Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default amical - AEK Atena - Steaua

Romania 1
    Azi 21:25 (live)
    --------------------------------------------------------------------------------
    Fotbal
    Show

amical - AEK Atena - Steaua

AEK Atena - Steaua
    Luni ora 21:30

Meciul va fi transmis in direct de SteauaFC.com

(site-ul www.steauafc.com)

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Te asteptam cu dreag si nerabdare la sectiunea SPORT!!!

Draga mentore!
    Chiar tu s-o comiti!? Poate nu ai aflat inca: Informatiile cu "iz" sportiv deranjaza daca nu sunt postate acolo unde trebuie.
    Te asteptam cu dreag la sectiunea SPORT care are nevoie de toti cei interesati de sport pentru a nu mai fi considerata "cenusereasa" acestui forum.
    Ce stii despre posibilitatile viitoare de a vedea fotbal de calitate din campionatele europene ( FTA sau CODATE ) ?

Cu respect si simpatie,
    JAR

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

vai si amar da mamicuta noastra..acum 14,15 ani le dadeam la greci de la 5 in sus..astazi!?..ultimul meci oficial a fost a lui dinamo (daca nu ma insel) unde i-au caftit pe cei de la panatinaikos athena cu 6-1 la atena.

fratilor ce amintiri
    toyota fun

Adi Ilie
    Guest

Quote Originally Posted by horse37
    vai si amar da mamicuta noastra..acum 14,15 ani le dadeam la greci de la 5 in sus..astazi!?..ultimul meci oficial a fost a lui dinamo (daca nu ma insel) unde i-au caftit pe cei de la panatinaikos athena cu 6-1 la atena.

fratilor ce amintiri
    1989/1990 in Cupa Cupelor
    Panatinaikos Atena - Dinamo 0-2 (la Atena),1-6 (la Bucuresti)

Ce vremuri !
    Acum pun pariu cu toti cei ce viziteaza acest site ca Dinamo Bucuresti nu ii va elimina pe lituanieni !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Asa-i fratilor, vremuri faine au fost acelea!

Vorba lu`nu stiu care: "Dimineata ne urcam in avion, dupa masa ii bateam
    pe turci la `stambul, si seara eram iar acasa la o bere pe terasa!"

Uite la greci si la turci ca au in ultimii ani cite 2 echipe in Champions League(grupe), iar noi... traiasca tov.Mitica!

Numai noi sintem vinovati de situatie si nu as da vina pe situatia
    financiara in primul rind, ci pe mentalitatea jucatorilor.
    Trebuie sa fi educat sa vrei sa invingi si sa dai totul pt. asta!

E mai usor insa sa cauti vina altundeva...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Nu inteleg cum de unii confunda acest forum cu tarlaua propr

Ma gandesc sa ma mut de tot de pe acest forum care a devenit ca un pom de iarna cu sectiuni si subsectiuni de ametesti pana vezi ce s-a mai postat...

Ma gandeam ca mai bine postam la NEWS.... sau in sectiunea de limba greaca ca tot ne-au batut mar cu 1-0. Restul parca e copie la indigo cu nationala in acel meci celebru cand pana si Contra trebuia sa joace precum numele.

Propun si o sectiune de "romanes"...
    Ar fi buna pt. multi dupa jargon si apucaturi.
    Si ca sa inchei...
    Informatia era legata de o transmisie TV totusi....
    Ma intreb de ce se discuta de Taquillas cand ar trebui la sectiunea de Movies...

Cu respect pt. toti cei cu capul pe umeri si cu bun simt dar cat va mai trebui sa ne luam dupa unii si altii care sunt total pe dinafara dar dau cu gura si propun tot felul de aberatii. La fel in toata societatea de azi din Romania.

A ajuns acest forum ca pomul de craciun. Te pierzi prin el si citesti 1% informatii interesante.
    Propun sa infiintam si o sectiune pt. oamenii normali si cu bun simt!
    @Oradeajar
    Ai dreptate!
    Trebuia sa postez pe un forum de sport...nu la RDI.
    Vai si amar!
    Din respect pt. toti cei care ma stiu si stiu ce fel de om sunt in viata de zi cu zi cu adevarat, de pe acest forum, nu dau cu barda!
    Vine si ziua aia cand se face curat in casa....
    Am vazut cu adevarat si ce insemana sa dai un pic de putere...
    Topicuri rase cat clipesti...scandaluri si cate si mai cate....
    Felicitari pt. Digitalus care a ramas acelasi baiat de treaba asa cum l-am cunoscut.

Sa nu va mirati cand o sa vedeti ca cei cu bun simt vor intra din ce in ce mai rar sa posteze.

Nu inteleg cum de unii confunda acest forum cu tarlaua proprie si uita ca cineva munceste ca el sa existe, isi asuma cheltuieli si se expune!
    Le-a fost oferit din pasiune pt "hobby" si nu ca arena de dispute sterile si abjecte! Cate capete atatea pareri.

Nu mi-am permis niciodata sa recurg la "parghii" ca sa lovesc in cei care au inteles gresit libertatea de exprimare.
    In definitiv daca cenzura bunului simt nu actioneaza fiecare se autodefineste prin ceea ce scrie...la adapostul unui pseudonim.

Toate bune celor buni!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Este loc pentru toti!!!

@ 007/RO Sper ca remarca mea legata de locul unde ai postat nu te-a suparat prea tare. Nu te muta ci doar posteaza acolo unde trebuie!
    Eu cred ca pe acest FORUM este loc pentru toata lumea!
    Locul nostru al celor pasionati de sport si de fotbal in special este in aceasta sectiune, atat de mult ironizata si aratata cu degetul.
    Eu am puterea sa fac abstractie de "glumitele si ironiile" celor mai catolici decat PAPA si mai ortodocsi decat PATRIARHUL.
    Chiar daca nu te cunosc personal sunt convins ca si tu o poti face!
    Eu am investit in echipamente de receptie satelit pentru a avea acces la cele mai interesante transmisiuni sportive. Nu stiu si nu cred ca voi sti vreodata sa fac ceea ce fac adevaratii "hakeri", pe care ii admir si le sunt recunoscator pentru ceea ce, datorita inteligentei si priceprii lor, eu pot sa vad "da'moaka".
    Deci cred ca nu este si nu va fi nici in viitor vreo problema sa postam acolo unde trebuie sa o facem si, mai ales, unde am decis sa o facem. Astfel vom evita sa deranjam "creatorii populari si naratorii" ce populeaza cu "productiile lor" sectiunea principala a acestui FORUM.
    Te rog sa ma intelegi eu ma numar printre cei ce doresc revigorarea acestei sectiuni si consider ca orice post purtand semnatura ta este un castig !
    @ "prietenilor" acestei sectiuni
    Va astep cu informatii legate de receptionarea evenimentelor sportive ca la capitolul X,XXL,XY si "balade" stam binisor. Pe cand o sectiune de gen...? Poate nu va deranja atata lume!

Cu deosebita simpatie si respect,
    JAR

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@oradeajar

Nu m-am suparat deloc pe tine! Esti un tip OK!
    Cu sportul da-i inainte! Informatiile sportive sunt de bun augur.

M-ai inteles gresit. Bataia era in alta directie. La cei care sunt in clasa I insa fac garagatza si dau sfaturi crezand ca daca au un pic habar de ceva calculatoare ( dar nu stiu sa scrie corect in l.romana spre deosebire de multi plecati din tara care o fac perfect - cu atenuantele de rigoare pt. cei ca El Rumano - respect maxim si Ola Amigo!) le stiu pe toate si la ei se opreste lumea! Cand le ceri expicatii la afirmatii dispar, dau coltul...sau se dau "savanti".
    Propun o sectiune de "Sa scriem corect romaneste"
    Evident ca e o gluma...
    Orice propunere este binevenita cand e pertinenta. Cand insa in lipsa de lucruri esentiale unii "bobocei" se erijeaza in "vatafi" nenumiti asta deranjeaza. Dupa o vreme si activitate bogate cand individul a dat dovada de pasiune, echilibru, bun simt pe acest forum sunt vazute altfel interventiile de acest gen.
    Ce parere ar avea membrii unui forum de medici ( salut cu respect Dr. Groaza & Co!) cand un novice abia inregistrat incearca sa faca legea sarind la beregatile "profesorilor"? Dar unii atat pot!
    E o chestiune de respect si cei 6-7 ani de acasa.
    Si din nou revin: Luati exemplu de la Digitalus, Spaceman, u.s.w. ( cei nenumiti se stiu ei si sa nu se supere - respectele mele)! Asta nu inseamna ca Dighi este pefect. Nimeni nu este.
    Cu atat mai mult semnatarul acestor randuri.
    Intai munciti altruistic , fiti echilibrati, decenti in exprimare si autocontrolati-va!
    Altfel ramaneti singuri pe forum cu interventii de 2 lei bucata si exprimari jegoase si/sau belicoase.

Sau poate va plac la nebunie "manelele"!?
    Mai ales aia cu "Pe la spate" de este ceruta in dementa pe la toate radiourile pirat cu profil "manelisitc" cu auditoriu "ales" din zona Ferentexas ( Ferentari adica, pt. cei care nu cunosc, o zona "cool" din capitala patriei noastre cu legi proprii tenului mai inchis, un fel de Bronx autohton)

P.S. ( cu tenta sportiva!)
    Pe astia nu-i intrerupe nimeni? Emit nestingheriti. Dedicatii gen:
    "De la Marocanu pt. Congolezu' si Lisabona, sora-sa, baga ceva pe E-Power "(asa se numeste unul din posturi) daca se poate aia cu "Pe la spate".

Vin alegerile, nu-i asa domnilor de la putere?
    Pe Antena 1 la ora de varf, la stiri, se dau din ce in ce mai des evenimente cu nunti si botezuri din lumea romilor.
    Romanii la coada! Ei nu conteaza! Ei sunt culpabilizati in comun tot timpul, manipulati , mintiti si furati!
    Ca a omorat Antonescu evrei, ca in Romania a fost pogrom, holocaust.
    Ca Romania are de platit ( cui?), bla bla bla.
    Da' eu nici nu eram nascut.....Iar si iar si iar....nu e zi sa nu dau de un material despre aceeasi treaba. Da' pana cand?
    Ti se urca sangele la cap , nu alta... Tupeu marlanesc!
    Da' japonezii aia, toti civili de la Hiroshima si Nagasaki care au murit nevinovati la comanda unor scelerati ( tot sub inaltul patronaj sionist) cati au fost. Aia nu e crima cu premeditare, omor in masa?
    Si alte natii care platit cu sange pt. ca marea oculta sa mai avanseze un pic in diabolicul plan de control global?
    Te apuca scarba si totodata mania!

Astea da, stiri!
    Ca sa nu mai vorbim de omoruri si alte stiri nasoale care abunda.
    Da' cine oare sunt cei care controleaza mass media?
    La cea mai sumara analiza cea mai mare parte este in mana marii oculte financiar - sioniste modiale.
    Sa vedeti circ de manipulare pt. alegerile care vin...Ei fac cartile si le arunca pe masa. Cartile sunt toate ale lor. Pe cine sa alegi?
    Toti sunt niste "jucatori" ( suna bine expresia, buna ziua domnule M. Geoana! ) marioneta. Credeti ca va fi bine in UE? Stati sa vedeti ca se inventeaza alte obiective ce tin de viitor. Si tot asa! Prostimea va trai mai bine la o data precisa din calendele grecesti.
    Iar ei isi vor face jocul. Ca doar sunt jucatori importanti....
    Ce mama masii...

Atentie mare!

Sionist nu inseamna evreu!

Confuzia este facuta in mod intentionat de sionisti ca sa eticheteze imediat pe cei care lupta impotriva lor, ca antisemit, rasist s.a.m.d. cand de fapt lucrurile stau invers.
    Mai exista o smecherie facuta de ei. Asmut minoritatile de peste tot impotriva majoritatii creand dispute de pe urma carora tot ei castiga.
    Divide et impera suna un dicton....
    Euro regiunile va spun ceva?
    Ochii beliti fratilor altfel ne vom rafui intre noi ca prostii.
    O rezolutie a ONU care sa condamne sionismul si sa o puna la index ca extremista si rasista a fost blocata in repetate randuri de SUA care este pe fata condusa de sionism!
    Am extrem de multi prieteni evrei care nu sunt de acord cu aceasta miscare extremista, sionismul! Se tem din ce in ce mai mult ca vor avea probleme in viitor.
    Nu au chef sa plateasca, asa cum au mai platit in istorie pt. ca unii scelerati fara scruplule din aceeasi etnie vor sa conduca lumea in virtutea uni percept aberant. Cati evrei au murit din cauza lor?
    "Popor sfant, bla bla bla....trebuie sa conduca lumea!
    Asta este rasism la cele mai inalte cote! Pe fata!
    Toti suntem oameni indiferent de rasa.

Romanii la ei acasa trebuie sa fie stapani nu tolerati.
    Exista o ecuatie demografica.
    Se respecta ea la nivelul conducerii in societatea romaneasca? Stiti cine sunt cei care invart banul si trag sforile in tara asta?
    Incercati sa verificati!
    Cei care au facut-o s-au luat cu mainile de par!
    Romania este sub ocupatie!
    Si vedeti ce bine este pt. voi toti?
    TREZITI-VA!

O zi buna!

Fara "he he he" si...SPOR LA SPORT! "Body building" ca de "mind building" nu e nevoie....
    Miscare multa, fandari, genoflexiuni, flotari ( cine poate) si joc de glezna ca tot nu aveti ce face!
    Oare?

Vorba cantecului......Pe La Spate......

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@007/Ro
    Lasa supararea...
    Hai la o bere...
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Asta da miscare sportiva!
    De la "Becks" in sus sa fie!
    Unde si cand o comitem?
    Invitam si pe altii la prestatie?
    Aproape de tine?
    Si....Ferentexas.....

He he he

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Oriunde...
    Daca putem aduna "gasca" RDI, cu placere.
    La sfarsit de saptamana este excelent.
    Daca nu vrei la vechea locatie din Herastrau, oriunde numai in ....Ferentexas.....NU!

Daca esti liber, astept confirmarea.
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Sambata sunt mesean la o nunta, poate duminica dupa pranz ca sa ma trezesc si eu.....
    OK cu adunatu' gastii RDI!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)