Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Cam ce recomandati...

Salut prieteni :P

Sunt intr-o dilema: vreau sa-mi schimb receiverul strong 4355 cu ceva mai bun, dar nu stiu ce anume sa cumpar care sa reziste mai mult in timp. As putea sa iau un 6355 dar mi-e teama ca dupa 1 an de zile iar tre sa-l schimb. Sau este suficient sa iau un cam pentru 4355 in locul unui nou receiver? Am tot cautat pe net dar nu m-am dumirit ce ar fi mai bun. Bineinteles ca am vazut alea scumpe cu linux si altele, dar as vrea sa stiu cam care este, dupa voi, un top 10 al celor mai utile receivere.
    Inca ceva. Stie cineva de unde pot cumpara receivere ieftine chinezesti? (sa fac ceva experimente.... )

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

Salutare

cam greu de spus cat timp va exista suport patch pt un anumit receiver pt ca asta depinde mai mult de interesul celor care fac patch-ul si de succesul comercial al acestuia.Acum pe "val" ar fi Echolite/Echosmart 790 care pt pretul platit ofera de toate(citeste topic-ul de mai sus despre acest receiver).Daca dispui de bani mai multi ia-ti un Dreambox care e cea mai tare "scula".Pt acesta suportul de decodare nu va disparea in urmatorii 3-4 ani garatat

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

nu te mai complica..stringe banutii si ia DB 500..tot aici vei ajunge-iti spun din experientza...
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Multumesc mult de sfaturi. O sa tin cont de ele, mai mult cu cat ma gandeam si eu la un receiver pe baza de linux. Numai ca in acelasi timp vreau sa fac niste testari de programare pe niste chinezarii ieftine sa0mi dau seama cum functioneaza un soft de receiver digital, cum se poate stabili un transfer prin seriala... chestii de astea. Strongul cred ca este pe cale de disparitie (cel putin 4355 evo. Vad ca nu au mai scos nimic ca update pentru softul existent.). In mod cert receiverele cu sistem de operare sunt viitoarul pentru ca este mai facila implementarea de facilitati. Mi-ar prinde bine, de asemenea, un link sau ceva informatie despre cum este realizat sistemul de operare personalizat pentru un receiver. Doar stiti ca pana booteaza Linuxul are nevoie de ceva timp, asa ca ma astept ca timpul de bootare pentru receiver sa fie destul de mare...
    Inca odata multumesc mult de sfaturi si cum pot ajuta si eu?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Eu astept ziua cind toti userii rdi vor avea fiecare cite un DB500
    Eu am sarit de la 6125 direct la receptorul asta si nici gind sa-mi para rau.
    De mi-as permite si un 7xxx...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@domnulx2001 incerca cu conserve de digi , disponibile la pretz mic
    Acum un an mai intrau pe site 2 useri care upgradau sw pt strong.Daca esti hotarit , intreba l pe @mihaip
    @mariusster Ce ai face daca ti ai permite un dm7xxx

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)