Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13

Thread: Confirmat

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Confirmat

In sharing cu gbox merge 100%
    -Gigi
    -Pocus
    -Wax
    -Buum

ne pare rau pentru voi dar nu puteti lupta impotriva nostra.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu stiam eu de ce plang, prin birouri, toti sefii de platforme DTH

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Binenteles flagelul cardsharing nu putea sa nu atinga si pachetele romanesti.E ceva normal si din pacate pentru provideri nu poti lupta impotriva acestui fenomen.

In tarile unde exista cel putin doua pachete se spune ca pierderile cele mai mari in cazul card-sharingului le are providerul cel mai scump.

Din pacate cred ca cel mai greu sa treaca peste un astfel de soc este BOOM TV deoarece :
    - targhetul lor sunt tocmai acele persoane cu un nivel financiar ridicat,persoane ce isi permit sa achizitioneze un Dreambox si sa aiba o conexiune permanenta la internet
    - este inca nou pe piata si nu are decat pana in 1000 de abonati , se stie ca abonati deja existenti foarte putini renunta la subscriptie in favoarea vizionari in cardsharing
    - este cel mai scump pachet de pe piata si va prezenta interes pentru cei ce nu vor sa plateasca costurile mari ale subscriptiei.

Exista totusi si o parte buna :
    - Foarte putini au avut ocazia sa urmareasca pana azi programele BOOM TV si prin cs programele boom vor ajunge in casele a catorva mii de romani din tara si zeci de mii din Europa.

Toti provideri inclusiv Digi TV au crezut ca pot face ceva impotriva cs dar si-au data seama ca singura solutie este schimbarea strandardului DVB , lucru ceea ce practic este imposibil.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Binenteles flagelul cardsharing nu putea sa nu atinga si pachetele romanesti.E ceva normal si din pacate pentru provideri nu poti lupta impotriva acestui fenomen.

In tarile unde exista cel putin doua pachete se spune ca pierderile cele mai mari in cazul card-sharingului le are providerul cel mai scump.

Din pacate cred ca cel mai greu sa treaca peste un astfel de soc este BOOM TV deoarece :
    - targhetul lor sunt tocmai acele persoane cu un nivel financiar ridicat,persoane ce isi permit sa achizitioneze un Dreambox si sa aiba o conexiune permanenta la internet
    - este inca nou pe piata si nu are decat pana in 1000 de abonati , se stie ca abonati deja existenti foarte putini renunta la subscriptie in favoarea vizionari in cardsharing
    - este cel mai scump pachet de pe piata si va prezenta interes pentru cei ce nu vor sa plateasca costurile mari ale subscriptiei.

Exista totusi si o parte buna :
    - Foarte putini au avut ocazia sa urmareasca pana azi programele BOOM TV si prin cs programele boom vor ajunge in casele a catorva mii de romani din tara si zeci de mii din Europa.

Toti provideri inclusiv Digi TV au crezut ca pot face ceva impotriva cs dar si-au data seama ca singura solutie este schimbarea strandardului DVB , lucru ceea ce practic este imposibil.

Fanta
    Procentul celor care au posibilitatea sa faca card sharing la orice DTH sa aiba net permanent si sa investeasca intr un GBOX nu va reprezenta niciodata mai mult de 1-2 % din total clienti .................
    Asa ca lasa-l sa se bucure si el ............

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Perfect de acord cu tine

Mai sunt doua chesti :

1) merge nu numai pe gbox
    2) "1-2 % din total clienti"

Ai cui clienti ? Ca una e sa ne raportam la abonati Boom ...altceva la abonatii Digi TV iar daca ne raportam la cei 8.000.000 de abonati Sky UK ....

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Re: Confirmat

Quote Originally Posted by eros4dead
    In sharing cu gbox merge 100%
    -Gigi
    -Pocus
    -Wax
    -Buum

ne pare rau pentru voi dar nu puteti lupta impotriva nostra.
    Vreau si eu detalii. Am dreambox 500. Multumesc!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Din pacate astfel de discutii la liber pe situl nostru sunt strict interzise

Fanta

ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

Perfect de acord cu tine

Mai sunt doua chesti :

Ai cui clienti ? Ca una e sa ne raportam la abonati Boom ...altceva la abonatii Digi TV iar daca ne raportam la cei 8.000.000 de abonati Sky UK ....

Fanta
    ce zici?merge pe orice emulator care stie wan.cum ar fi newcamd cccam si altele.
    nu numai gboxul poarta vina.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cei de la Boom au facut gresala pe care o facea Sky-ul pe vremea analogicului cand spuneau ca sistemul lor este cel mai tare.
    Oricum tinta Boom-ului nu erea cateva sute de abo, maxim cateva mii care au sher si care oricum nu prea au obiceiul sa-si faca abo.
    Aparitia celor 4 in sharing erea apoare inevitabila, mai grav ar fi daca ar aparea key-le pt acesti operatori si aici cred ca Boom-ul sta cel mai bine avand un suport destul de bun din partea nds-ului.
    Ramane de vazut si cum se vede Boom-ul in sher, daca se vede ca sky uk (adica o cartela la maxim 4) atunci numarul celor care il vor avea in sher in conditii bune fara sacadare probabil ca va fi doar de ordinul zeciolr.

Pacat ca am ajuns la aceasta situatie. Boomul este singurul care are programe proprii si care probabil face un efort destul de mare ca sa tina aceste programe in acest moment doar pt cateva mii de abo iar ceilalti operatori au tarifele destul de mici din aceste doua puncte de vedere eu zic ca erea o chestie de bun simt sa nu avem sher la programele romanesti.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

eros4dead daca nu ne spuneai tu , jur ca habar nu aveam . Extraordinar ce super stire . Mut pe CNN , poate o da la Breaking News .....

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *********
    eros4dead daca nu ne spuneai tu , jur ca habar nu aveam . Extraordinar ce super stire ......
    Chiar e tare , anunta si pe @neo / @salento sa-si configureze box ul , acum cinci zile ,,cercetau" si ei .
    Quote Originally Posted by *********
    Mut pe CNN , poate o da la Breaking News .....
    Pe boom public

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Perfect de acord cu tine

Mai sunt doua chesti :

Fanta
    La boom se merita in cs ca in loc de 23 euro ab full te costa vreo 10 sa te abonezi la un server de cs ........... pb e ca e prea complicat chiar si pt targetul boomtv si mai mult de 1-2% din abonatii fiecarui DTH nu o sa se complice cu cs............. deci pericolul si daca s-ar publica keyle nue asa mare pt ei .... nu va da faliment nici digi nici max nici focus nici boom din cauza asta ci numai din prostia unora din conducerea lor ...... fiecare cu bubele lor arhicunoscute ......

Hai sa fim seriosi daca vrei cs iti faci pt programe serioase din vest nu pt cablu tv urcat pe satelit cum e in romania .....

Eu astept combinatia fatala: PESTE 600 canale ca la MAX, echipamente ca la FOCUSSAT, quality si signal 100% ca la focussat pe o antena de 1,2 m, minim 8 transpordere ca la DIGITV dar numai pt romania si canale proprii si exclusiviste ca la BOOMTV........ + cardu sa il iei separat si sa il bagi unde vrei ......... ca la MAX si FOCUS ....... + ECHIPAMENTE MOCCA (custodie) ....... si ab baza la 20 ron

PRIMU CARE VA REUSI COMBINATIA FATIDICA DE MAI SUS VA AVEA SANSE SA AJUNGA DIGITV DIN URMA ..................

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu cred ca primul care va reusi acest lucru se va numi Superman Television Group. Sau ar mai fi o varianta: sa cumpere Sky toate DTHurile din Romania.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)