Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 101

Thread: UN REAL SUCCES

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default UN REAL SUCCES

in relatia cu publicul...BOOM e OK..echipa e impecabila... pacat ca am fost o mana de oameni si berea a ramas NEBAUTA..nimeni nimeni n-a baut o bere...urmeaza testul de COSH [img]

[/img]
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nici macar acolo nu au renuntat la LCD-ul fatal ? Sunt incorijibili .

P.S. Nu au fost aroganti ca pe forumuri ? Greu de crezut.
    P.P.S. Ai voie sa pui poze pe RDI ?

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

*********, au facut exact ce trebuia. Au pus unul langa celalalt si LCDul si un TV simplu de care are tot omul in casa. Pun pariu ca daca ai fi fost acolo si nu exista LCDul ai fi fost extrem de suspicios si ai fi comentat ceva de genul "era bun si lcdul aici ca sa putem face o comparatie".
    Eu am fost foarte incantat (desi ni s-a specificat in repetate randuri ca nu este nevoie sa spunem acest lucru pe forum ). Oamenii au fost super OK si este de apreciat faptul ca nu au trimis cine stie ce omuleti cu pozitii insignifiante in cadrul companiei ci chiar persoane din conducerea diferitelor departamente, ba chiar la inceput a participat si (damn, i-am uitat numele... poate ma ajuta colegii...) unul din asociati (zicea ceva de CEO ? sau am inteles eu gresit ? ).
    Pacat ca am fost putini, si, cel mai important, au lipsit marii sustinatori digi care critica Boom fara sa fi avut contact cu acest operator. Ce mi-ar fi placut sa ii vad la aceasta intalnire pe Fanta si *********
    Una peste alta, oamenii si-au dat toata silinta sa ne explice de ce este asa si nu altfel si au fost foarte deschisi la propunerile si comentariile noastre.
    BRAVO Boom ! Felicitari echipei care a organizat aceasta intalnire. Acum nu ramane decat sa testam serviciile boom si sa comentam pe forum.

PS. Am uitat sa mentionez alta chestie. Receiverul Boom din sala era conectat la o antena boom, deci conditiile de vizionare erau exact cele ce sunt oferite de boom oricarui abonat. Imaginea pe TV normal era foarte buna, dar nici pe LCD nu se vedea rau. Daca privesti LCDul de la distanta potrivita nu ai ce sa comentezi. Ca doar nu o sa te uiti la LCD de la 30 cm(vorba d'lui Druica - by the way un tip super ok - uite ca si rimeaza).

Si acum Fanta si ********* vor striga: PUPINC.....ILOR ! Sper sa nu. Ca s-ar insela. Dar merita sa laudam o initiativa de care Digi se pare ca nici nu a vrut sa auda la vremea respectiva. Cine poate fi considerat acum arogant ? In niciun caz Boom.

Banned

Posts Thanks / Likes

Nu e nevoie sa testez Boom la sediul lor . L-am testat de 2 ori la Media Galaxy si o data la un Plus GSM . Rezultatele au fost identice : "receptor" lent si foarte restrictiv , calitate pe LCD foarte slaba .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *********
    Nu e nevoie sa testez Boom la sediul lor . L-am testat de 2 ori la Media Galaxy si o data la un Plus GSM . Rezultatele au fost identice : "receptor" lent si foarte restrictiv , calitate pe LCD foarte slaba .
    Am adaugat un PS. Digi se vede tot asa de prost pe LCD. Si receiverul Boom nu e cu mult mai lent decat hyundaiul digi. Am mai spus-o. Si ce daca e restrictiv ? Cati il vor folosi si la altceva ? Probabil cei mai impatimiti in ale satelitilor. Sunt convins insa ca acestia nu folosesc hyundaiul ci alte receivere, mult mai ok.

Banned

Posts Thanks / Likes

Boom are nevoie de o gura de oxigen prin aceasta semi-promovare neoficiala . Este de inteles .

P.S. De ce se face mereu comparatie cu Digi ? De ce nu cu D+ ?
    Tot timpul cand cineva spunea ceva de rau de Boom [calitatea imaginii , etc] era rapid contrat de reprezentantii Boom de pe forumuri cu : "Dar se vede mai bine ca la Digi" . De ce aceasta obsesie cu Digi ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Boom are nevoie de o gura de oxigen prin aceasta semi-promovare neoficiala . Este de inteles .

Tot timpul cand cineva spunea ceva de rau de Boom [calitatea imaginii , etc] era rapid contrat de reprezentantii Boom de pe forumuri cu : "Dar se vede mai bine ca la Digi" . De ce aceasta obsesie cu Digi ?
    Kingule , cu tot respectul , noi stim de unde iti incasezi tu dividendele....
    Cat despre initiativa asemanatoare a jiji tv ...poate cand vor elibera coridoarele de incompetenti....adeka niciodata....

PS. @king , sa nu uiti sa iti faci "meseria" si sa stergi acest post

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

ABJazzy doar a expus niste fapte, a relatat ceea ce s-a intamplat...Este opinia unei persoane, trebuie respectata
    Poate ca BoomTv si-a schimbat target-ul si a dorit sa arate acest lucru. In loc sa ne bucure faptul ca este un DTH deschis parerilor noastre, incercam sa-l ingropam...

@ABJazzy - cine a participat, dintre userii de pe acest forum, la intalnire
    Salut Prieteni!

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

uite ca se baga si o baba in discutie....
    tu ca moderator ar trebui sa fi impartial si pana acuma au scris 2 (doar doi) useri, si tu te autosesizezi sa-i contrezi la fiecare post....
    bine ca nu incerci sa-i convingi ca tot ce au vazut de fapt nu e in realitate , ca de fapt ar trebui sa gandeasca exact ca tine, etc....chiar? de ce nu gandesc toti ca tine ? ar fi foarte simplu de administrat forumul asta, asa ai avea pauze mai mari sa aplauzi.....

PS: am vazut si eu boom pe un lcd si intr-adevar chestia asta nu ii avantajeaza deloc, dar macar oamenii au fost cinstiti si au recunoscut asta....si mi-au pus langa un televizor ca sa-mi demonstreze ca e acceptabila calitatea imaginii, si asa si e...
    ca sa nu mai vorbin de coshipu ala care intr-adevar superscula nu e, dar nici condensatori nu-ti trebuie la el....

PS 2: imi pare rau ca nu am putut sa fiu si eu sa beau o bere data de niste insi care de felul (natia) lor sunt cam zgarciti....

Banned

Posts Thanks / Likes

daniel1976 ia spune cu dovezi de unde imi incasez eu dividentele daca esti atat de destept .

ntire2000 daca nu te bagai si tu ca musca`n discutii , cred ca notam in catastif ca fiind a 8-a minune a lumii .

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Boom mi-a lasat si mie o buna impresie . Ma refer la organizare, la tehnologie, felul in care vb. cu oamenii si isi expun punctul de vedere si targetul .

CEO Boom TV Isaac Waldman a fost si el prezent .

Totul a fost super OK si pana acum am vazut fapte nu vorbe la oamenii astia .

Deocamdata ei au venit ceva nou pentru toata zona asta a Europei cu execeptia Cyfra+, Polsat si NTV .

Deocamdata la capitolul calitatea imaginii cei de Boom TV sunt pe locul 2 dupa Focus Sat si inaintea celor de la Digi TV care sunt pe locul 3 .

Un minus ca nu au TV Sport in grila, dar acest canal se pare ca a devenit inutil din moment ce Sport Klub Romania a achizitionat si drepturile pentru campionatul spaniol cei de la TV Sport au ramas in offside grav de tot si devin un post TV inutil daca nu achizioneaza ceva nou .

Toate cele bune!

P.S.: O sa revin cu noi informatii dupa primele teste cu receptorul lor dedicat .
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto
    Imi pare rau, dar nu ar fi corect din partea mea sa dau aceste detalii. Cine vrea ca pe forum sa se stie despre participarea sa la intalnire, va spune singur acest lucru.

Cat despre motivul pentru care comparam Boom cu Digi, pot spune ca pe viitor Digi va fi al doilea DTH ca importanta din Romania, fapt pentru care este de bun simt sa compari intre ele ocupantele primelor doua locuri...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ABJazzy
    Quote Originally Posted by gepeto
    Cat despre motivul pentru care comparam Boom cu Digi, pot spune ca pe viitor Digi va fi al doilea DTH ca importanta din Romania, fapt pentru care este de bun simt sa compari intre ele ocupantele primelor doua locuri...

Man, nu crezi ca exagerezi Sa faci 400.000 de abonati fara ca Digi sa mai creasca ca numar de abonati, asta e o aberatie....
    Sa nu uitam Boom are un target cam inalt
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Se pare ca nu ai inteles nuanta...
    Care crezi ca este cel mai tare producator de automobile din Italia dintre Maserati si Fiat ? Nu uita ca Fiat produce mult mai multe automobile
    Nu cred ca importanta unui DTH se masoara in abonati. Cel putin aceasta este parerea mea. Nu stiu de ce, dar cred ca maine, cand voi instala si Boom, ma voi convinge (daca mai era nevoie) ca Boom este DTH si canta live, in timp ce Digi este Romania Cable Systems si face playback...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

TV Sport sau National Geographic sint programe care nu trebuie sa lipseasca din grila niciunui operator de cablu sau DTH care emite pt. Romania indiferent ca au achizitionat sau nu dreptul de difuzare a unui campionat sau altul...aici practic nu mai este loc de scuze sau discutii este imperios necesar introducerea si acestor posturi in grila Boom...

,,...si mi-au pus langa un televizor ca sa-mi demonstreze ca e acceptabila calitatea imaginii...''

Calitatea imaginii la Boom nu trebuie sa fie doar acceptabila pe un televizor normal ci ar trebui sa fie IMPECABILA in conditiile in care abonamentul lunar la programele Boom costa de aproape doua ori mai mult decit la orice alt DTH autohton...

Sint convins ca ar fi multi care ar fi dispusi sa plateasca un pret dublu pt. Boom daca aici ar gasi calitatea mult asteptata si nu doar acceptabila...
    Daca targetul Boom este intr-adevar un public mai pretentios cu bani,un public de oameni bogati care au minimum un LCD sau o plasma in vila atunci sa faca bine si sa reduca numarul programelor de la 17 la max. 10/tp. asigurind astfel un bitrate mult mai mare cu care cu siguranta nu s-ar face de rusine chiar daca receptorul va fi legat la un LCD...

Desigur in unele cazuri nici asta nu ar rezolva problema macroblocurilor la unele programe care sint preluate din alta sursa decit cea proprie cum ar fi programele generaliste...in acest caz din moment ce majoritatea televiziunilor se afla la Bucuresti acolo unde este si uplinkul Boom ar trebui sa preia semnalul direct din studiouri prin fibra optica sau alte cai...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)