Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    boom_bastik
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default BOOM TV - 2500 abonati e cifra oficiala

BOOM TV a strans 2500 de abonati in 3 luni
    Articol preluat din Ziarul financiar de azi 01 august 2006
    de RADU TATARU-MARINESCU

BOOMTV, serviciul de televiziune digitala prin satelit al companiei DTH Television Grup, a ajuns in 3 luni la un numar de aproximativ 2500 de abonati, a declarat Constantin Druica, directorul d emarketing si continut in cadrul companiei.
    "Pana la sfarsitul anului estimam ca nuamrul abonatilor va ajunge la 54000", a precizat Druica. El a adaugat ca in mai - iunie 2007 numarul abonatilor va ajunge la 120000, moment in care corporatia va ajunge la brea-even. Oficialii companiei au anuntat si lansarea cardului de credit multibrand Boom si BRD Finance, cu o limita de creditare de 20.000 de lei. Destinat pentru plata abonamentului lunar si a echipamentului d ereceptie Boom, cardul poate fi folosit si pentru cumparaturi.

DTH are 3 actionari : ........................ si sunt prezentati actionarii si procentele din afacere ...........

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: BOOM TV - 2500 abonati e cifra oficiala

Quote Originally Posted by boom_bastik
    de RADU TATARU-MARINESCU

BOOMTV, serviciul de televiziune digitala prin satelit al companiei DTH Television Grup, a ajuns in 3 luni la un numar de aproximativ 2500 de abonati, a declarat Constantin Druica, directorul d emarketing si continut in cadrul companiei.
    "Pana la sfarsitul anului estimam ca nuamrul abonatilor va ajunge la 54000", a precizat Druica. El a adaugat ca in mai - iunie 2007 numarul abonatilor va ajunge la 120000, moment in care corporatia va ajunge la brea-even. Oficialii companiei au anuntat si lansarea cardului de credit multibrand Boom si BRD Finance, cu o limita de creditare de 20.000 de lei. Destinat pentru plata abonamentului lunar si a echipamentului d ereceptie Boom, cardul poate fi folosit si pentru cumparaturi.

DTH are 3 actionari : ........................ si sunt prezentati actionarii si procentele din afacere ...........

Parca era vorba ca fac 100.000 de abonati pana la sfarsitul lui 2006...au decalat data cu 6 luni

Din pacate nu vor putea strange atatia abonati, Digi, Focus si Max vor incerca, in perioada urmatoare, sa atraga abonati cu diverse oferte promotionale...Atata timp cat Difi si Focus ofera gratis receptoarele, iar cartela de la Max merge in orice receptor Via sau cu diverse CAM-uri, slabe sanse ca BoomTv sa le ia fata...Dar, cine stie
    Salut Prieteni!

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: BOOM TV - 2500 abonati e cifra oficiala

Quote Originally Posted by boom_bastik
    de RADU TATARU-MARINESCU

Foarte ciudat acest numar de abonati,eu auzisem o alta varianta cu mult mai mica si tin sa cred ca a mea este mai buna.
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Greu de crezut pentru mine , dar dupa mult timp sunt pe aceasi lungime de unda cu Piciul.

Cateva sute de abonati este ciftra REALA si RAPORTATA de BOOM TV catre operatorii ce vand programe in Romania.

Tineti cont de urmatoarele aspecte :
    Cu bune cu rele , RDI este un barometru fidel al realitatii din piata DTH din Romania.Cati useri de pe acest site (excluzand cele din punctele de vanzare si cele date in custodie abonatilor) au abonament la Boom ? Max 3-4

Duceti-va la un punct de vanzare BOOM TV situat intr-un supermerket , intrati in vorba cu un reprezentant de vanzari si intrabati-l cate kituri au vandut ? Raspunsul o sa varieze intre 3-6 bucati.

Si inca ceva...Revista Capital tinde sa devina un ziar de casa al lui DTH Romania ....chiar mai mult decat este RDI pentru Digi TV....
    Deh....se platesc bine astfel de articole publicitare.....

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    ............
    Si inca ceva...Revista Capital tinde sa devina un ziar de casa al lui DTH Romania ....chiar mai mult decat este RDI pentru Digi TV....
    Deh....se platesc bine astfel de articole publicitare.....

Fanta
    RDI Team
    Problema d-lui Druica ce raporteaza oficial in presa si ce are in curte in realitate ... dar asta sa nu fie ca aia cu 66 programe la focussat si 80 in curand ............ adica articol publicitar fassiiiiitttt.....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

De exceptie. Oare cum au ajuns oare la estimarea de 54.000 clienti pana la sfarsitul anului, tinand cont ca in primele 3 luni de supercampanie au facut aprox 800 clienti pe luna; probabil mare parte din ei, prieteni, rude, colegi de armata, parteneri de afaceri.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by card76
    De exceptie. Oare cum au ajuns oare la estimarea de 54.000 clienti pana la sfarsitul anului, tinand cont ca in primele 3 luni de supercampanie au facut aprox 800 clienti pe luna; probabil mare parte din ei, prieteni, rude, colegi de armata, parteneri de afaceri.
    Cred ca va pierdeti vremea cu subiecte neinteresante. Matematica nu se prea potriveste cu oralitatea. Ca vor face sau nu vor face lasati-i in pace ca tot pe locu' patru sunt. Pina la 300,000 sunt ani lumina. ....Daca nu fac ce fac ceilalti n-o sa aiba spor!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cd
    Quote Originally Posted by card76
    Cred ca va pierdeti vremea cu subiecte neinteresante. Matematica nu se prea potriveste cu oralitatea. Ca vor face sau nu vor face lasati-i in pace ca tot pe locu' patru sunt. Pina la 300,000 sunt ani lumina. ....Daca nu fac ce fac ceilalti n-o sa aiba spor!
    Din pacate, ai dreptate...Urmeaza politica gresita a Focus...In plus, vad peste tot dusmani si in special pe RDI...
    Salut Prieteni!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Din pacate, ai dreptate...Urmeaza politica gresita a Focus...In plus, vad peste tot dusmani si in special pe RDI... [/quote]

Pai n-am dreptate daca eu spun ca ar trebui sa faca ce fac ceilalti si tu imi zici ca fac ca si Focussat. si tot nu e bine Aici e o incurcatura logica , da las' ca e tot de Boom comedy

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Am auzit ca in judetul Harghita n-au vandut nici macar una bucata! Este cineva care sa ma contazica?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cd
    Din pacate, ai dreptate...Urmeaza politica gresita a Focus...In plus, vad peste tot dusmani si in special pe RDI...
    Pai n-am dreptate daca eu spun ca ar trebui sa faca ce fac ceilalti si tu imi zici ca fac ca si Focussat. si tot nu e bine Aici e o incurcatura logica , da las' ca e tot de Boom comedy[/quote]

Man, FocusSat s-a schimbat de cand este condus de UPC...La asta ma refeream...
    Te faci ca nu pricepi
    Salut Prieteni!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bboti
    Am auzit ca in judetul Harghita n-au vandut nici macar una bucata! Este cineva care sa ma contazica?
    Mai e un judet mai spre sudu tarii unde au tot 0 barat ........

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)