Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Lista sateliti pt.AltDVB

Domnilor am o problema: am instalat AltDvb Powerinstal si am constatat ca nu regasesc in lista de sateliti atasata anumiti sateliti.Rog pe cine are sa-mi trimita o lista actualizata cu satelitii pentru AltDvb si sa-mi spuna unde o copiez.Am fost in situatia in care am adus un satelit din lista atasata si nu-mi indica nici un canal TV sau mult mai putine fata de lista din Dvbdream.Mentionez ca am instalat numai AltDvb.

Multumesc

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

da SCAN si dupa aia ADD , adaugi satelit care vrei tu dintr-o lista , itzi apar setarile LNB dai save. Schimbi satelitz cu click dreapta pe lista de satelitzi dupa care potzi sa csanezi
    BAFTA

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Re: Lista sateliti pt.AltDVB

Quote Originally Posted by don Pedro
    Domnilor am o problema: am instalat AltDvb Powerinstal si am constatat ca nu regasesc in lista de sateliti atasata anumiti sateliti.Rog pe cine are sa-mi trimita o lista actualizata cu satelitii pentru AltDvb si sa-mi spuna unde o copiez.Am fost in situatia in care am adus un satelit din lista atasata si nu-mi indica nici un canal TV sau mult mai putine fata de lista din Dvbdream.Mentionez ca am instalat numai AltDvb.

Multumesc
    pt ce sateliti vrei liste?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@ don pedro

Lista de transpordere pentru sateliti o iei de aici http://en.kingofsat.net/satellites.php si apoi copiezi fisierele *.ini pe calea altdvb>satfiles>transporders. Apoi deschizi altdvb, iti alegi satelitul pentru care ti-ai copiat fisierele anterioare si il scanezi.

Am presupus ca sti cum sa-ti adaugi sateliti noi in lista. Daca mai ai probleme scrie.
    Teacher

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by florinbss2
    @ don pedro

Lista de transpordere pentru sateliti o iei de aici http://en.kingofsat.net/satellites.php si apoi copiezi fisierele *.ini pe calea altdvb>satfiles>transporders. Apoi deschizi altdvb, iti alegi satelitul pentru care ti-ai copiat fisierele anterioare si il scanezi.

Am presupus ca sti cum sa-ti adaugi sateliti noi in lista. Daca mai ai probleme scrie.
    eu cred ca vrea liste de canale.........

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Care lista de canale e mai buna si mai actualizata decat cea care o obti singur prin scanarea satelitului? Totul e sa ai actualizata lista transporderelor.
    Teacher

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

si lista transporderilor cum o obtin sau actualizez.Acasa nu am internet ,numai la servici.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by don Pedro
    si lista transporderilor cum o obtin sau actualizez.Acasa nu am internet ,numai la servici.
    Pai presupunem ca te duci la servici, intri pe site-ul mai sus mentionat, mai bagi un floppy sau un stick pe care sa copiezi si faci download la fisierele care contin transporderele pe care le copiezi pe floppy sau stick. Apoi cand e gata serviciul te duci acasa (nu inainte de a lua floppy sau stickul la tine) dupa care il bagi in compul tau si copiezi acele fisiere il locatia iarasi mai sus mentionata.

Succes
    Teacher

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

pe site nu am observat optiune de download.Cum si de unde copiez lista de transporderi si unde o descarc in AltDvb ?

Multumesc.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Te duci aici http://en.kingofsat.net/satellites.php si click pe dischetele alea micute salvezi in discheta ta dupa care mergi acasa si descarci inAltDVB intr-un folder facut de tine. Cand dai add si alegi satelitul alegi din ini nu din sdx sau ce mai scrie acolo. o sa vezi ca apare o lista cu frecventele dai save si apoi scan, dupa scan update si gata.
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Multumesc ,SKYCLEANER

Moderator Expert
    Pe marginea prapastiei. Privind voios (spre voi) in jos!
    Posts Thanks / Likes

http://joshyfun.peque.org/transponders/index.html
    In partea cea mai de jos a paginii gasesti un fisier Zip (downloadabil) cu transponderii pentru 141 sateliti:" All satellites zipped 141 orbital positions in 68,6 KBytes".
    Actualizarea listei se face cam de doua ori pe luna. Ultima este chiar de azi 5 iulie.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)