Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Recomandari Hotbird please

salut.zilele trecute mi-am luat si eu parabola,nu de alta dar ma tot ofticat citind pe aici la ce minuntatii va uitati voi...
    deocamdata am doar hotbird.problema este k din atitea sute de canale tv,am gasit doar putine pe care le pot vedea:italia1,rai-urile,canale5,rete4,multivisionurile si...cam atit.voi la ce altceva va mai uitati pe satelitul asta?
    1,1m skystar2 rev 2.3

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

la ce minuntatii va uitati voi...
    Da un exemplu de minunatii..

Pe hotbird mai sunt destule dar trebuie sa recunosc ca nu e preferatul meu. Incearca sa prinzi si Astra.

AurelT
    Guest

Pai in afara de multivizioane mai ai TPSCine... sunt mai multe, au de multe ori sonor si in franceza si original, mai ai CineFx si CinePolar, ceva programe bune in pachetul Polsat (astea cu filme), eurosport cu sonorul in romana (daca nu ai cablu), vreo cateva canale cu desene animate (Boomerang, Piwi, 2 disney italiene, Teletoon si teletoon+, Carton Network 2 bucati, JegiX) si muzica la greu.
    Cel mai simplu ar fi sa te uiti un pic pe o pagina cu transpoderele/canalele ca sa iti dai seama pe ce satelit merita sa iti rugineasca palaria. Eu prefer http://www.kingofsat.net/en/satellites.php. Acolo a destule detalii.
    Bafta

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by AurelT
    Pai in afara de multivizioane mai ai TPSCine... sunt mai multe, au de multe ori sonor si in franceza si original, mai ai CineFx si CinePolar, ceva programe bune in pachetul Polsat (astea cu filme), eurosport cu sonorul in romana (daca nu ai cablu), vreo cateva canale cu desene animate (Boomerang, Piwi, 2 disney italiene, Teletoon si teletoon+, Carton Network 2 bucati, JegiX) si muzica la greu.
    Cel mai simplu ar fi sa te uiti un pic pe o pagina cu transpoderele/canalele ca sa iti dai seama pe ce satelit merita sa iti rugineasca palaria. Eu prefer _ttp://www.kingofsat.net/en/satellites.php. Acolo a destule detalii.
    Bafta
    la mine merg multivisionurile si eurosport,dar in rest nu reusesc sa vad nimik din ce precizezi tu mai sus.mentionez k am s2emu cu tps fix dar degeaba.....oare unde sa fie problema?
    1,1m skystar2 rev 2.3

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu uitati de SkyIt care inca se vad:
    Pentru asta ai nevoie de S2Emu1.13 full.
    La repezeala uite un link(nu am incercat daca merge seca 2):
    http://www.mathos.hr/~zpetovar/ss2down.htm
    Bafta!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Evident ceea ce a ramas din Sky it...(fara Prima si sport) sa nu-si fac cineva iluzii.

AurelT
    Guest

kye04
    la mine merg multivisionurile si eurosport,dar in rest nu reusesc sa vad nimik din ce precizezi tu mai sus.mentionez k am s2emu cu tps fix dar degeaba.....oare unde sa fie problema?
    Parerea mea: multivizion au semnal un pic mai puternic. TPS[...] au, de exemplu, semnal un pic mai slab, cel putin in zona mea. Posibil sa nu ai antena foarte bine reglata pe hotbird.
    Alta cauza, lista cu transpodere veche in softul tau pentru dvb. Cauta o versiune mai noua a softului sau o lista mai noua cu frecvente.
    Incearca sa iei o lista cu canale gata scanate de pe internet si sa o pui la softul tau. Atunci o sa vezi la indicatorul de semnal daca e de vina antena. Daca semnalul e bun dar ecranul e tot negru, umbla la s2emu, capi si alte "sucuri naturale". Ar fi bine sa ai activ un singur emulator in acelasi timp.
    Incearca sa verifici pe o lista cu canale de pe internet (eu ma orientez dupa www.kingofsat.net ). Verifici pe transpoderele care ai vrea sa le ai daca nu ai semnal sau daca ai si ecranul e negru.
    Numai asa pot intelege de ce la tine nu merge.
    Bafta

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

ok,iata ce am eu instalat in calculator,poate cu ocazia asta o sa intelegeti mai bine si realizati cam de unde vin problemele:
    1-pachetul de codecuri K-LITE(mentionez k mi se pare cel mai bun de pe piata intrucit de 2 ani de cind il folosesc nu am avut niciodata nici o problema sau conflict la vreun codec pe vreun film)
    2-s2emu 1.13 cu tps fix
    3-softuri ALTDVB ultima veriune si PROGDVB tot ultima versiune
    in progDvb imi arata semnalul satelitului la 73-74% mai putin pe TPS unde imi arata 22%
    am ultimul SOFTCAM instalat in ambele programe.
    ei si aici apar curiozitatile:spre exemplu cu ALTDVB pot vede canalele CINE POLAR si CINE FX de la frantuzi,dar cu probdvb nu....
    nu vad nici un canal SKY,de nici o natie
    vad bine MULTIVISIONURILE
    nu pot vedea mediaset premium nici unul din ele si nici Piwi, 2 disney italiene, Teletoon si teletoon+, JegiX care au fost precizate de cineva mai devreme.
    1,1m skystar2 rev 2.3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)