Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default WWE Saturday Night's MAIN EVENT-duminica dimineata!

Hi All,

WWE Raw & Smackdown & ECW prezinta:

SATURDAY NIGHT'S MAIN EVENT.

1.D-Generation X vs. Spirit Squad{Elimination Match].

2.John Cena vs. WWE Champion Edge{WWE Championship Match}.

3.World Champion Rey Mysterio,Batista & U.S.Champion Bobby Lashley vs. King Booker,Mark Henry & Finlay.

4.Carlito & Trish Stratus vs. Johnny Nitro & Melina.

5.Sabu vs. ?{Extreme Rules}.

6.Bikini-Bull_Riding Contest:Micky James,Candice,Victoria,Torrie Wilson,Maria,Ashley,Jillian,Kristal,Michelle McCool,Kelly Kelly.

7.Cu participarea speciala:Hulk Hogan si fiica sa Brooke.

Nu sint sigur ca putem vedea SNME,duminica dimineata,dar cei care au rabdarea si...insomnie,sa scaneze Atlantic Bird 1-12.5w.Cine stie.Eventual sa viziteze RDI News Forum,adica pe acest topic,in jur de ora 02.00.Poate avem noroc sa prindem un feed pentru Germania sau Anglia.

satelescu

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Hi All!

Mai nou putem urmari postul NBC pe satelitul [email protected] frecv. 11.525 H, SR: 1500, FEC: 7/8 channel ID: DAD2 si 11.531 H, Sr: 3200, 7/8 channel ID: C2EB. Cu putin noroc vom putea urmari la noapte SNME pe unul dintre cele 2 canale.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi kope,

Sa auda Cel de Sus si sa ne indeplineasca dorinta!Dar in primavara n-a fost cum ne-am asteptat.Daca NBC-ul va transmite SNME pe unul din multele posturi zonale,cu nisa,cum se zice,atunci nu stiu cum o sa putem vedea evenimentul!Daca cineva are programul TV de la Premiere{Germania} din aceasta noapte,am putea spera ca va fi un feed pentru Europa.Ne ramine sa ne trezim la noapte,iar daca unul din noi afla daca si pe satelit se transmite,sa anuntam aci!

Azi dimineata,la ora 06.00 am vazut AfterBurn si Heat pe feed-ul 11648h,5632,3/4 de la 22W-NSS 7.In acelasi timp urmaream acelasi AfterBurn pe satelitul Pas 3R-43W,la aceasi ora.Vezi ca am pus la RDI-Feed ce-am gasit.Voi incerca sa aflu cine a inchiriat slotul de pe NSS 7.Sa fie un alt operator neamt?
    satelescu

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi All,

SNME se transmite pe Telstar 15W pe trp.11532 h,3198,7/8 si 11526h,1500,7/8-Dad2.Felicitari lui kope pentru news!
    satelescu

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi All,

Kope a avut dreptate in privinta lui Telstar 12,iar feed-urile NBC-ului ne-au oferit o transmisune{bine ca a fost si asa} multumitoare.Am verificat cei doi transponderi,cel de la 12532 H,3198,7/8 si 11523H,1500,3/4,dar marturisesc ca nu-s multumit ca WWE a ales NBC-ul sa le transmita gala,odata ca,eu cel putin nu-s obisnuit ca programul sa fie intrerup de publicitate si promo-uri,iar din punct de vedere tehnic,la inceput desi semnalul era puternic imaginile,mai ales pe 11532,se intrerupeau dupa care au revenit la normal.Dar in cazul acestor feed-uri,intreruperile pentru publicitate aveau pauze cu ecran negru,semn ca ii{adica NBC} interesau doar partea lor de emisiune si nu evenimentul de la WWE!In acest fel am scapat multe parti din spectacol,unele interesante!
    Dar o alta problema ma doare,si poate cineva ma poate ajuta s-o rezolv,si anume;inregistrarea evenimentului am facut-o cu ProgDVB.Din pacate playerele ce le folosesc,Windows Media{Nero},Media Player Classic,Winamp,WinDVD,Windows Media Player,RealPlayer,nu reusesc sa-mi redea captura,decit partea sonora.Se pare ca un codec important lipseste de la aceste programe,probabil cel care reda norma NTSC?Sau ar putea fi altceva?V-as fi indatorat daca imi sugerati o solutie ca sa pot reda imaginile,iar apoi sa pot face o inscriptionare cu o extensie acceptata si de DVD Player!
    cu multumiri,satelescu

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Hi Satelescu!

Maine am sa-ti trimit prin email codecul folosit de mine. In cazul in care nu-ti va merge nici asa iti voi trimite materialul gata montat - fara publicitate etc. - pe dvd.

Kope

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)