Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 161
    Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Iar ploua la Bucuresti? 15:50

...ca iar merge Digi cu intreruper, si la mine e senin.

grrrrrrrrrrrr
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Si la mine la fel, cum apare un nor scade semnalul si intrerupe intr-una. Am facut cumva contract doar pt vreme buna si nu stiu?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Airboy te uiti pe vreun canal care nu este in oferta celor cu 43 ?

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

confirm , a plouat 5 min in Buc ...si dupa, cer innorat ....
    alerta meteo pentru cei de la jiji tv...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Focus merge brici-am avut si o furtuna,semnalul a scazut doar cu 3 procente.
    Simplu ca Buna Ziua !
    Per aspera ad astra !

Vu+ solose v2, Emme esse 115cm, Technisat 33cm, Triax td-78, Sky Zone 2 Triax Dish, Digipower HH SG2100

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Dar doar 43 .... (si alea cu umpluturi ....)

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

DIGI mort ,Focusu si MAX merg !
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Omul vrea sa vada la televizor! La Digi depinde de :meteo,note,lnb-uri busite,rec. defecte - vizionarea.Inchipuie-ti ploaie torentiala diseara,la meci
    Eu unul sunt multumit de noua oferta Focus.Antena mica de DTH,rec bun,serviciu de plata elegant si facil,pret bun/abonament.

Calitate nu cantitate
    Per aspera ad astra !

Vu+ solose v2, Emme esse 115cm, Technisat 33cm, Triax td-78, Sky Zone 2 Triax Dish, Digipower HH SG2100

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Eram pe Viasat3 cand a picat.
    Deseara voi viziona meciul pe un Digi HU, dar stau cu Focusul pregatit, pe TVR1 pentru backup.
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

A plouat si pe la mine pe la vreo 4:30. DIGI + FOCUS moarte amandoua. Si bulgarii la fel. Primul care a revenit a fost Focus, 11727

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Domnilor de la Digi Tv!,

Sint consternat de dispretul pe care-l manifestati fata de abonatii Dvs.Probail va inchipuiti ca reclamatiile noastre despre receptia semnalului de pe Intelsat 10-02-1W,fie vremea buna sau rea,sint probleme artificial create de catre oameni care nu stiu ce vorbesc!Va inselati amarnic.Problemele de receptie semnalate la Bucuresti sint de aceasi natura in oricare parte a tarii,cu alte cuvinte:semnalul e slab pe toti transponderii,exceptindu-i pe cei "externi",daca urmarim evolutia zi/noapte semnalul pe fiecare transponder!Am folosit si antena de 1.5m,ca sa compar diferentele de calitate/semnal,si chiar la aceasta dimensiune a antenei se poate observa fluctuatia semnalului.Desfid pe cel care mai poate sustine un lucru de nesustinitigi Tv se foloseste de scule ieftine precum e kitul lor de instalare!Nu va mai extindeti piata,sau nu mai inchiriati sloturi pe satelit daca nu sinteti capabili sa onorati suportul tehnic elementar pentru o transmisiune SIGURA SI CONSTANTA pe toti transponderii pe care-i folositi!Sint abonatul Dvs,drept urmare am dreptul sa va semnalez o problema care nu tine de abonat,ci de DUMNEAVOASTRA.Vreau sa sper ca plingerea mea este luata in seama,si nu tratata cu indiferenta ca pina acum,si gasite solutii care sa ne dea garantii ca nu vom avea probleme la receptie indiferent de conditiile meteorologice!In caz contrar renunt la abonament!Daca alti obonati nu se pling,ii priveste,eu o spun raspicat in public chiar daca unii vor cauta sa-mi demostreze ca n-am dreptate!

al dvs,satelescu

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ai dreptate, semnalul e slab chiar si cu 1.5 m. Dar solutia cu sesizare facuta pe RDI catre RCS... =frectie la picior de lemn. Alta e calea.
    SHALOM

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Chiar credeti ca le pasa? acelasi servici de kkt ca si cel de internet si telefonie de acum 1 an aici in TM. Cand iti era lumea mai draga si vroiai sa dai un telefon de pe scula lor ba nu aveai ton iar daca reuseai aveai numai intreruperi si ecouri. La fel cu internetul mai mult nu mergea decat ...Interesul lor este sa acapareze cati mai multi clienti cu preturi mici si cat mai multe canale acumuland datori peste datori la bugetul statului, dar deocamdata calitatea pe ultimul loc. Nu e posibil sa am pe antena de 1.4m C/N de 6-7.5dB pe Tp de Digi iar pe Focus sa am 9-10.5dB. Sa nu mai vb de Boom care are 12dB.
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

la vest soare la est nori negri cum de altfel vor fi si ecranele...urmeaza rupere de nori peste 2 ore..pregatitzi sculele pentru planul B... Ori ne ocoleste ori ne nimereste
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi All,

N-as vrea sa declansez o campanie anti-Digi TV,dar daca operatorul nostru nu vrea sa inteleaga si sa rezolve problemele pe care le semnalam cu bune intentii,nu-mi ramine decit sa scriu intr-un ziar central despre multele reclamatii,unele intemeiate,iar altele mai putin,pe care multi le-au pus pe forum.Ma intreb ce minte ingusta de la Digi Tv isi permite sa jigneasca atitea abonati,si se pare ca ii vrea dusmanul lor,daca ignora cu buna stiinta reclamatiile venite din partea lor!Daca despre receptorul lor,Hyundai,nu te poti plinge decit ca exista,iar Digi Tv nu-i de vina decit ca l-a ales,de problemele de receptie semnal E RESPONSABIL IN TOTALITATE!
    satelescu[/i]

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)