Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Se poate receptiona vreun post tv Israelian ????

Se poate receptziona vreu program tv Israelian daca da cum si pe ce satelit....plssss
    Mam uitat pe www.flysat.com si am vazut ca sunt aproape toate transmise analog
    poate stie cineva sami explice mai bine

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

am uitat sa va intreb daca se poate receptiona pe skystar 2 programe analog?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu pot fi receptionate pe SS2 programe transmise analogic. Lista cu satelitul care are canale israeliene o ai (si) aici: http://www.lyngsat.com/amos.html .Problema e urmatoarea: canalele care mai sunt transmise analogic pe Amos s-ar putea receptiona cu un receptor analogic dar care are un tuner foarte sensibil si, in plus, care are posibilitatea reglarii pragului de demodulare. Asta ca sa nu iti faci indeajuns de multi nervi in momentul cand ai putea receptiona un canal israelian. Iti spun asta din propria mea experienta de acum cativa ani. Sper ca intre timp nu s-au inrautatit (si mai mult) conditiile de receptie. Deci, din pacate, asta e situatia. Nu am stat sa consult listele cu ceilalti sateliti dar nu cred ca mai sunt transmise canale israeliene pe alti sateliti. In privinta transmisiei digitale situatia e si mai tragica. Practic, se pare ca receptia este aleatorie . S-a discutat acest subiect pe forum cu putin timp in urma si poti sa vezi consultand paginile din forum care au fost rezultatele. Bineinteles , un alt factor important e pozitia ta geografica. Vezi si aici: http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=71314&start=0 si actioneaza in consecinta. Ca o concluzie, trebuie sa-ti spun ca daca vrei sa faci pe DX-erul, fa-o. Si eu am avut aceasta pasiune. Daca insa vrei sa urmaresti transmisii constante ale unor posturi israeliene nu-ti facei iluzii, cel putin deocamdata.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

In Bucuresti la Hotel Centre Ville, cu o antena de 2,2 m au la TV cam 5 sau 6 programe israeliene. Cu ce receiver lucreaza habar n-am, principalul e ca se poate.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@nrares

Cu o antena ca aia sunt toate sansele sa se poata. Intr-adevar, am uitat sa fac referinta si la antena. Eu am de 1,80 si cred ca e o dimensiune rezonabila pentru majoritatea posturilor interesante in zona Bucuresti. Vorbesc de utilizatorii individuali. Pentru ceilalti desigur ca se schimba datele problemei si, bineinteles, crescand diametrul cred ca e posibil sa se receptioneze si in digital in mod constant posturile respective. In analogic in mod sigur receptia ar putea fi acceptabila cu un diametru de peste 2m si cu conditia ca puterea transponderelor sa fie cel putin ca acum cativa ani.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Fratilor si eu tot o antena de 1.80 am si scule de 400 de oiro
    tre sa receptzionez si eu programe tv israeliene ...si pozitzia mea geografica se afla in Radauti Suceava

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

si cu ocazia asta vreau sa va intreb daca se poate receptziona satelitul pas 4 la noi in Romania cu antena mea?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)