Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Proasta organizare MAX

plec de la pitesti cale de 35 km sa pun un max .Montez antena ,cand sa pun suportul pentru cele doua LNB-uri i-al de unde nu-i.Nu sa livrat de la magazin.Nu inteleg de ce nu au toate componentele antenei puse frumos intr-o punga s-au cutie asa ca la Digi.Fuga iar la magazin la Pitesti(girexim),vino inapoi termina de montat antena,asteapta procedura de activare a cartelei.aici stau 2-3 ore si nimik.sun la numarul de pe cartela si de acolo ma dirijeaza la alt numar.Sun acolo dau seria si surpriza cartela nu e activa.Trebuie sa merg iar la Pitesti cu propietarul antenei de unde sa sune un salariat al magazinului respectiv la ei(iar e treaba cu autorizatii)si gata problema.Asa ca feriti-va de MAX ca dupa ce au imaginea de kk mai au si servici de kk.Cu asa idiotenie de managementul lor nu au cum sa spere la o concurenta .Era mai simplu daca la activari foloseau procedura lui DigiTV.
    Parabolica-1.5m Al. (72.0°E-30.0°W).Parabolica -1,2m Al (80.0°E-30.0°W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Proasta organizare MAX

Quote Originally Posted by mediaset
    Asa ca feriti-va de MAX ca dupa ce au imaginea de kk mai au si servici de kk

Corect..cu imaginea! Ieri am pus pe TV si DM500 (MAX pe S-Video) si Hyundaiul (DIGI pe RGB)...ambele pe TVR1 in timpul meciului....pe Max imaginea e stearsa, fara culori vii, sunetul foarte slab......pe Digi imaginea si sunetul de pe TVR1 sunt multumitoare(..si din cate se spune pe aici...imaginea de pe Digi e si mai buna daca folosesti cartela in DM)...
    ..ca sa nu mai vorbesc de pachetul Discovery....care nu e pe Sirius...e frustrant sa misti HH doar ca sa faci un zapping...
    Cred ca o sa incerc si Focus....asta daca nu rezolv cu Digi pe....
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

plec de la pitesti cale de 35 km sa pun un max .Montez antena ,cand sa pun suportul pentru cele doua LNB-uri i-al de unde nu-i.Nu sa livrat de la magazin.Nu inteleg de ce nu au toate componentele antenei puse frumos intr-o punga s-au cutie asa ca la Digi.Fuga iar la magazin la Pitesti(girexim),vino inapoi termina de montat antena,asteapta procedura de activare a cartelei.aici stau 2-3 ore si nimik.sun la numarul de pe cartela si de acolo ma dirijeaza la alt numar.Sun acolo dau seria si surpriza cartela nu e activa.Trebuie sa merg iar la Pitesti cu propietarul antenei de unde sa sune un salariat al magazinului respectiv la ei(iar e treaba cu autorizatii)si gata problema.Asa ca feriti-va de MAX ca dupa ce au imaginea de kk mai au si servici de kk.Cu asa idiotenie de managementul lor nu au cum sa spere la o concurenta .Era mai simplu daca la activari foloseau procedura lui DigiTV.
    Coane, cei de la magazin au fost neatenti si ar trebui sa-ti deconteze drumurile

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yanq
    ..ca sa nu mai vorbesc de pachetul Discovery....care nu e pe Sirius...e frustrant sa misti HH doar ca sa faci un zapping.......
    cartela mea la max sa activat de la primul telefon

Dreptate ai cu calitaea imagini Jalnica mai ales pe axn scifi
    Si intradevar e foarte enevant sa muti antena pt discovery de pe 5 pe 16 ar putea foarte bine sa mute tvr-urile si umpluturile acolo si sa aduca pe 5 discovery-urile si axn-urile sau sa le puna pe toate pe 16 doamne ajuta

DB500+Kaon570 ,ant 1,8m+ant 1,3 si max

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ianyika
    ..ca sa nu mai vorbesc de pachetul Discovery....care nu e pe Sirius...e frustrant sa misti HH doar ca sa faci un zapping.......
    cartela mea la max sa activat de la primul telefon

Dreptate ai cu calitaea imagini Jalnica mai ales pe axn scifi
    Si intradevar e foarte enevant sa muti antena pt discovery de pe 5 pe 16 ar putea foarte bine sa mute tvr-urile si umpluturile acolo si sa aduca pe 5 discovery-urile si axn-urile sau sa le puna pe toate pe 16 doamne ajuta
    Eu am asteptat 1 saptamana sa activeze o cartela . Culmea e ca mi-au activat doar baza dar sormea plateste in continuare baza+max pak.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Corect..cu imaginea! Ieri am pus pe TV si DM500 (MAX pe S-Video) si Hyundaiul (DIGI pe RGB)...ambele pe TVR1 in timpul meciului....pe Max imaginea e stearsa, fara culori vii, sunetul foarte slab......pe Digi imaginea si sunetul de pe TVR1 sunt multumitoare(..si din cate se spune pe aici...imaginea de pe Digi e si mai buna daca folosesti cartela in DM)...
    ..ca sa nu mai vorbesc de pachetul Discovery....care nu e pe Sirius...e frustrant sa misti HH doar ca sa faci un zapping...
    De ce nu povestesti si cum ai pus prima imagine pe dream?Daca tot dai lectii pe aici povesteste...m-ai dezamagit :P
    IN ROMANIA, NICI IN ORA EXACTA NU MAI AM INCREDERE!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by marian13
    De ce nu povestesti si cum ai pus prima imagine pe dream?Daca tot dai lectii pe aici povesteste...m-ai dezamagit :P
    Nu sunt lectii....doar impresii comparative.....prima imagine pe DM am pus-o cu ajutorul lui @KB si al lui @Flavius....carora le multumesc inca o data pt rabdare...
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

ma abtin, ca sa nu ne suparam insa era bine de spus adevaraul,
    Bafta!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

ma abtin, ca sa nu ne suparam insa era bine de spus adevaraul,
    Bafta!
    Chiar nu stiu la ce te referi
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Scuze, cred ca am inteles gresit insa....de ce il cara tatal tau saptamana trecuta "prin sat"? Doar pentru max?Oricum cred ca nu mai conteaza...important e ca il ai si ca o sa inveti "la timp" totul
    Succes!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Scuze, cred ca am inteles gresit insa....de ce il cara tatal tau saptamana trecuta "prin sat"? Doar pentru max?Oricum cred ca nu mai conteaza...important e ca il ai si ca o sa inveti "la timp" totul
    Succes!

Sa inteleg ca taica-meu l-a luat cu el in Berca? Eu nu stiu nimic...in timpul saptamanii sunt la munca in Buzau..nu prea comunicam....pt ca nu intelege anumite "lucruri" (imagine, emulator, plugin,etc.) si prefer sa nu discut pt ca avem discutii contradictorii....oricum daca e asa imi cer scuze...i-am zis sa astepte 3-4 zile pana ma documentez..dar cred ca nu a avut rabdare si a venit sa intrebe...
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

De fapt tot ce reprezinta MAX TV e kkt. Nu am mai vazut asa imagine jalnica la nici un DTH. E pacat sa te abonezi la ei.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)