Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Reinoire abonament help

In sf am intrat in posesia decodorului de la gigi tv , dar am abo doar pt o luna ...Am o nelamurire ...cum se reinioeste abonamentul , este nevoie de prezentarea cardului ( scuze daca spun tampenii ) la reinoire ?

IEU Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Bistritza,fost oras linistit , actual ufff... Romanica
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Reinoire abonament help

Quote Originally Posted by award
    In sf am intrat in posesia decodorului de la gigi tv , dar am abo doar pt o luna ...Am o nelamurire ...cum se reinioeste abonamentul , este nevoie de prezentarea cardului ( scuze daca spun tampenii ) la reinoire ?
    Stai linistit , inca mai suntem in perioada de gratie pana la 31 martie .Dupa , se vor comercializa cartele pre-pay (asemenea celor de telefonie mobila) de reancarcare , si iti vei putea reancarca contul de la 1 la 12 luni prin simpla tastare a codului de pe cartela de reancarcare . Toate acestea fara a scoate din receiver cartela de decodare .

Momentan sistemul nu e functional dar va deveni curand , dupa scurgerea zilei de 31 martie.

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

eu am inteles ca se va merge pe baza de contract de servicii, si iti factureaza, platesti si iti merge.
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

IEU Teacher

Bistritza,fost oras linistit , actual ufff... Romanica
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by AirBoy
    eu am inteles ca se va merge pe baza de contract de servicii, si iti factureaza, platesti si iti merge.
    La inceput asa se vehicula , reancarcarea cu cartele preplatite , dar s-ar putea sa ai si tu dreptate , pt. ca logistic vorbind nu sunt semne ca ar fi pregatiti pentru ipoteza lansata de mine.

Ar fi bine sa ne spuna o persoana autorizata , daca tot s-a deschis subiectul si se apropie 31 martie ,care este modalitatea de prelungire a abonamentului.

Si inca ceva ce-mi sta pe limba : Digi TV este un pachet popular acum pe piata si datorita mediatizarii membrilor RDI .Si , cred ca am merita ca orice noutate sa o aflam , de la o persoana autorizata cand nu mai e secreta, NOI PRIMII AICI

Remember Digitalus!! Expert

Posts Thanks / Likes

Eu am fost la o casierie din oras si am platit abonamrntul pentru aprilie fara contract la mine doar spunind numele pe care este contractul De fapt nici n-am fost in persoana ci am rugat pe cineva sa-mi faca serviciul acesta

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

eu am fost saptamina trecuta mi-am facut contract cu ei si am platit abonamentul la extra pe un an, mi s-a spus ca asta e ... ne vedem la anul....

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Cartela mea e pe numele unei firme, care a vandut la alta, aia la D&K care la randul lui i-a dat lu` El-serv SRL, iar ultimii mi-au vandut mie
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)