Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Canale de stiri (CNN, EuroNews, etc) pe DigiTv?

n primul rnd doresc sa salut toti userii de pe acest forum si in special pe cei de pe sectiunea DTH Romania. Sper sa nu para tupeu faptul ca primul meu post este chiar un topic nou, dar pentru mine, ca abonat RCS-DigiTv, aceasta problema prezinta interes si cred ca si pentru majoritatea abonatilor din tara.
    Am decis sa ma abonez la DigiTv pentru a beneficia in primul rand de calitatea semnalului digital (cata este) si pentru a avea o serie de canale pe care nu le am la furnizorul meu de cablu (companie foarte mare, principalul rival al RCS dar care in orasul meu detine monopolul absolut, de accea pentru 32 de canale + HBO platesc mai mult decat plateste un bucurestean
    aceleiaşi firme pentru mult mai multe programe şi la o calitate mai buna).
    Sunt in general multumit de ceea ce ofera DigiTv in acest moment (dupa intrarea familiei Pro de zilele trecute) desi este clar ca este loc si de mai bine, dupa cum au aratat numerosi useri.
    In nici un topic nu am gasit (nu cred ca mi-a scapat) solicitari privind introducerea marilor retele mondiale de stiri CNN, Fox News sau EuroNews, mai ales ca nu cred sa fie probleme cu drepturile de difuzare. Probabil cei ce sunt dincolo de frontiere vor zambi dar este dreptul lor. Cred ca foarte multi abonati DigiTv vor sa fie bine informati şi despre restul lumii si vor si alte puncte de vedere decat cele ale trusturilor romanesti, chiar daca RealitateaTv incearca sa fie cat mai obiectiva.
    Astept cu respect puncte de vedere pe aceasta tema si sper ca RCS-DigiTv, care sunt sigur ca monitorizeaza acest forum, sa ia in calcul si aceasta doleanta.
    Multumesc pentru rabdarea de a citi acest post , probabil, prea lung.

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

apare si antena3...

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy
    apare si antena3...
    In digi man...? aia cand incep emisia?
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

hmmm. nu prea cred ca va fii posibil mai ales daca vine si Antena 3. Vom avea 3 canale de stiri si daca mai luam in considare si canalele politice, respectiv OTV si apropiatul DDTV nu prea cred ca vom avea CNN su euroNews. La euroNews avem sanse cand va aparea comentariul de 24/24 in lb. romana din toamna. dar ca sfat: acizitioneaza si tu un Echostar 770 FTA al carui pret este in jur de 2,6 milioane de lei (260 lei grei )si pot sa prinzi FTA pe CNN, EuroNews, SkyNews si inca cateva canale pe alti sateliti. Sau sa speram ca o sa avem un software update cu suport real Diseq 1.2 si atunci nici nu trebuie sa acizitionezi inca un receptor ci numai un motor pe antena de satelit si un pozitioner.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)