Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Din pacate mai sunt doar doua bombe

Incet,incet DIGI TV ajunge in elita pachetelor DTH din Europa iar ca raport calitate/pret este undeva sus,foarte sus.
    Am incercat sa va atrag atentia asupra acestui pachet prin amplasarea mai multor bombe si bombitze pe care apoi RCS le detona prin oferta lor exceptionala.Chiar daca as vrea nu mai am decat doua bombe pentru voi care vor fi detonate in ceteva luni,poate maxim un an (nu m-as mira ca unii dintre voi sa sariti ca arsi pe 18.03.2006,ca deh a expirat anul )
    -primele programe PPV intr-un pachet DTH romanesc
    -internet si interactivitate pentru posesorii de pachete Digi TV.
    Pana atunci RCS va relansa piata de CATV din Romania,pregatind pentru abonatii de cablu multe,foarte multe surprize.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mersi Fanta! Eu zic ca DigiTV este deja super. Am o intrebare: ce stii Viasat Explorer si History va fii bagat pe TP4? Vom avea in curand TP4? Te intreb, pt. ca am vorbit cu un tip de la Viasat Romania si mi-a zis ca tocmai acum au convorbiri cu RCS, convorbiri aproape terminate, si ca vor baga in cablu Viasat History, si a fost vorba ca pe parcursul anului se va baga si pe DigiTV. Si asta pot sa imaginez numai cu un TP4 care ar trebuii sa vina tinand cont de faptul ca au promis si 10 programe radio si un canal propriu ... E si inca una: Cartoon Network? Okay. Te las... sa dormi bine

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Ma bucur de alegerea facuta... totusi tre sa recunosc ca daca focus aparea primu luam focus pentru ca eu nu am cablu si pe terestru se vad protv, antena 1 dar tot nu e ca in digital asta e clar.

Ma bucur ca RCS va face pasii catre PPV si internet. Desi eu si multi altii am dorii sa avem astea cat mai repede RCS nu se ocupa numai de DigiTV ele e copilul cel mic ... sa nu uitam ca RCS detine poate 30 % din piata de cablu din Romania si am zis asta ca o estimare desi poate e mai mult asa ca si ceilantii tre sa aiba parte de antetie. Probabil ca se tinde spre DVB-C in retelel RCS din tara pentru un mai bun control asupra pachetelor. RCS are puterea asta e clar.. si cum zicea fizz daca nu ei atunci cine
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

in industria de cablu urmatorul pas sunt pachetele digitale...4 canale pe o purtatoare analogica nu mai costa asa mult sa nu-si permita cablistii medii si mari...atunci pot sa vina hbo cu cinemax, hbo2 si spektrum pe cablu...

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Si ca o anticipare pentru TP 4 RCS io zic ca este 12607 H 27500 cum de altfel TP 4 la Orbit, daca o sa fie va fi 12723 V 27500. Presupunere facut dupa ce sa intamplat pana acum, adica aceiasi freceventa, uni pe V alti pe H .
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Din pacate mai sunt doar doua bombe

Quote Originally Posted by Fanta
    Pana atunci RCS va relansa piata de CATV din Romania,pregatind pentru abonatii de cablu multe,foarte multe surprize.

Fanta
    RDI Team
    Pune-mi si mie o pila la RCS, ca ma sar mereu de pe lista cu reteaua stelara si internet...
    Dau o lada de bere...
    Salut Prieteni!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

HO ma nesatulilor , acum incepeti DISPUTA si DISCUTILE privind TRANSPONDER 4
    NU MAI REZIST MA ARUNC PE GEAM (stau la parter)
    Bafta si un sfirsit bun de saptamina ca tare greu a fost saptamina asta.
    MULTAM FANTA PENTRU TOATE INFORMATILE DATE PINA ACUM.
    CEAU.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto

Fanta
    RDI Team
    Pune-mi si mie o pila la RCS, ca ma sar mereu de pe lista cu reteaua stelara si internet...
    Dau o lada de bere...
    Daaaaaaaa ! Hop si eu cu 5 bilete ! Si eu vreau telefonie si net de la ei si... tot asa imi zic :"incercati peste o lun ajumate" , desi e cablu TV iar pe linga el mai e un cablu mai subtirel - banuiesc ca de net - dar ala se opreste la usa (si i-am zis de multe ori: intra , ma! )
    SHALOM

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto

Fanta
    RDI Team
    Dau o lada de bere...
    Strici orzul pe gaste frate

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default re

@isr2002
    In momentul in care te conecteaza la internet primesti gratuit un modem extern prin care ai acces la telefon , internet, si TV fara sa mai folosesti acel cablu mic.Totul pe un singur cablu.
    RESPECT YOURSELF

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

si eu am incercat sa bag net de la RDS din 2003 dar de atunci mi-au zis ca mai dureaza cam 6 luni si nici pina in ziua de azi nu au mai trecut cele 6 luni in schimb un inginer de zona a spus ca daca il suna un director al RDS se rezolva,deci cum vine faza?
    oricum am renuntat si mi-am bagat net pe antena radio

Om simplu Teacher
    Posts Thanks / Likes

@justme_yo

in ce orash, de la ce firma si cat costa pe luna....
    RadioMix www.mixcraiova.ro Muzica Dance

R a d i o P o p u l a r Muzica p o p u l a r a si de petrecere www.radio p o p u l a r.ro

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: re

Quote Originally Posted by dacianfh
    @isr2002
    In momentul in care te conecteaza la internet primesti gratuit un modem extern prin care ai acces la telefon , internet, si TV fara sa mai folosesti acel cablu mic.Totul pe un singur cablu.
    Daaaa.... Cred ca tot cu pile merge... Il bat la cap pe Fanta - daca vin la intilnire la Bucuresti
    SHALOM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)