveam PHP si MySQL puneam un CMS si scapam de batai de cap.De mai multe ori am amanat publicarea unui update doar pentru ca imi era lene sa actualizez cele 3 pagini

Un simplu membru Teacher

Posts Thanks / Likes

@altxro La site ma refeream.Cei cunoscatori si dornici sa-ti trimita variante ,alegi, si daca ar fi sa coste nu cred ca as fi singurul dispus sa ajute.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default @altxro

@altxro..Situl iti fac gratis, adica designul actual pun pe un cms, trebuie doar gasit un hosting. Pot oferi si eu hosting la firma la care lucrez (circa 200 ron pe an, servere in cele mai bune centre de date din SUA), dar nu trebuie neaparat la noi sa fie, daca gasesti mai ieftin.
    SS2,Actuator+Positioner,Ant 1.3 Offset,Lnb Invacom 0.3 db

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)