Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Asteptare > RCS

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Asteptare > RCS

oare cat trebe sa astept pachetu daca ma inscriu astazi ?
    mersi
    ....... JonySimic .......

Hockey Fan Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

De la o secunda pana la 12 luni. In cel mai bun caz
    3 X DIGI TV in chirie (2X1120 + 1X1160), două receptoare analogice (Teletronic Kopernikus şi Fuba) nefolosite, tuner KWORLD-DVBS-300U.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

ce raspuns, numai sa te afli in treaba
    ....... JonySimic .......

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

... la o asha intrebare, asha raspuns !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Io am luat kit-u acum 2 saptamani de la o caserie rcs iar baiatu de acolo mi-a spus ca nu mai exista regula cu liste de asteptare desi si eu statusem la asteptat o saptamana deja , si mi-a spus ca a fost sedinta si regula de acum incolo este primu venti primu servit asa ca nu te mai baza pe stat la lista daca se duce altu inaintea ta ii da lu ala receiveru.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mirosat acorda prioritate celor ce sunt membri RDI.
    Cei ce au nevoie de un kit sa ma contacteze prin PM.Sa nu se astepte nimeni sa-l aiba in 24 de ore dar oricum durata de asteptare e incomparabil mai mica.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@Fanta

Nu te supara pe mine , dar am sunat la miro sat de mi sa acrit din doua in doua zile timp de doua saptamani iar raspunsu era ca nu au pe stoc si nici nu stiu cand o sa le vina ma puneau mereu sa revin cu un telefon pana ma-m plictisit si ma-m dus la o caserie rcs .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Poate ca eu nu sunt total impartial asa cum ar trebui sa fie un moderator.Dar am o intrebare la care va rog sa raspundeti cu sinceritate :
    Daca v-ati duce la un magazin si ati avea de ales unul dintre kituri care ar fi alegerea dumneavoastra?
    Ovex tu esti un om de respectabil si de onoare si vreau sa aud raspunsul tau sincer.
    Eu nu sunt aici ca sa atac Focus si sa ridic in slavi RCS.Incerc sa fiu impartial (nu prea reusesc,am puterea sa recunosc) dar raspunsul meu la propia intrebare este clar.Nu cred ca e cazul sa-l mai postez.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Poate ca eu nu sunt total impartial asa cum ar trebui sa fie un moderator.Dar am o intrebare la care va rog sa raspundeti cu sinceritate :
    Daca v-ati duce la un magazin si ati avea de ales unul dintre kituri care ar fi alegerea dumneavoastra?

Fanta
    e clar ca e mai buna oferta RCS la ora asta...nici nu se pune problema. Dar mie imi convine mai mult ca pot folosi cardul in ce recptor vreau si KAONul focusului se poate patchui (mai mult ca sigur) si folosi la altceva

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Raspund eu sincer am ales rcs pentru pretul mic / numar de programe mare.
    Nu ma intereseaza cat de prost e receiveru lor atata timp cat pot viziona programele cu ajutorul lui , dealtfel nu la-m cumparat la-m luat in chirie pentru cazul in care il vor schimba vreodata.

Oricum de aici nu trebuie sa se inteleaga ca nu voi trece la focus in momentu in care ei vor oferi ceva mai bun !

Pana atunci eu astept sa vedem ce se intimpla....

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Daca vrei un raspuns sincer....

Avand in vedere calitatea si problemele pe care le-am avut si le am cu Receiverul de la RCS , asi alege FOCUS, chiar daca oferta momentan e mai slaba, dar receiverul oferit e net superior (chiar daca e mai scump ).

Spun asta pentru ca acum, datorita lui, tot ce am achizitionat cu sute de euro (motor placa TV Nexus-s etc) nu merg in combinatie cu el, singura metoda de a face sa mearga e artificiala si neavenita. Si cica a fost ieftin (80$+TVA)

Adrian.

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

din punctul de vedere al omului de rind, in acest moment oferta RCS este mai atractiva, facind abstractie de faptul ca este de negasit
    eu personal prefer sa le achizitionez pe amindoua.
    Ps. acesta este un sondaj de piata ?
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu nu pot sa inteleg managerii focus...am firma de 13 ani si asa ceva nu am mai vazut...cum poti sa crezi ca te poti bate cu rcs cu o astfel de oferta...de 2 ori mai scumpa si de 2 ori mai proasta ca si continut ...

nu stiu ce rost are sa comparam 2 receptoare coreene...ce diferenta colosala poate sa incline balanta ...poate sunt facute pe acelasi vapor...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy
    nu stiu ce rost are sa comparam 2 receptoare coreene...ce diferenta colosala poate sa incline balanta ...poate sunt facute pe acelasi vapor...
    Credema, asta de la RCS imi e frica sa il mai inchid, sa il mai ating, ma port cu el ca un bibelou . Ieri a scos fica-mea cardul din el (ce vrei de la un copil de 3 ani ) si cand am incercat sa il bag inapoi, nu mai vroia de nici o culoare. Nu mai sesiza cititorul cardul, am stat vre 3 minute de l-am foit in toate directiile ca sa mearga. Asa ca am gasit soutia, am prins cu scoci trapa, ca sa nu mai poata fi deschisa .

Spune asta e viata!

Adrian.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Apropo de cartela am citit in instructiuni un lucru tare ciudat scrie acolo sa eviti sa scoti cartela pe cat posibil , acum ca am aflat ca treaba e serioasa o sa ma abtin

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)