Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Comunicatul lui MM Stoica !

Pentru ca il cunosc de mult timp si am un respect deosebit pentru MM voi publica si pe situl meu comunicatul emis azi de MM STOICA ca replica la atacurile nefondate ale Gazatei Sporturilor.

MIHAI STOICA: “PRIN MINCIUNILE PE CARE LE PUBLICA, TOLONTAN JIGNESTE SUPORTERII STELEI”

Campania dusa de cotidianul “Gazeta Sporturilor” impotriva Stelei a continuat si la jocul STEAUA – ND GORICA.

Dupa ce un fotoreporter l-a agresat pe Carlos in timpul pauzei, supunandu-l unei sedinte foto prelungite fara permisiunea oficialilor Stelei de a patrunde in zona bancii de rezerve, am intervenit cerandu-le altor doi angajati ai gsp sa inceteze provocarile si sa arate mai mult respect jucatorului nostru care se accidentase la incalzire.

Marturisesc ca nu am fost foarte mirat cand am auzit minciunile reporterului gsp, Rotaru, care sustine - bineinteles, FARA PROBE - ca l-am injurat si l-am impins, asa cum alt reporter, Udrea, a sustinut - bineinteles, FARA PROBE - ca am facut o remarca la adresa lui Mircea Lucescu.

Cand se intampla sa mai citesc unele aberatii scrise de Tolontan, credeam ca este un om stapanit de complexe. Acum, dupa atacurile sale impotriva Stelei, am convingerea ca, daca s-ar decerna un titlu mondial la SERVILISM, distinctia i-ar reveni Redactorului Sef al gsp.

Un salariu imens nu se poate obtine respectand toate normele deontologice dar deja e prea mult.
    Conteaza ca schimbul meu de replici cu Badoi s-a consumat in fata reprezentatilor presei (inclusiv cei ai gsp) si ca nimeni nu a auzit macar o injuratura din partea mea? Nu! Vrea Tolontan o poza care sa socheze pe prima pagina? Da! N-am injurat dar ce mai conteaza, poate gsp va reusi sa manipuleze suporterii, aratand ce om lipsit de inima sunt!

Deocamdata, doar doua informatii pentru Tolontan:

Este foarte adevarat ca, in perioada in care am activat la Galati, eram in razboi cu cluburile din capitala dar am ales sa colaborez cu Dumitru Dumitriu, Ilie Dumitrescu si Marius Lacatus, foste glorii ale...Stelei.

Prin incercarile repetate de a ne discredita pe mine si pe Carlos, numitul Tolontan nu face altceva decat sa subestimeze suporterii nostri,a caror inteligenta o jigneste cu obstinatie.

Mihai Stoica

PS Atacandu-l mereu pe Carlos, reusiti sa faceti un jucator strain sa regrete cateodata ca a ales sa joace in Romania. Insa, ca sa-l faceti sa plece, trebuie sa-i convingeti pe fanii care-i trimit scrisori in fiecare zi si pe cei care-i striga numele la fiecare meci ca scrieti adevarul. N-aveti nicio sansa, stiti de ce? Pentru ca MINTITI CU NERUSINARE!
    Atacandu-ma pe mine, imi faceti un mare serviciu, stiti de ce? Nu veti afla niciodata

3 august 2006
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

MM = vagabond .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

MM = gentleman
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Var cu Pampulea... Expert
    Posts Thanks / Likes

Mare dreptate ai......blanosule...
    Fanta imi pare rau dar aici esti pe langa...poate ca aici gandesti mai mult cu ....inima si nu cu capul...

Valentino
    HAI AI NOSTRI
    "Daca ar durea prostia ar tipa juma´ din ROMANIA"
    DB500S, GIBERTINI 100 cm cu SG2100 motor, Smart Titanium 0,2dB ; 1° W- 28,2° E

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Cu parere de rau sant de acord cu carcotsii: MM=Cainele lu JIJI

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by valentino
    Mare dreptate ai......blanosule...
    Fanta imi pare rau dar aici esti pe langa...poate ca aici gandesti mai mult cu ....inima si nu cu capul...

Valentino
    MM e un nedemn de pozitia care o are la un asemenea club. Face de rusine orice performanta care ar realiza-o STEAUA pe plan sportiv.
    Un taran cu par pe limba care i-a pus Dumnezeu mina in cap ...
    Pacat de Steaua ca CLUB ... cu ciobani d-astia la conducere

Banned

Posts Thanks / Likes

Şeful LPF, Dumitru Dragomir, a intervenit telefonic în cadrul unei emisiuni speciale de la Realitatea TV, ce a tratat incidentul dintre Steaua şi jurnalişti.

Întrebat ce părere are despre incident, şeful LPF a declarat că nu a fost la meci, preferînd partida naţionalei de tineret, jucată aseară. El a adăugat însă că în ultima vreme, managerul general al Stelei, MM Stoica, „este nervos cu nervii”.

Întrebat de Emanuel Terzian care ar putea fi soluţia, Dragomir a răspuns: „să vorbim cu cineva să-i dea un Rudotel, un diazepam”.

În schimb, redactorul-şef adjunct al Evenimentului Zilei, Grigore Cartianu, a fost mult mai dur: „MM Stoica este un nenorocit”.

Banned

Posts Thanks / Likes

"Oile negre" de la Steaua, patronul Gigi Becali, managerul Mihai Stoica si portarul Carlos, au sarit iarasi calul.

Steaua s-a calificat fara emotii in turul trei preli-minar al Ligii Campionilor, dupa ce a invins, miercuri seara, formatia ND Gorica, scor 3-0. Ex-galatenii Gabriel Bostina, Victoras Iacob si Razvan Ochirosii au marcat golurile unei victorii facile.

Dupa ce au trecut de sloveni cu scorul general de 5-0, „ros-albastrii” vor intalni in turul trei prelimiar gruparea belgiana Standard Liege. Primul meci se va desfasura la Liege, pe 9 august, iar returul, la Bucuresti, pe 23 august.

Carlos a trantit aparatul unui fotograf

Spectacolul de pe stadionul „National” a fost umbrit de o noua iesire in decor a portarului portughez Carlos Fernandes si a managerului general Mihai Stoica.
    Cei doi nu se afla la primul incident. Presa a fost din nou pusa la zid cu gesturi violente si cuvinte grele.Carlos a suferit o accidentare in timpul miscarilor de incalzire dinaintea meciului.
    Dupa ce medicul a constatat ca portarul are o entorsa la glezna stanga, Carlos a fost schimbat de Cornel Cernea. Portughezul a venit pe banca de rezerve fiindca Steaua nu mai avea portar de rezerva.
    Lusitanul era extrem de nervos, probabil si din pricina faptului ca parintii sai au venit din Portugalia pentru a-l vedea la lucru, iar accidentarea l-a scos din poarta.
    In pauza meciului, Carlos a ramas pe banca tehnica, alaturi de Petre Marin, care coborase din tribuna, si de „rezerva” Sorin Paraschiv.
    Alex Nicodim, fotoreporter la „Gazeta Sporturilor”, s-a indreptat spre banca tehnica a „ros-albastrilor” pentru a trage cateva cadre cu glezna stanga a portughezului, afectata de accidentarea suferita.
    Carlos s-a ridicat de pe banca si a izbit aparatul fotoreporterului. Camera a zburat cativa metri, iar Nicodim a suportat si o ploaie de injuraturi, atat din partea lusitanului, cat si dinspre Sorin Paraschiv si Petre Marin.

Stoica a amenintat cu bataia alt fotoreporter

Dupa ce au vazut ca un coleg de-al lor a fost agresat, fotoreporterul Mihai Stetcu si reporterul Razvan Rotaru, ambii de la „Gazeta Sporturilor”, s-au indreptat spre locul incidentului. La putin timp, in zona si-a facut aparitia si Mihai Stoica, managerul general din Ghencea.
    In loc sa aplaneze conflictul, „MM” a sarit si mai tare calul, adresandu-le cuvinte grosolane ziaristilor si institutiei pe care o reprezinta. Mai mult, „MM” s-a abtinut cu greu sa nu-l loveasca pe Stetcu, desi s-a dus amenintator spre el.

Oli vorbeste despre provocari

Cosmin Olaroiu, antrenorul Stelei, a incercat sa-i ia partea elevului sau. „Cred ca a fost provocat”, a afirmat „Oli”. Gestul lui Carlos, portarul care s-a vaitat ca este persecutat de ziaristii din Romania, a fost preluat de presa internationala.
    Prestigiosul ziar britanic „The Guardian” a anuntat: „Portarul portughez al echipei Steaua, Carlos Fernandes, a stricat aparatul unui fotoreporter, in timpul mansei secunde a celei de-a doua runde preliminare din Liga Campionilor, impotriva formatiei slovene ND Gorica.
    Imagini televizate il arata pe portar lovind aparatul ce apartinea unui fotoreporter al „Gazetei Sporturilor”, in timp ce acesta incerca sa-l imortalizeze pe Carlos pe banca de rezerve, dupa ce jucatorul isi sucise glezna la incalzire”.
    Informatia a fost preluata si de alte agentii de stiri, ziare sau site-uri cu profil sportiv din toata lumea, printre care AFP, Fox Sports (Australia), SuperSoccer (Africa de Sud), „Mais Futbol” (Portugalia).

Lusitanul vrea sa plece, conducerea din Ghencea se opune

Numeroasele incidente pe care le-a provocat in ultima vreme, coroborate cu gafele care au pus echipa in dificultate si chiar au privat-o de rezultate si mai bune, l-au facut pe Carlos sa solicite despartirea de clubul Steaua.
    Prima oara a vorbit cu Mihai Stoica si Cosmin Olaroiu despre o eventuala plecare dupa ce Gigi Becali l-a acuzat la televizor ca a „curvasarit in noaptea de Paste”.
    Apoi, in timpul cantonamentului din Olanda, Carlos a readus subiectul in discutie. De fiecare data, el a fost intors din drum de Olaroiu si Stoica, oamenii care au girat in fata lui Becali pentru transferul sau.
    In noaptea de miercuri spre joi, dupa incidentul cu fotoreporterul de la „Gazeta Sporturilor”, Carlos le-a cerut din nou lui Stoica si Olaroiu sa-l lase sa plece. Acestia nu sunt de acord, deoarece nu au cu cine sa-l inlocuiasca pe moment, in conditiile in care sezonul abia a inceput.

„M-a injurat ca la usa cortului”

Alex Nicodim, fotoreporter „Gazeta Sporturilor”, isi aminteste:

„M-am dus spre banca sa-i fac o poza la glezna. Stiam ca s-a accidentat si aveam nevoie de poze ca sa sustinem materialul. Am apucat sa trag doua cadre, dupa care l-am vazut ca s-a ridicat si mi-a izbit aparatul. Apoi, si el, si cei de pe banca m-au injurat”

„Te omor”

Razvan Rotaru, reporter „Gazeta Sporturilor”, ne-a relatat: „Cand am vazut ca i-a dat peste aparat colegului meu, am coborat langa banca tehnica. Impreuna cu Mihai Stetcu, celalalt fotoreporter, am vorbit cu stelistii Petre Marin si Paraschiv, carora le-am spus ca nu e normal cum a procedat Carlos.
    Atunci a aparut Mihai Stoica si ne-a spus: „Ba e foarte normal ce v-a facut!”. S-a dus spre Stetcu si i-a zis: „Te omor!”. Dupa aceea, ne-a amenintat: „O sa va bat pe toti astia de la Gazeta!””

Mihai Stetcu, fotoreporter „Gazeta Sporturilor”, a observat si el evenimentele.

„L-am vazut pe Carlos cum a lovit si cum aparatul colegului meu a zburat vreo trei metri. Pe banca mai erau Petre Marin si Paraschiv. Petre Marin a strigat: „Ati avut noroc ca nu i-a bagat aparatul in fund!”.

Apoi a venit Mihai Stoica si a adaugat: „Bine v-a facut!”. I-am spus ca ne facem treaba cum socotim noi de cuviinta si ca nu trebuie sa ne spuna el cate cadre sa tragem, fiindca nici noi nu i-am spus cum sa-si faca meseria”, a povestit Stetcu.

„Mihai Soica mi-a reprosat ca l-am abordat la „per tu”, dar i-am spus ca atata vreme cat a vorbit la „per tu”, asa o sa-i vorbesc si eu. Apoi m-a amenintat ca-mi da una si l-am invitat s-o faca, fiindca oricum n-ar fi prima oara. N-a dat, dar m-a injurat ca la usa cortului”, a incheiat fotoreporterul.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Din pacate, domnul Mihai Stoica, manager la Steaua, calca in picioare emblema Stelei si face de rusine culorile ros-albastre...
    Sunt mandru ca sunt Stelist, dar imi este rusine cu MM si Jiji
    Salut Prieteni!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto
    Din pacate, domnul Mihai Stoica, manager la Steaua, calca in picioare emblema Stelei si face de rusine culorile ros-albastre...
    Sunt mandru ca sunt Stelist, dar imi este rusine cu MM si Jiji
    ...cu tristetze , subscriu
    f11

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pe vremea cand era la otelu galati,MM era un tanar conducator care promitea mult.
    ajuns in bucuresti,proabil a luat-o razna din cauza banilor,si,nu in ultimul rand,a lui "Mihai Viteazu".sa fi aliat cu unu care-si bate joc de oricine in tara asta,care bea cu presedintele...etc e logic sa o iei pe ulei.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

si eu cred Fanta ca inima a luat fata cugetului.nu poti sa-l stimezi pe stoica(cu atit mai putin sa-ti faci din asta un merit)pt ca eu l-am vazut intr-o emisiune recursul etapei cind spunea"eu sunt barbat si m-am prezentat la emisiune facind aluzie la razvan care era asteptat in studiou,cind razvan a ajuns mi-a placut replica amintindu-i domnului mm ca el nu prea a fost barbat dupa meciul steaua-rapid.asta este doar un argument nu vorbesc de pumn dat unui suporter si altele...eu nu sunt stelist dara miercuri sustin echipa steaua .

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

MMS este infantil .In rest , face traba buna .

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca va uitati bine, la fiecare echipa gasiti cate un neaos de-asta, echivalent cu MM

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea
    Daca va uitati bine, la fiecare echipa gasiti cate un neaos de-asta, echivalent cu MM
    Te invit sa-l gasesti pe cel de la CFR Cluj.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)