Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Probleme cu 1660

Salut,

Sint nou pe forum. M-am uitat daca a mai fost vreun post pe tema asta, dar nu am gasit. Scuze daca exista unul deja...

Pe scurt: Din cele 7 TP-uri, numai unul (12643 V cel pentru Slovacia) mai merge in reciverul meu. Restul arata semnal 10%, calitate 10%. Nici macar nu pot sa scanez sa vad lista de programe. A inceput de aseara. Am inchis receiverul, revenit la Factory Settings, pus frecventele manual, acceasi poveste

Interesant este ca reusesc sa vad ce e la liber pe 1W cam fara probleme (canalele bulgaresti)

A mai intilnit cineva problema asta?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Dan

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Tp-ul pt Slovacia are cel mai bun semnal de la DIGI. Probabil ti s-a dereglat putin antena. Incearca s-o misti putin

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ar mai intalnit o problema asemanatoare si problema era de la LNB care era functionabil numai pe transponderele cu polarizare verticala.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Putea fi si LNB-ul defect, dar bulgarii sunt pe orizontala si ii merg...Deci, nu LNB-ul e de vina

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Am inceput sa trag de antena inspre Est... Acum merge si TPul cu TVR2 si VH1. Multumesc mult pentru raspunsuri, ma apuc sa trag de antena.

Dan

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu am o alta problema, aparuta in dimineata aceasta. M-am apucat sa scanez si eu dupa CNN (am bagat frecventa TP) si daca tot eram "prin zona" am bagat si frecventele pentru bulgari, sarbi si tot ce mai e free pe la 1W sau thor. Problema este ca acum nu mai pot aranja canalele cum vreau eu. De fiecare data dupa ce fac sortarea, receiverul le ameteste si le pune cum vrea el. Este prima data cand mi se intampla

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Probleme cu 1660

Quote Originally Posted by dan31
    Salut,

Sint nou pe forum. M-am uitat daca a mai fost vreun post pe tema asta, dar nu am gasit. Scuze daca exista unul deja...

Pe scurt: Din cele 7 TP-uri, numai unul (12643 V cel pentru Slovacia) mai merge in reciverul meu. Restul arata semnal 10%, calitate 10%. Nici macar nu pot sa scanez sa vad lista de programe. A inceput de aseara. Am inchis receiverul, revenit la Factory Settings, pus frecventele manual, acceasi poveste

Interesant este ca reusesc sa vad ce e la liber pe 1W cam fara probleme (canalele bulgaresti)

A mai intilnit cineva problema asta?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Dan
    Daca nu ma insel conserva este 1160 nu 1660.Si daca ai schimbat o cifra tot conserva ramine.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ABJazzy
    Eu am o alta problema, aparuta in dimineata aceasta. M-am apucat sa scanez si eu dupa CNN (am bagat frecventa TP) si daca tot eram "prin zona" am bagat si frecventele pentru bulgari, sarbi si tot ce mai e free pe la 1W sau thor. Problema este ca acum nu mai pot aranja canalele cum vreau eu. De fiecare data dupa ce fac sortarea, receiverul le ameteste si le pune cum vrea el. Este prima data cand mi se intampla
    Acest lucru se intampla deoarece ai incercat sa pui programe bulgaresti etc, intre cele de la DIGI, cumva ? Continua sa pui programe bulgaresti intre cele de la DIGI, pana cand numerotarea programelor o sa fie contiuna. Trebuie sa faci acest lucru de atatea ori, cate programe neapartinand de DIGI ai in lista. In momentul in care programele bulgaresti, etc nu vor mai avea numar de ordine peste 100, asa cum aveau la inceput, poti sa aranjezi programele cum vrei Sper ca m-am facut inteles, e destul de greu de explicat...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

K. Multumesc mult. Am inteles ce trebuie facut. Chiar daca nu are nici o logica ceea ce se intampla... dar vorbim de "conserva", deci totul este posibil.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)