Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Last news from DIGI TV !!

Am stat special doua zile in silenzio stampa pentru a observa reactiile voastre la adresa miscarilor din DTH-ul romanesc.

Legat de Digi TV
    -intr-adevar Flux TV va face parte din TP 7 si este posibil sa ramana exclusiv in pachetul Digi TV
    -Digi TV va lansa in cateva saptamani TP 8 ! transpoder ce va fi pe verticala.Pana atunci pentru o scurta perioada pe TP 7 vom avea in "tranzit" programele pentru pachetul slovac : Slovacia 1&2 si Sport 1 Slovacia.
    -Tot pe TP 7 DIGI TV pastreaza libere 2-3 pozitii pentru programele PPV ce vor fi lansate in cel mai scurt timp.
    Important de retinut , Digi TV ca transmite in sistem PPV filme de ultima generatie ( nu vechiturile lui BOOM) concerte live si evenimente sportive pebtru care are deja achizitionate drepturi de retransmisie.Informatie neoficiala si neverificata : e posibil sa exista si un program XXX in sistem PPV.
    In prima faza vor fi 2-3 programe PPV iar in varianta finala 4-6.

Cele doua programe de reluari ale AXN-ului se vor regasi din pacate in grila lui DIGI (desi sunt total impotriva) in momentul cand se va lansa TP 8 iar programele slovace vor parasi pozitia de tranzit de pe TP 7.

Ultima bomba !
    Digi TV va lansa la mijlocul lunii iulie un nou receiver : Digi+ II receiver ce aduce in Romania ultima generatie de receivere Humax, receivere nelansate inca nici in marile platforme europene.

Pana la sfarsitul anului platforma Digi TV Est-Europe va avea minim 10 transpondere.

Atentie !
    Vom avea beta-testeri din randul userilor RDI si pentru acest tip nou de receivere

Alte stiri in curand !

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

I'm the truble man! Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

.............

EDIT by Fanta

Onyx te rog mult sa incetezi definitiv cu atacurile inutile la adresa acestui user.

Fanta
    RDI Team

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@ onyx nimic in lumea asta nu e gratis , dar daca ar renunta la imperechere, sa poata fi folosita cartela si in alte receivere cred ca ar fi multi care ara avea abo la ei , dar asa , e o chestie naspa, vrei abo tre sa cumperi si un receptor de la ei

@ady18
    vezi ca vine si magtematica sa ai bafta
    ce vrei tu costa, costa
    REC FTA ECHOLITE 790 0.9

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Poate vine FLUX 2 si Flux +, cu nota 10 pentru tine la Bac

Si ce daca e vant …
    Si ce daca sunt ploi
    Nu ne vom opri din noapte in zori

Ne-ati dat puterea
    Ne-ati dat speranta
    De a fi-mpreuna mereu…..

ETERNA MAXIMA

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by aliuta
    @ onyx nimic in lumea asta nu e gratis , dar daca ar renunta la imperechere, sa poata fi folosita cartela si in alte receivere cred ca ar fi multi care ara avea abo la ei , dar asa , e o chestie naspa, vrei abo tre sa cumperi si un receptor de la ei
    daca baga PPV cei care au avut noroc si au apucat sa-si MOSCuiasca cardurile vechi or sa fie fericiti ))

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@ onyx cu siguranta ca vor fi si unii fericiti poate noi toi peste ceva timp
    REC FTA ECHOLITE 790 0.9

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ce cauta TP 8 pe verticala?
    Sa bage acolo extra II, sau OTV, DDTV, Practech, ProtvINTL, exclusivul Flux, Etno etc.

Si ce daca e vant …
    Si ce daca sunt ploi
    Nu ne vom opri din noapte in zori

Ne-ati dat puterea
    Ne-ati dat speranta
    De a fi-mpreuna mereu…..

ETERNA MAXIMA

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ady18
    Putem spera la Boomerang si Eurosport 2?
    In oferta lui Digi Tv se gasesc 4 programe de sport si 3 de desene animate.Oare nu e suficient ?

Boomerang si Eurosport 2 sunt programe fara traducere in lb romana (mici exceptii la ESP 2) si un nivel al audientei la nivel national extrem de mic.
    Sunt 10-20 de oameni pe board care le cer dar in rest interesul pentru aceste programe nedublate in lb romana este extrem de redus.
    Acestea sunt considerentele pentru care mi-am exprimat de fiecare data retinerea fata de astfel de programe.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@becali_nou ai dreptate , pe astea sa le bage intr-un pachet taxat separat
    REC FTA ECHOLITE 790 0.9

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

ar fi fain sa scoata programele de sport si cele de desene animate, nu cred ca se uita multa lume la ele si oricum sint stupide rau.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Vesti bune si, normale...daca stam sa ne uitam la ofensiva celorlalte DTH-uri.
    Dar ar fi cateva probleme:
    - "Flux TV va face parte din TP 7 si este posibil sa ramana exclusiv in pachetul Digi TV" - la ce rating are... chiar nu-i inteleg pe cei de la Digi...parca era mai bun Eurosport 2, nu
    - "Cele doua programe de reluari ale AXN-ului se vor regasi din pacate in grila lui DIGI" - din pacate, asta este cel mai bun lucru pe care-l putea face Digi...
    - Digi TV va lansa la mijlocul lunii iulie un nou receiver : Digi+ II - daca pot da un sfat celor de la Digi...nu cred ca era cazul sa mai aduca un nou receptor; in clipa de fata, cel mai important lucru este sa existe receptoare la vanzare, deoarece sunt multe cereri care nu pot fi onorate...sa stai 1 luna sa astepti sa vina un receptor..e mult; la concurenta in 2 zile il ai montat. Actualul Humax este un receptor mai mult decat decent, isi face foarte bine treaba atat ca receptor nagra cat si FTA. Atat eu cat si mini beta-testerul meu nu am avut ce sa-i reprosam, cu toate ca l-am intors pe toate partile...Este pacat ca nu se renunta la conservele Hyundai in favoarea lui. Digi ar avea de castigat daca ar aduce mai multe receptoare Humax. Oricum, sunt curios ce noutati aduce Digi+ II.
    - Sincer, in loc de PPV, din punctul meu de vedere, consider ca ar fi fost mai in interesul clientilor(si al DigiTV, normal ) sa bage cateva canale dedicate...asa, ca sa dea peste nas concurentei
    Salut Prieteni!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by becali_nou
    Ce cauta TP 8 pe verticala?.
    TP 8 destinat Slovaciei.

Fanta

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

si cehiei nu? oricum canalele AXN de reluari: transmit deja filme in premiera ... foarte bine ca vin. asteptam Digi+ II cu interes.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu stiu exact care e situatia Cehiei dar din cate am auzit Digi TV va avea platorma DTH in 7-8 tari !

Fanta
    RDI Team

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@all
    Va rog mult nu mai preluati informatii de pe acest forum si apoi le postati in alte forumuri.
    Va multumesc pentru intelegere.

Fanta

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)