Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Intreb si eu ca prostul

A cumparat cineva kit pentru Focus ?
    Vinde cineva ? Nu ati dat navala sa cumparati ? Ce preturi au ? RCS a publicat preturile cu o saptamana inainte de a scoate la vanzare primele kit-uri.
    Ovex ceva instalari
    Eu am platit de-a lungul timpului peste douazeci de mii de euro pe subscriptii oficiale (cine ma cunoste poate confirma) dar nu cred ca merita sa dau nici un eurocent pentru Focus.
    Nu ma mai fierbeti vreau sa stiu si eu ce suprize ne-a pregatit Focus execeptand aparitia de ultima ora a MTV-ului ? Chiar ma miram cum o firma super serioasa si extrem de exigenta ca HBO se poate incurca cu un mini pachet DTH . Sa fim seriosi in acest pachet mai mult de jumatate de programe sunt preluate gratis de Focus,cele care costa sunt accesibile numai pachetelor adevarate gen Digi TV.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Si eu caut, nu ca as vrea neaparat sa cumpar ci din pura curiozitate...tehnica. Cred ca sunt nebun sa dau aproape 10 mil (dupa cate se aude) doar pentru asta, dar cred ca am sa o fac.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@ FANTA . Tot respectul pt.tine si poate intrebarea mea nu este in topicul potrivit .Apropo "1 MARTIE".Daca POTI si STI te-as ruga s-a ne spui cind vom putea cumpara recievere pt.DIGI-RCS la discretie.Fara spaga , martisoare si alte obiceiuri gen CIUBUC.Adica merg ca omu vreau unu platesc si merg acasa,daca vreau 20 la fel.Multumesc si eu sper s-a reziste toti ofertanti DTH indiferent cum ii cheama,pentru ca concurenta este mama comertului si nu monopolul unui singur ofertant.BAFTA LA TOTI

Om simplu Teacher
    Posts Thanks / Likes

Vezi mo Fanto'. Fiecare nas isi are nashu'. Acum mai fierbi si tu ca tu ne-ai distrus cu SURPRIZELE tale...
    Apropo ai zis odata ca e ca si rezolvataproblema cu Protv-ul("e o chestiune de timp"ziceai )...a trecut totusi o luna

IEU Teacher

Bistritza,fost oras linistit , actual ufff... Romanica
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by JOhNY_DJ
    Vezi mo Fanto'. Fiecare nas isi are nashu'. Acum mai fierbi si tu ca tu ne-ai distrus cu SURPRIZELE tale...
    Apropo ai zis odata ca e ca si rezolvataproblema cu Protv-ul("e o chestiune de timp"ziceai )...a trecut totusi o luna
    SHi ar mai fi ceva de clarificat , @FANTA zicea ca pana pe 26 feb. produsul finit DIGITV e gata , sa intelegem CE.... ? Ca se tine inca la naftalina ? Sau ca ACESTA ESTE (cel de acum ) PRODUSUL FINIT

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

pai avem produs finit fara teletext, fara EPG, fara TP3, fara diseqc 1,2, fara romana pe receptoare sau, ma rog ..romana aia pe softul din 17 ianuarie care seamana a indiana la confirmari si care reseteaza receptorul, fara ProTV, fara contracte.......
    Domnule director de la departamentul tehnic, EMIL G., unde este softul nou promis...ca termenul ala de maxim o luna s-a cam dus...
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Fanta, nu e proasta intrebarea.
    Curios ...chiar tu sa nu stii despre ce este vorba :P

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Fanto stie tot....! LOL LOL LOL LOL LOL
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Om simplu Teacher
    Posts Thanks / Likes

Pai mah nene!

O iau si eu ca Fanta si intreb ca prostu':
    "FOCUS SAT-ul S-A LANSAT ORI BA PE 1MARTIE?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Domnilor,

Remarc o stare de nervozitate la multi dintre colegii mei de forum. Am citit multe lucruri critic-constructive, exprimate clar din dorinta de a avea un produs nou mai bun (nu zic o jucarie noua, desi pentru multi dintre noi, asta este).

Jos palaria! Inseamna un feed-back foarte util pentru DigiTV si va asigur ca multi din cei care lucreaza la povestea asta citesc, inteleg si tin cont de parerile voastre.

Din pacate mai sint si oameni care nu inteleg bine fenomenul, nu au cunostinte de baza legate de televiziune, transmisii pe satelit, receptii pe acelasi mentionat satelit, plus, mult mai rau, dornici sa critice negativ absolut orice...

Acum ma adresez in special lor, cu o intrebare: de cite ori (si daca aveti evidente, va rog sa-mi raspundeti) a anuntat OFICIAL RCS chestii de genul - "bagam HBO din data de...", "lansam Cinemax la data de", "stati sa vedeti ce EPG si ce teletext dam natiunii in curind..", " pachetul PRO in curind", "sintem cei mai tari si va mai dam un nou transponder de la data de..."

Hmmmm? Vreunul?

Nu! Am preferat sa avem o politica a pasilor marunti, tacuti si eventual placuti pentru voi. Vom continua la fel! Fara indoiala!

Greseli facute de noi? He-he-he! Am o lista intreaga! Ideea este ca incercam sa va tinem fericiti, atit la continut, la calitate (ma rog..) cit si la pret.

Mai sint multe de facut, dar zau ca nu este cazul sa dati cu pietre doar ca nu intelegeti despre ce este vorba...

Aahhh? Faptul ca Fanta (pe care il iubim cu totii) stie multe dintre lucrurile care se intimpla prin gradina noastra si sint pe cale sa se intimple, asta nu inseamna ca este vocea oficiala! Nuuuu! Si el isi doreste, poate la fel ca noi, sa avem un produs de calitate care se adreseaza tuturor romanilor (indiferent de limba pe care o vorbesc cind injura )!

Da, pot fi acuzat de partinire! Asta pentru ca mi-am petrecut ultima jumatate de an adinc implicat in proiectul asta. Dar poate insemna si o cunoastere in amanunt a ceea ce inseamna tot proiectul, cel putin din punct de vedere tehnic.

Nu am vrut sa supar pe nimeni in mod personal, dar am simtit nevoia sa "asez" un pic lucrurile in pozitia lor naturala si meritata...

Cele bune,

Nicky

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

, autsh
    1-0 Nicky
    1-0 RCS

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@ nicky

Mi se pare destul de corect ceea ce ai scris dar ca sa fim cinstiti cu noi cred ca putem spune lucrurilor pe nume , pozitive sau negative .
    Faptul ca avem digi tv si ( mai nou focus ) nu poate decat sa ne bucure , intrucat cred ca eram ultimii in europa care nu aveau o platforma dth .
    Cred ca trebuie sa avem rabdare pt a vedea performanta , dar pt respectul clientului , alegeti-va cu atentie partenerii de afaceri , cand promiteti ceva respectati -va promisiunea si cred ca noi clientii , vom fi de partea voastra .

Om simplu Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ideea este ca FOCUS nu are BANI sa investeasca.. Momentan nu poate fi vorba de concurenta... Au iesit si ei pe piatza asa de gura lumii sa n-o mai amane si p-asta cu toate ca... Pana la TP2 NU CRED CA VOR VINDE MARE LUCRU
    RadioMix www.mixcraiova.ro Muzica Dance

R a d i o P o p u l a r Muzica p o p u l a r a si de petrecere www.radio p o p u l a r.ro

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

RDI Team iti multumeste Nicky pentru interventia ta care speram sa clarifice multe din necunoscutele celor ce acceseaza acest site.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)