Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Cititi cu atentie ce au postat colegii nostri !

Quote Originally Posted by rpintea
    Referitor la miscarile DIGI:

1. Se face aerisirea mult asteptata de toti. Ce e rau in asta ?

2. Posibil ca FluX TV va fi transmis doar prin DIGI pe satelit, deci va plati bani buni acestuia din urma.

3. Sigur ca noi am vrea ca sa tot intre programe in baza, fara ca DIGI sa scumpeasca abonamentul. Cum credeti ca e posibil asta ? Nu uitati ca DIGI e o afacere. Aduceti-va aminte cate programe moca a introdus DIGI de la ultima scumpire de abonament ?

4. Mai sunt inca 5 locuri libere pe acest TP7, asa ca sigur vor mai veni si alte programe, in timp, poate PPV-urile.

5. Sunt sigur ca atunci cand AXN-urile nu vor mai fi doar reluari vor fi introduse de DIGI. Pana atunci nici eu nu le vad rostul. Singurele programe care imi lipsesc diin grila sunt: Eurosport 2 si Boomerang

Cu siguranta adevaratele bombe vor veni spre toamna-iarna, atunci cand impactul la public este cel mai mare

Parerea mea
    si

Quote Originally Posted by card76
    @rpintea Ai fost singurul care a pus punctul pe i.

Prin TP7 se face aerisire( asta s-a promis) si introducerea catorva canale. Pana acum cateva zile toti spuneau ca nu mai vor canale ci doar sa creasca banda/canal. Incep sa cred ca aia de la Digi nu o sa va mai ia niciodata in seama. Ati cerut CNN si acuma ca de ce l-au bagat. La Flux nu comentez, probabil ca sunt interese financiare sau de alta natura.

Aerisirea asta ii costa pe Digi niste bani, bani care ar trebui sa se regaseasca in abonamente. Poate introducerea lui Flux aduce un discount in abonamentele noastre. Nu ma deranjeaza fratilor sa nu ma uit la Flux, dar sa vad aceleasi canale(+ cel putin CNN) la calitate mai buna. Daca imi explica cineva ce e rau in asta il premiez cu 10 beri.

Singurele doua topicuri a poate singurelor doua persoane care inteleg ce inseamna Digi TV in acest moment !

Vreti sa propun lui Digi Tv sa faca pachetul....RDI :
    Eurosport 2
    Boomerang
    AXN Sci-Fi
    AXN Crime

Punem pariu ca o sa aiba fix....2000 de abonati !

Ganditi-va doar cat plateste RCS pentru segmentul de satelit si pretul pentru respectivele programe ! asta in conditiile in care pretul abonamentului este acelasi de cand in oferta erau 32 de programe iar acum avem 64 !

Digi Tv are cea mai mare oferta de programe la CEL MAI MIC PRET din Europa de EST.

Useri platiti sa atace zilnic pe acest forum providerul Digi Tv sunt rugati sa se abtina de la comentarii !

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Mentiune:

Cu postingul de mai sus nu am vrut sa ma pun bine cu nimeni. Rog pe cei care urmeaza sa ma catalogheze p*********t, sa citeasca postingurile mele anterioare despre DIGI (daca se poate). Nu am fost niciodata un laudator DIGI, ba din contra, dar cred ca acum DIGI a facut un mare pas spre calitate - 13 programe / TP. Mai ziceti-mi un provider de la noi care are mai putin de 15 programe / TP. Sau si mai bine: ziceti-mi un provider de la noi care o sa aiba mai putin de 15 programe / TP in urmatoarele 6 luni ?

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

Useri platiti sa atace zilnic pe acest forum providerul Digi Tv sunt rugati sa se abtina de la comentarii !
    ha ha!

pe mine nu ma plateste nime sa zic rau de digi daca as avea focus sau max sau boom la fel as proceda ca asa-mi place mie sa-i iau pe toti la p*la...
    da' sa nu-mi zica mie ca nu-s catolic ca si papa tocmai aia care acuma fac sul banii incasati de pe urma serviciilor oferite celui mai mare dth european...

hai sictir....

oare la ddtv, pratech, si alte gunoaie se uita macar 2000 de abonati?!?

eu cred ca din sutele alea de mii de abonati, la canalele pe care le cer insistent colegii de forum de jumate de an s-ar uita cel putin 10 la suta....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@rpintea
    Asta e culmea , sa-ti justifici cateva cuvinte pro Digi Tv.
    Eu i-as numi p**********i pe cei ce incearca sa promoveze alt provider decat Digi TV ( clar cel mai bun DTH de pe piata ) in scopul de a prinde un montaj in plus si de a mai arde un client taxadu-i o mufa I cu 10 RON.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea
    Mentiune:

Cu postingul de mai sus nu am vrut sa ma pun bine cu nimeni. Rog pe cei care urmeaza sa ma catalogheze p*********t, sa citeasca postingurile mele anterioare despre DIGI (daca se poate). Nu am fost niciodata un laudator DIGI, ba din contra, dar cred ca acum DIGI a facut un mare pas spre calitate - 13 programe / TP. Mai ziceti-mi un provider de la noi care are mai putin de 15 programe / TP. Sau si mai bine: ziceti-mi un provider de la noi care o sa aiba mai putin de 15 programe / TP in urmatoarele 6 luni ?
    BOOM, pana in iarna

Si ce daca e vant …
    Si ce daca sunt ploi
    Nu ne vom opri din noapte in zori

Ne-ati dat puterea
    Ne-ati dat speranta
    De a fi-mpreuna mereu…..

ETERNA MAXIMA

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

niciodata n-o sa contest prezenta canalelor DDTV, OTV, UTV, Flux TV sau Pratech in grila Digi TV. Clar, sunt canale care platesc locul lor in grila Digi TV, canale din cauza carorae noi avem abonamente mai mici.

Insa AXN Sci-Fi si neinteresul fata da acest canal o sa-l contest. De ce? (atentie: nu vb. despre AXN Crime!) Simplu: amatori de SF exista, iar fanii SF intotdeauna se vor innebunii si dupa reluari. Nu ne intereseaza cam am vazut unele seriale deja, ne place sa ne uitam la reluari la serialele noastra preferate. Am participat la conventii SF, am umblat in cercuri de fani SF si stiu ce vorbesc. AXN SF va fii intotdeauna un canal de nisa, nu un canal pentru publicul general, si credeti-ma ca nici cand va aparea grila finala nu va exista o explozie de noi telespectatori AXN SF. Pur si simplu daca se introduce de acum, si se va trace la grila finala mai tarziu, diferenta nu va fii uriasa, pentru simplul fapt ca fanii SF se uita si la reluari, nu numai la premiere. Despre AXN crime nu stiu ce sa zic, insa AXN Crime deja prezinta un serial in premiera ... AXN Sci-Fi la randul sau prezinta secvente din desene Anime, seriale de 10 minute la sfarsitul orelor, neprezentate in Romania. Si deja a transmis 2 filme pe care n-am vazut in grila AXN. Din pacate nu am access la acest canal, insa mi-e dor de el. Da, serialele sunt in retransmisie, dar punem pariu ca si cand vom avea grila finala si proprie, aceste seriale de mare succes se vor redea dupa amiaza, inaintea orelor Prime Time, si vor beneficia de succes?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

MrMxyzptlk nota 10 ai perfecta drepate. In privinta AXN-urilor in rest ii intzeleg perfect pe cei de la Digi ca introduc canale care le aduc banii fara abonati.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Nu ma pricep cum e cu preturile in domeniu dar as vrea sa stiu si eu cit plateste Pratech sa fie urcat pe satelit ? Echivalent cu baza la citi abonati ?
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

- Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu nu i-am vazut pe cei care au cerut aerisire, sa critice acum Digi.
    Cu toate ca daca ne-am uita bine, la unele TP-uri nu s-a facut nici o aerisire. S-au bagat una-doua canale pe un TP acum ceva vreme, iar acum s-a scos un canal. Pe langa asta au mai aparut si audio in slovaca, teletext, epg care ocupa banda. Si a mai fost si o realocare de banda pt programele din extra II.
    Dar decat nimic e bine si asta deocamdata.Sper sa ajunga pt. o imbunatatire a calitatii.
    Eu personal ma bucur pt. CNN, canal care trebuia sa fie din start in grila Digi, ca importanta. Nu ma deranjeaza nici ca Digi face bani de pe urma canalelor FTA (acum si Flux).

Astept Eurosport 2, AXN Sci-fi. Nu vreau Boomerang, doar in locul altui canal de desene animate, ca sunt destule care ar putea fi inlocuite.
    Mai astept un singur Digi info pt .ro,.hu,.sk unde eventual poti alege limba si textul ca subtitrare. Asta ca sa nu fie 3 canale Digi info.
    Mai astept un update de soft pt conserva. Se stie ca o noua versiune este deja disponibila, dar nu pt. toti.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Crezi ca o sa te lase ei sa te uiti in cartile lor? Oricum fi sigur ca nu transmite in pierdere, sunt destul de mari ca sa functioneze pe baza economica si nu pe : (am si eu un program mi-l pui si mie pe satelit asa ca suntem prieteni?) Cu siguranta ca exista un plan pentru care exista si programe cu interes redus de abonati.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

cam 10.000 de euro pe luna
    boy2good

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Si uite asa o sa continuam cu discutia pana la anul. Nu uitati ca exista 2 feluri de critica
    1. Negativa care nu este dorita de oarece nu aduce nimic
    si
    2. Una constructiva, restrangetiva la aceasta.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Paul_L
    Nu ma pricep cum e cu preturile in domeniu dar as vrea sa stiu si eu cit plateste Pratech sa fie urcat pe satelit ? Echivalent cu baza la citi abonati ?
    Iti pot spune cat plateste U - 10000 Euro / luna. Ti se pare putin ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    @rpintea
    Asta e culmea , sa-ti justifici cateva cuvinte pro Digi Tv.
    Eu i-as numi p**********i pe cei ce incearca sa promoveze alt provider decat Digi TV ( clar cel mai bun DTH de pe piata ) in scopul de a prinde un montaj in plus si de a mai arde un client taxadu-i o mufa I cu 10 RON.

Fanta
    RDI Team
    sigur ai o problema daca poti crede ca toti cei care spun ceva de rau despre digi sunt instalatori sau urmaresc sa mai faca un ban vorbind prostii

Eu unu nu sunt instalator am avut digi si pot spune ferm convins ca e un rateu in nici un caz cel mai bun dth !

Maul, Darth Maul Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000
    oare la ddtv, pratech, si alte gunoaie se uita macar 2000 de abonati?!?
    Din pacate da, dar asta e oricum irelevant din punctul asta de vedere.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)