Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Graf-uri pt ProgDVB

Doresc sa folosesc Cyberlink impreuna cu ProgDVB dar observ ca nu imi recunoaste filter-ele instalate. ALtDVB funtioneaza perfect cu Cyberlink, dar progDVB da eraorea "Filter not found/Cyberlink Video/SP Decoder" cu toate ca am instalat PowerDVD de la Cyberlink.
    Am incercat sa creez un graf cu Graphedit dar nici asa nu merge cu toate ca pt ALtDVB am creat si a fost ok. Extesiile la grafuri sunt un pic diferite la ProgDVB (*.xgr).
    Pinnacle PCTV SAT + Offset 1,4m + Lnb 0,2db

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

ProgDVB utilizeaza salvarile de graph in formatul XML (sufix .xgr). Microsoft nu mai sustine acest format de mult. A fost doar pentru testare si debugging. Tocmai de aceea versiunile noi de GraphEdit nu mai permit salvarea in acest format. Pentru a salva in formatul XML utilizeaza vechiul GraphEdit cu care vine ProgDVB si care il gasesti in radacina unde s-a instalat ProgDVB. Eu m-am chinuit putin cu crearea grafurilor dar optiunile mi se par limitate. Nu stiu exact nici care e sursa de decodare a fluxului mpeg2 pt ca de la asta tr sa pleci pt a crea graful. Mia mers cu DVB Source (thsouce.ax) dar am vazut ca nu face demultiplexarea video-audio si atunci am bagat intermediar demultiplexarea de la nvidia dar nu pot folosi decat filtrele nvidia. Cu astea a mers sa creez propriul graph. In orice caz pt H.264 nu am reusit (e drept ca nici n-am insistat prea mult). ProgDVB e un program rudimentar dupa parerea mea si daca nu schimba din radacini modul de decodare va pierde tot mai mult teren.
    Teacher

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Trebuie facuta o inregistrare scurta (poate fi shi de 5-10 secunde) in format .mpg (optziune de format de inregistrare din Progdvb) .
    Se foloseshte graphedit din radacina directorului de instalare pentru
    Progdvb shi apoi urmaritzi pas cu pas link-ul

http://www.scaistar.com/guide/filters.htm

E adevarat , este in italiana , dar este f.bun shi rezultatele sunt garantate.

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Graf-uri pt ProgDVB

Quote Originally Posted by abrash43
    Doresc sa folosesc Cyberlink impreuna cu ProgDVB dar observ ca nu imi recunoaste filter-ele instalate. ALtDVB funtioneaza perfect cu Cyberlink, dar progDVB da eraorea "Filter not found/Cyberlink Video/SP Decoder" cu toate ca am instalat PowerDVD de la Cyberlink.
    Am incercat sa creez un graf cu Graphedit dar nici asa nu merge cu toate ca pt ALtDVB am creat si a fost ok. Extesiile la grafuri sunt un pic diferite la ProgDVB (*.xgr).
    Powerdvd a evoluat, in vreo 4 ani de zile, trecind prin circa 8-9 versiuni. De fiecare data s-a creat, pt. fiecare versiune noua, un filtru diferit. Ei bine, filtrul cerut de progdvb, gata configurat, nu este pe sistemul tau - tu ai unul mai nou, de asta nu este recunoscut de program. Este necesar fie sa iti creezi un filtru grafic cu cyberlink-ul actual, fie sa cauti unul gata alcatuit. Aveam unul pe undeva (un director de filtre create de mine, cu filtrul corect cerut pe progdvb). Da-mi timp sa-l gasesc.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

instaleaza din nou
    3 DM 800 HD ,CCCAM2.1.4

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ok, o sa il las balta totusi pentru ca sincer nu imi place deloc. Este mult prea peste mana fata de AltDVB.
    10x Anyway pt sfaturi.
    Pinnacle PCTV SAT + Offset 1,4m + Lnb 0,2db

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)