Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Propunere pachet nou<H>(hungaria) in DIGI TV

Vin cu aceasta idee deoarece o parte dintre colegii nostri isi doresc programe in limba Maghiara pe DTH-Digi TV.Acest pachet sa fiie benevol si sa fiie genul la Maxi pachet si sa cuprinda :
    Duna
    MusicMax Ungaria
    MiniMax Ungaria
    F+ Ungaria
    Animal planet Ungaria
    M2
    Budapesta Tv
    Eurosport Ungaria
    HBO Ungaria
    Discovery Ungaria

Sunt 10 canale,daca mai doriti si altele va rog sa ma complectati,si nu ma intrebati cum de m-am gindit la asta!

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

mooo, mai puneti mina pe o carte si invatati limba romana mooooo (sau engleza)...natie de inculti

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx
    mooo, mai puneti mina pe o carte si invatati limba romana mooooo...
    Iara dai lectii ? Fara nici un motiv?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Propunere pachet nou<H>(hungaria) in DIGI TV

Quote Originally Posted by [email protected]
    Vin cu aceasta idee deoarece o parte dintre colegii nostri isi doresc programe in limba Maghiara pe DTH-Digi TV.Acest pachet sa fiie benevol si sa fiie genul la Maxi pachet si sa cuprinda :
    Duna
    MusicMax Ungaria
    MiniMax Ungaria
    F+ Ungaria
    Animal planet Ungaria
    M2
    Budapesta Tv
    Eurosport Ungaria
    HBO Ungaria
    Discovery Ungaria

Sunt 10 canale,daca mai doriti si altele va rog sa ma complectati,si nu ma intrebati cum de m-am gindit la asta!
    aici ai dreptate. insa programele alese nu prea sunt interesante. sa vedem:
    Duna: OK
    Music Max (Charry Music): de ce? mai bine Viva Plus maghiar. e mai bun
    Minimax Hun: De ce? mai bin Cartoon NT cu sonor englez-roman-maghiar
    F+ Hun: SUXX. mai bine filme de pe RTL Klub si TV2
    Animal Planet Hun: este deja prezent Animal cu sonor HUN
    M2: ... eh ... nu prea vad rostul dar se zice ca canalul prinde la batrani
    Budapesta TV: FTA pe Amos, cu un program sub orice critica. NU. Nu vrei si prostia de ATV? (nu te supara, insa eu nu pot sa suport aceste doua canale. si cine vrea Budapest TV are deja... se prinde si cu antena de 60 cm)
    Eurosport Hun: mai bine adaugare de sonor la Eurosport RO
    HBO Ungaria: OKAY. asta da ... impreuna cu HBO2
    Dicovery Hun: deja este prezent Discovery cu sonor maghiar. de ajuns.

Eu as adauga:

Viasat 3: seriale de calitate traduse in lb. maghiara
    Cool TV: mult mai bun decat f+
    RTL Klub: transmisii F1, filme de calitate
    TV2: filme de calitate si niste show-uri superbe
    Nickelodeon HUN: ceva ce ar putea sa vina si RO ...

Insa idea cu pachet separat maghiar este bun. Asa cine nu vrea sa urmareasca Duna&CO n-ar trebuii sa se aboneze la acest pachet. Insa eu nu prea sunt optimist in acest fel. Eu zic ca daca vom avea

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected]
    Quote Originally Posted by onyx
    mooo, mai puneti mina pe o carte si invatati limba romana mooooo...
    Iara dai lectii ? Fara nici un motiv?
    motivul il reprezinta timpenia pe care ai scris-o

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

ce poala mea nu discutati prostiile astea la sectiunea maghiara? asa ne obligati pe toti sa citim si sa ne enervam...

Inrebare: de ce dracu nu va fac fratii vostrii (aia din Ungaria) pachet?
    .Raspuns: ca se f*t in capul vostru....

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Vreti DTH? Faceti-va unul!...ori ridicati problema la un trust media din Ungaria sa va faca...asta este un pachet romanesc facut pe spinarea abonatilor RCS din Ro.
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

nu am nimic cu maghiarii insa sa cam intins coarda aici. Pa decat sa bage 10 acnale unguresti mai bine sa bage 10 romanestii ce dracu...
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Draga onyx ,draga the the,nu sunt ungur,pe departe gindul, dar daca urmareati ceea ce s-a scris in alt topic cred ca gaseati si raspunsul la ceea ce va intrebati,adica de ce am scris asta,asa ca nu imi ramine decit sa va salut si sa va doresc sa cititi cu atentie ce se scriie la sectiunea DTH.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Adevarul este ca era singurul lucru care ne lipsea...
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

the_the si onyx. eu nu ma cert pe aceasta tema pentru ca pe mine nu ma doare. insa din punct de vedere marketing, gandistii-te: in Romania populatia maghiara este de 2 milioane de oameni. Asta vine tradus: 650.000 de familii. Daca RCS baga un pachet tare in lb maghiara pe langa cele traduse, populatia maghiara va fii foarte atras de oferta lor. Targetul propus pe primele 3 ani de RCS este de 200.000 clienti. cu o oferta de 40 canale pt. romani si 10 canale pe maghiari(3 TP 18*3-48 canale) cu canale de calitate, crede ma ca 100.000 de clienti ar fii garantati in primul an. de ce? atat timp cat romanii au programele lor prin cablu maghiarii au pe cablu programe de calitate in lb. maghiara numai 2 sau 3 bucati. deci ... trage concluziile. RCS nu a fost prost cand a decis sa baga si canel cu sonoruri in lb. maghiara... si ceea ce propune [email protected] ca pachet separat nici nu este o idee rea tocmai din cauza oamenilor ca voi: n-at fii nevoiti sa auziti programele maghiare sau sa le platiti. si crede ma ca o sa avem mai multe emisiuni in lb. maghiara. in loc sa injrati aici, puteti sa va ganditi si voi putin mai logic: Digi TV nu este ceva care vrea sa fie un produs exclusiv pt. romani sau ceva. DigiTV este o afacere. O afacere traieste atat timp cat are clienti si aduce profit. Daca DigiTV se bazeaza si o clientura maghiara atunci are un profit mai mare. Ei stiu prea bine ca merita de prins acest segment, pt. ca maghiarii platesc pentru a vede programe in limba maghiara ... Si nu se gandesc din primul moment la HACK ca unii romani din aceast forum. Pana cand unele dintre primele intrebari de pe forumul "RDI Romana" a fost cum putem sa-l spargem pana atunci pe "RDI Magyar" primele exclamatii au fost: asta nu costa mult si putem sa ne permitem ... Si daca tot ziceti ca mai bine abonament la UPC Direct atat timp cat ei reprezinta DTH din Ungaria sa vorbim si despre acest aspect: in judetele Mures, Covasna, Brasov si Harghita unde exista o populatie semnificativa de maghiari nici nu se prind serviciile lor, calitatea UPC Direct este sub orice critica, chiar se vorbeste ca fiind cel mai slab DTH din EU(!) ca calitate a imaginii, si costa o groaza de bani (4 luni RCS= 1 luna UPC). Incercat sa fiti si voi mai toleranti si sa aratai o gandire mai liberalista. Eu zic ca suntem prieteni (mai ales cu onyx) prin chat, si nu prea merita sa ne certam peste prostii ca asta.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

ma da ungurii baga in paketul lor unguresc 10 canale romanesti?

si hai sa nu zicem nimic de unguri ca se supara pe noi si ne parasc la UE...

parca sunt posedati... vrem aia...vrem aia... ce dreq... sa vorbeasca cu aia de au paketu unguresc sa modifice transaponderu sa prindem si noi... adika cei de la noi din tara...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

fiberspeed: in Ungarie exista o populatie de romani de 30.000 dupa cele mai optimiste date ... pana atunci in Romania traiesc 2.000.000. Hai fa tu calculele de ce se face asa ceva in Romania si de ce nu in Ungaria. Pe de alta parte: DigiTV are acoperire in Ungaria deci oricand vrea un roman poate sa faca abo printr-un prieten din RO. Insa Upc Direct nu are acoperire in Romania. Are acoperire de 30% din Romania ...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

star trek enterprise ala de-l ai in semnatura mai e cu vreun actor din seria cu picard?

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fiberspeeder
    ma da ungurii baga in paketul lor unguresc 10 canale romanesti?

si hai sa nu zicem nimic de unguri ca se supara pe noi si ne parasc la UE...

parca sunt posedati... vrem aia...vrem aia... ce dreq... sa vorbeasca cu aia de au paketu unguresc sa modifice transaponderu sa prindem si noi... adika cei de la noi din tara...
    Cumparati si voi UPC direct , macar 100.000 de cartele si fiti siguri ca vor baga si pentru voi 10 canale romanesti.
    Tu citesti ca sa te aflii in treaba? Iti recomand sa si "rumegi" ceea ce citesti. Nu iti dai seama ca este o AFACERE? Poate ca tu ti-ai permite sa pierzi acea suta de mii de clienti, ai bani multi presupun, dar RCS nu gandeste ca tine. Si propunerea cu extra-pak pentru programe unguresti este superba. Si.... fara suparare, programele romanesti nici nu put pe langa multe programe HU. Daca la noi sunt 2-3 bune, la unguri sunt 2-3 proaste....
    Sa invete si romanul sa faca televiziune si dupa aia sa cotcodaceasca (,) ca asa si pe dincolo!
    Am un buget de 5-6$ pentru un pack de 10 programe unguresti si l-as lua de maine daca s-ar lansa pe 1 martie :P .
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)