Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default AJUTOR A INTRA CCC BLUE TELECOM CU JAPCA PESTE MINE!!!!

FRATILOR VA ROG FRUMOS SA MA AJUTATI IN LEGATURA CU O PROBLEMA, A INTRAT PESTE NOI IN ORAS CCC BLUE TELECOM, FOSTA Cony Sat si Megaconstruct .

E plin internetul de infractiunile acestei firme, va rog frumos ajutati-ma sa fac un dosar care sa il prezint autoritatilor locale, asa mi-a cerut primarul de la noi din oras .

Sunt disperat, 35 de canale la 100 000 de lei, e bataie de joc asta, japca. Si in toata tara face la fel aceasta firma si nimeni nu se sesizeaza, eu vreau sa cer audienta la Cotroceni daca nu se ia atitudine cu aceasta firma la nivel national .

Va rog mult de tot ajutati-ma si pe mine, cu cat am mai multe date cu atat mai bine, mai ales articole din presa si discutii de pe forumuri .

Toate cele bune!
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Problema care e ca e doar 100.000 lei ? sau ca da peste cap preturile concurentei ?
    Nu am inteles ce vrei sa zici in post.
    A intra cu japca ce inseamna la tine ? concurenta ? daca e vb de concurentza e foarte bine pentru publicul spectator.

DB500+Kaon570 ,ant 1,8m+ant 1,3 si max

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

100.000 la 35 de canale, eu vreau sa dau 50 de canale la 140 000 . Nu e asta problema . Dar ei nu au autorizatie de la nimeni, au intrat cu japca in oras . Eu am reteaua aproape gata in stadiul de FTTB si ei vin cu o retea imputita de coaxial .

Daca ei si-ar face reteaua la acest standard as zice OK, dar... Nu poti sa compari jegul de retea cu ce o sa am eu .

Toate cele bune!
    @Serpiko

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Bine ca noi dam in Cluj 320.000 (s-a ieftinit de la 335.000) imputitului de asstral/upc cu 43 de canale incluzand UPC Info , Taraf , Minimax Romania si Minimax Hu separate , Canal Teleshop ... Unde mai pui ca se vad mai rau decat cu o furculita infipta in mufa de intrare antena .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko
    100.000 la 35 de canale, eu vreau sa dau 50 de canale la 140 000 . Nu e asta problema . Dar ei nu au autorizatie de la nimeni, au intrat cu japca in oras . Eu am reteaua aproape gata in stadiul de FTTB si ei vin cu o retea imputita de coaxial .

Daca ei si-ar face reteaua la acest standard as zice OK, dar... Nu poti sa compari jegul de retea cu ce o sa am eu .

Toate cele bune!
    Atunci lasa autoritatile sa isi faca treaba , in cazul in care nu au autorizatii.Cat despre retea ca o are cu coaxial este problema lui si ai nefericitilor de clienti care se aboneaza la el.
    Parerea mea este sa lasi autoritatile sa isi fac treaba (eventual imbolditi cu reclamatie din partea ta cum ca nu are autorizatie) si clienti sa decida ce vor sa vada si cum vor sa vada.

La mine in oras sunt 2 distribuitori de ctv Upc si Ambabvi si este spre binele nostru al clientilor ca nu sar in preturi ca in alte parti.
    Exemplu de abonament:
    Ambavi 100.000 /luna cu contract obligatoriu pe 2 ani
    Upc 180.000 fara obligatii.

DB500+Kaon570 ,ant 1,8m+ant 1,3 si max

cel mai frumos Mentor
    Posts Thanks / Likes

@serpiko sincer nu stiu daca ai mari sanse dupa ce scriu astia aici:
    http://www.comunic.ro/stiri.php/CCC_...la_BVB/1/7712/
    asa ca fa bine si cade tu pretu la 90.000 sau dale 50 de canale cu 100 de mii

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Cum mi-am gandit eu grila, la 140 000 intra si cele 5 Discovery si cele 3 AXN .

Mai jos de atat nu pot sa las la pret oricat m-as chinui . Pe deasupra am aproape luat acordul pentru a introduce in grila mea de canale cele 2 Viva si MCM Top si MCM Pop plus Eurosport, Eurosport 2, Fashion TV, Boomerang .

Toate cele bune!

P.S.: Cea mai cacacioasa tara in care un om ( CATALIN CONSTANTIN CHELU) face de cativa ani japca in industria CATV din ROMANIA . Nu se poate asa ceva .
    @Serpiko

cel mai frumos Mentor
    Posts Thanks / Likes

nasol moment dar totusi cum dreqputi da 5 discoveryuri + alte alea la 140 mii.cum zice marele maestru blana in cluj costa 320.000 mama lor de hoti cu astralu lor

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

serpiko , mai scoate din canalele de top si pune pt inceput ceva de umplutura , sa fie 50 de canale si da la 99.000 . Sa moara aia

Nu mai bine iti muti reteaua in Cluj ? Eu ma abonez garantat

Fucking Asstral e 320.000 fara HBO , Discovery Travel,Science,Adventure , 3X AXN , 2xViasat , etc...
    Doar petarde gen Canal teleshop , halozat , tele europa nova , taraf , etc.....

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

vreau sa adaug ca,

la pretul pe care il practica ei redistribuie canale de umplutura. Nu ai sa vezi de ex: MTV Romania,VH-1, Europort, canalele tematice Discovery s.a.m.d
    In schimb (nu stiu situatia din tara) dar sunt singuri care distribuie Cinemax pe cablu.

FAbian23

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nasol cu rechinii astia... asta imi aduce din nou aminte de problemele pe care le-a avut tatal unui bun prieten de-al meu, in Brasov
    Omul si-a pregatit tot ce trebuie pentru o retea intr-un singur cartier din BV (greseala a fost ca a inceput prima data cu montarea unor antene de 3M) iar cand TVS-ul a aflat asta (dupa ce au vazut si antenele pe bloc) in mai putin de 2 zile s-au apucat de cablat acel cartier... de ziceai ca au venit oamenii sa consolideze cladirile, nu sa monteze cablurile
    TVS-ul (actualul RCS/RDS) s-a folosit de un intreg arsenal si munca a fost aproape zi lumina!
    Era pe vremea cand TVS-ul abia cablase 2-3 cartiere... pur si simplu nu au acceptat sa mai imparta cu altcineva

In cazul de fata, eu zic ca razboiul se va da pe probleme de legalitate (acte, autorizatii si tot ce tine de asta) si daca ambele sunt curate si la zi cu datoriile, atunci poate incepe concurenta aia adevarata... dar vai, am uitat in ce tara traiesc

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Nu e loc de legalitate cu ei, in primul rand ei nu platesc la canale, nu platesc la Electrica pentru stalpi, Megaconstruct si Cony Sat au o gramada de procese cu cei de la Eurosport, este cea mai amendata firma de catre CNA, Dan Diaconescu cu al lui OTV sunt pantaloni scurti fata de firmele acestui Catalin Constantin Chelu .

In multe orase CNA le-a retras avizul de retransmisie si si-au schimbat denumirile . Ce am gasit pe un forum despre m-a ingrozit .

Au intrat cu preturi intre 60 000 si 100 000 peste RDS si in Astral in o gramada de orase si comune din tara asta cu japca, fara avize, fara nimic .

Vorbind zilele trecute cu un distribuitor de canale zicea ca nimeni nu ii mai poate tine sub control deoarece au sute de retele pe nu stiu cate firme fantoma .

Toate cele bune!
    @Serpiko

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Se pare ca intra cu japca si prin zona mea. Incearca sa cumpere la preturi de nimic, daca nu ataca in punctele slabe.Am un amic care e amenintat de aceasta firma.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Haideti sa facem front comun impotriva acestei firme la nivel national . Nu se poate asa ceva, e japca pe fata si pe nimeni nu intereseaza, e INADMISIBIL .

Astept raspunsuri, multe firme de CATV au patit-o din cauza pseudo firmelor de CATV ale acestui nemernic .

Toate cele bune!
    @Serpiko

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

CCC Blue Telecom reprezinta fostele Cony Sat, Megaconstruct si Blue Telecom SA carora CNA le-a retras avizele de retransmisie in multe localitati din tara, nu platesc la Electrica, la autoritatile locale, la canalele TV .

Toate cele bune!
    @Serpiko

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)