Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Pachetul cu FM-uri din Rusia - mutat la 60'E!

Vad ca inca nu e scos din listele Flysat, de la 36'E, dar eu nu mai am semnal acolo... in schimb, a aparut acelasi pachet pe Intelsat 60'E, 11.514V, 13000, 1/2
    Vestea proasta... semnalul e sensibil mai slab acolo dar totusi se poate receptiona cu antena de 1.4M (cel putin in centrul tarii), cam la limita... cu antene mai mari, semnalul nu pune probleme

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Tpu nou de pe 60 est receptionabil(cei drept la limita) in jud alba cu 1,2.Tare bune radiourilea astea -daca nu ar fi reclame ar fi un adevarat xtramusic.Asteptam sa inceapa emisia Bridje tv ca se pare ca se lasa asteptat asa cum a fost si pe 36 est un timp
    strong 6130, 1,2 al 62E<...>30V / pinacle pctvsat/digi tv(ian`05)

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Asa e, Bridge TV e inca cu ecran negru... sper sa-i dea drumul

Eu schimb imediat la reclame... cel putin pe alea cu muzica dance nu mai conteaza, ca e aceeasi muzica
    Oricum, din acest pachet, in lista mea preferata intra:

Dinamit FM
    Energia
    Record

MonteCarlo
    Unost
    Hit

si ma enerveaza acum ca au disparut la 60E cele de Jazz, care erau ok, la 36E

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Mayak radio este super cu muzica lor in limba rusa
    Exista mai multe lucruri in Cer si pe Pamant decat vom sti vreodata!
    Antena 2,2 al dintr-o bucata, lnb flansa invacom quad, 2 motoare azimut si elevatie,receptor echostar AD3000IP.
    http://www.radiovis.de/

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

rz+ flysat-ul este in pauza pana pe 7

imi pare rau de vestile naspa pe care mi le dai.... chiar imi placeau radiourile rusesti ... mai ales Energia.
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Asa e... vestile nu sunt chiar 100% proaste caci si acolo se vede si e semnal, dar mai mic
    In plus, a disparut ''problema'' cu polaritatea circulara... acum e ok cu orice LNB, fara alte improvizatii
    Nasol e daca nu ai deschidere pana acolo... nici la birou (mi-am pus si acolo o antena ) nu am deschidere decat pana la 53-57E... si nu am ce sa fac caci e vorba de dealul Tampa, la doi pasi pe sediu

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cel mai tare radio din pachet mi se pare de departe radio sin(7)-un fel de Europa fm de la noi dar cu o diversitate mult mai mare a melodiilor difuzate .Imi placea si Energia dar acum e la o calitate inferioara sunetul -sa speram ca e la inceput si o sa-si revina.In schimb se aude foarte bine Monte Carlo acuma pe 60 est
    strong 6130, 1,2 al 62E<...>30V / pinacle pctvsat/digi tv(ian`05)

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Radio Monte Carlo (de la rusi ) imi place caci este o preluare 100% a formatului postului original... cel putin seara nu iti dai seama ca asculti Monte Carlo de la rusi (pana nu ii auzi cu reclame)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)