Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
    Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Default DE CE NU POATE DIGI SA INTRE IN RANDUL LUMII?

Desi sunt abonat la DIGI de doar cateva luni am un nou prilej sa ma plang de serviciile lor catrastofale.NU atat din punct de vedere tehnic cat din cel al organizarii platii servicilor.In toata lumea civilizata procedura normala este emiterea unei facturi pentru serviciile prestate sau chiar ce urmeaza a fi prestate cum vor cei de la digi iar in cazul neachitarii lor urmeaza suspendarea acestor servicii.Asta mai putin la digi unde nu se emit facturi sau daca se emit se face cu mare intarziere iar uneori chiar daca ai platit in avans ai note de zece.Sunt trimis mereu la casierie.Le-am explicat mereu ca nu am posibilitatea sa ajung decat rareori la o casierie si ca vreau factura pe care sa o platesc cu ordin de plata.Nu am reusit sa ma inteleg sub nici o forma cu ei sub acest aspect.O tin una si buna cu casieria .Oare chiar nu exista nici o posibilitate ca acest operator sa intre in randul lumii?

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu nu am avut asemenea probleme. Imi vine factura regulat, am un cont deschis la BCR de unde virez banii direct in contul lor. It's all

DIGI 1160, Athlon 64 3000+, 21" sony

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default de ce nu poate digi sa intre in rindul lumii?

Simplu pentru ca nimeni nu i-a favcut un Hack serios ca sa-l puna in "PRIZA" atunci ar fi si calitate si amabilitate si organizare si ar disparea toate problemele de care va plinge-ti.Daca nu e concurenta si frica nimic nu merge! :P

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Chestia cu factura asa este, eu nu am primit nici o factura decand m-am abonat la ei(aprilie 2005), tot la caserii numai am putut plati.

Plictisit Teacher

Posts Thanks / Likes

Pun si ei un banut deoparte fara factura doar sunt in Ro

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Tocmai m-am intors dupa 1 ora de stat la coada in soare la o casierie rcs&rds.
    Astia nu sunt capabili sa incaseze un rest de plata de pe o factura (platisem ceva in avans) si voi vreti metode de plata accesibile?
    Urasc cozile de pe vremea lui ceasca si astia imi reamintesc de acea vreme.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

,,Urasc cozile de pe vremea lui ceasca si astia imi reamintesc de acea vreme''

Pai...ceasca=comunism
    RCS=monopol...dat fiind faptul ca concurenta nu este in stare sa scoata o oferta care sa sparga acest monopol

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Apropo de platitul facturii Digi...stiati ca teoretic daca ati avut norocul sa-l primiti (factura) puteti sa-l platiti si in alta parte decit la o casierie RCS?
    De exemplu la posta ?

Ei bine unii chiar au platit la posta din localitatea unde stau factura primita si s-au reintors linistiti acasa crezind ca totul este ok...desigur nu era...factura Digi platita astfel nu figura in baza de date a Digi ca fiind platita deci oamenii au fost deconectati(nota 10 )...acestia fiind nedumeriti de ceea ce s-a intimplat au facut totusi o ,,excursie'' de vreo suta si ceva de kilometri la cea mai apropiata casierie pt.a cere lamuriri...acolo au fost trimisi de la un ghiseu la altul de la un birou la altul ca pina la urma sa ajunga la concluzia ca daca vor sa fie ,,reconectati''trebuie sa mai plateasca odata factura...o factura pe 6luni cu baza+ extra 1 + Telesport...
    Deci aviz ,,amatorilor'': NU platiti factura Digi altundeva decit la casierie in caz contrar riscati sa platiti degeaba!

Acest lucru a fost confirmat chiar de catre cei de la RCS care spun ca au intilnit foarte multe astfel de cazuri si ca nu recomanda nici ei plata facturii altundeva decit la o casierie RCS chiar daca ,,teoretic'' acest lucru ar fi posibil...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

FOCUS SAT ..vorba aia.. NE RELAXAM..GANDIM...acum au si pachetul Discovery..scapati de toate problemele
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Omul primeste o chitanta oriunde plateste, cu care poate face dovada platii Daca n-au ajuns banii in visteria RCS, Posta e buna de plata

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

,,acum au si pachetul Discovery''-il au dar incomplet adica fara Discovery Civilisation...si la un pret aproape dublu fata de Digi

Acelasi pachet de data asta complet il au si cei de la Max...tot la un pret mult mai mare decit la Digi

Asta este...trebuie sa recunoastem ca daca cineva care vrea acum sa se aboneze la careva DTH de la noi si vrea sa vada mai mult decit pachetul de baza la care preturile si oferta sint cam acelasi la toti tot la Digi se va abona pt.ca tot ei au cele mai mici preturi la pachetele suplimentare...din pacate

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

,,Omul primeste o chitanta oriunde plateste, cu care poate face dovada platii... Daca n-au ajuns banii in visteria RCS, Posta e buna de plata ''

Da, au primit o chitanta de la posta cu care s-au si prezentat la casierie dar pt. a li se rezolva problema ar fi trebuit sa depuna o reclamatie scrisa la care puteau primi raspuns in 30 zile...iar intre timp tot deconectati ar fi ramas...asta intr-o zona unde nici TVR 1 nu se prinde...inainte de finala CM...mai bine au platit inca o data...

Banii probabil au ajuns in visteria RCS dar nu si in baza de date RCS...
    Ceva asemanator sa intimplat si cu pliantele cu care se putea renunta la MaxPack si Telesport si care au fost trimise tot cu posta...plicurile cu siguranta au ajuns la RCS...dar nu au fost toate introduse si in baza de date...este mai simplu sa dea vina pe posta

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

EU am platit pana acum cu ordin de plata prin ING BANK dar am avut factura ,acum factura emisa nu exista ,mi-au spus ca in acest caz nu pot plati cu ordin de plata in avans asa ca desi pana la sfarsitul lunii iunie e platit azi am avut (si am desi am sunat de 3 ori)nota 10.Vor sa ma oblige neaparat sa ma duc 100 Km la casierie .Dar o mai bine renunt la asa proceduri si la asa organizare.Eu nu vreau decat sa primesc factura si sa o platesc chiar si in avans ei o tin una si buna sa ma duc la casierie.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

NU VA MAI PLANGETI DACA NU SUNTETI INFORMATI ! PUTETI PLATI FACTURA LA ORICE OFICIU POSTAL DIN ROMANIA.
    Nu pot sa cred ca nu aveti oficiu postal in localitatea in care locuiti.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Cu facturile am avut si eu probleme.. la MAX. Singura chestie era ca .. baietii nu mi-au taiat accesul. Daca digi face asa ceva .. atunci Rusinica .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)