Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Nu va fi HBO in pachetul Focus-Pocus !

Am vorbit azi la HBO cu persoana imprtanta si mi-a confirmat ca Focus nu are acordul de redistributie a HBO-ului si nici nu crede ca il va avea vreodata.
    Focus-Pocus decedatus :P

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

maestre, cit primesti cotizatie lunar pentru campania dusa impotriva focus.
    jenant de-a dreptul!
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Fa o diferenta intre a informa si a face campanie.Ar trebui sa cer eu bani ca va informez dar nu o fac pentru respectul care-l am pentru prietenul meu Fanta.

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

informarea pe care sustii ca o faci este campanie de-a dreptul, sa fim seriosi pe cine crezi ca prostesti, ceea ce faci se observa de la o posta, dupa cum iti spuneam este jenant.
    crezi ca Fanta va fi acuzat de cei care vor face abonamente la focus, fiindca dumneata nu ne-ai "INFORMAT" LOL
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Prietene nu observi ca in afara de tine si ovex si alte incercari timide,toata lumea face misto de Focus-Pocus-decetadus !
    De ce oare ? Sa ma repet ?Neseriozitate ! Lansari repetate amanate,preturi anuntate de 2 ori mai mari decat concurenta si oferta de ras in comparatie cu Digi Tv.
    Tu si ovex abonati-va la Focus-Pocus-decetadus ,o sa aiba 100 de abonamente pe luna in timp ce RCS daca ar avea echipamente ar face 25.000.
    Tot se poarta comparatiile dintre cele doua pachete,e ca si cum eu l-as provoca pe Iftimoaie la o cafteala.As avea atatea sanse cat are si Focus-Pocus-decetadus in fata pachetului RCS.

to all
    Nici macar nu am cablu de pe RCS si nu cunosc pe nimeni din aceasta firma.Imi exprim parerile bazate pe realitatea actuala.Nu primesc nici macar un capac de bere pentru ceea ce postez in acest forum si nici nu vreau sa devin instalator pe 1.000.000 per antena.

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

punctual:
    1.deocamdata nu sintem prieteni, poate daca ne vedem la o bere cine stie, ajungem de nedespartit
    2.daca ai citi mai atent ai obsera ca sint mai multi cei care nu pot fi de acord cu aceasta atitudine, care nu face decit rau ambelor parti, ma refer aici la rcs si focus.
    3.neseriozitatea semnalata se bazeaza mai mult pe speculatiile care s-au facut aici pe forum, decit pe declaratiile celor de la focus. a fost anuntata o singura lansare restul au fost speculate de diferiti membri ai forumului.
    ca aceasta nu s-a realizat poate observa oricine care a fost motivul, rcs vazind ca poate pierde o clientela s-a aruncat pe piata inainte de focus, chiar daca erau total nepregatiti, eu nu ii acuz pt asta, asa este in afaceri si au facut o miscare inteligenta.
    4. eu sigur, nu stiu daca si ovex , voi avea abonament la ambele pachete, deabia atunci se pot face comparatii clare si se pot aduce critici plauzibile.
    5.ca si informare, nu locuiesc in romania si nu am nici un interes financiar pentru nici unul din distribuitorii pay-tv care-si desfasoara activitatea pe teritoriul romaniei.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Din pacate acest forum tinde sa se transforme intr-un talcioc dezgustator. Acest stil de informare/reclama tendentios si penibil ar trebui sa inceteze. Din fericire si in Romania functioneaza (cit de cit) legile pietii, se va regla automat care pachet se va vinde mai bine si care nu.
    Va rog postati pe viitor astfel de anunturi de reclama sau anti-reclama (mascata ?) la sectiunea Shop ! Oare nu ce poate folosi sectiunea DTH Romania pentru topicuri legate exclusiv de partea tehnica de receptie a pachetelor DTH din Romania, si sa lasam aspectele comerciale pentru sectiunea Shop ?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

si eu voi cumpara focus indiferent de pret si oferta...hobby

nu are rost sa fim partizani daca nu cistigam bani din acest partizanat...

eu scriam in decembrie ca focus nu va mai apare...ma bucur ca m-am inselat...voi va dati seama cecuraj au astia sa se lanseze in competitie cu rcs macar pentru asta si merita sa ii incurajam,nu sa ne batem joc de ei...sa facem misto este una,si mie imi place sa glumesc, dar sa ne batem joc este cu totul si cu totul altceva...

sa avem rabdare si vom compara dupa ce se lanseaza...cine stie ce va mai fi...

pachetul hbo va costa de anul viitor suficient ca sa nu mai fie asa entuziasm popular

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Calin79
    Prietene nu observi ca in afara de tine si ovex si alte incercari timide,toata lumea face misto de Focus-Pocus-decetadus !
    De ce oare ? Sa ma repet ?Neseriozitate ! Lansari repetate amanate...
    Eu spun ca esti cam singuru care isi bate joc de el (face misto). Poate critici au fost, dar, dupa parerea mea nu poti sa critici ceva care nu exista.
    Ca nu s-au lansat la termenul stabilit (unul singur oficial), sfarsitul anului 2004, a fost doar o pierdere din partea lor. Au pierdut cateva mii de viitori clienti, pe care i-a luat RCS-ul printr-o intempestiva lansare. Dar care poate, daca vor arata mai multa seriozitate dupa lansare, decat RCS-ul, sigur vor recupera din ei.

Eu personal pot sa critic pentru moment doar RCS-ul. Lucru pe care l-am si facut, datorita proastei organizari, receptoarelor care nu sunt in parametrii declarati si a functionarii lor defectuase.

...preturi anuntate de 2 ori mai mari decat concurenta si oferta de ras in comparatie cu Digi Tv.
    Sa stii ca daca ofera un receiver mai bun decat cei de la RCS (care e jalnic) eu unul personal sunt dispus sa dau si dublu sau chiar triplu pe el. Iar oferta pe care o vor avea o voi vedea cu siguranta dupa lansare, asa ca nu poti sa spui din avans ca e de tot rahatul (rasul).

Tu si ovex abonati-va la Focus-Pocus-decetadus ,o sa aiba 100 de abonamente pe luna in timp ce RCS daca ar avea echipamente ar face 25.000.
    Iar vii cu supozitii. De unde esti tu sigur ca va fi asa
    Pot sa vin si eu cu ghicitul in ghioc si sa zic ca datorita serviciilor proaste oferite de RCS (nu ma refer la numarul si calitatea programelor) o mare parte a actualilor abonati de la RCS vor migra la o oferta mai buna de servicii ale FocusSat.

Adrian.
    PS: Eu zic sa stam calmi si sa nu ne incingem asa pe uscat, sigur vor fi multe de scris dupa ce va aparea si alte DTH-uri inafara de cele doua anuntate.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Stimati prieteni RDI

Inteleg o anumita persoana sa fie partinitoare, dar sa ajungem toti sa ne certam pe ceva ce inca nu exista, chiar nu va inteleg...
    NOI NU AVEM NIMIC DE PIERDUT DACA APARE FOCUS SAT, UPC ROMANIA SI ....; trebuie sa existe concurenta....numai noi vom avea de castigat
    Daca un furnizor va fi singur, monopolul lui se va concretiza prin oferta slaba la preturi mari(ex: vezi ROMTELECOM), daca vor fi mai multe pachete, vom avea de unde alege(ex: vezi telefonia mobila...).
    Dupa unele surse(sigure), Focus incearca sa dea lovitura cu programele de la nordici....in mai 2005 si atunci sa vezi calitatea semnalului...
    Sa vedem daca-i tin curelele si ce vor oferi.
    Pana atunci: wait and see

Cu stima,

Gepeto
    Salut Prieteni!

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

nu e vorba de cearta, dar pe cit se pare in opinia multora aceasta sectiune trebuia sa se numeasca RCS-ROMANIA!
    indiferent care sint interesele financiare ale unora, atit timp cit nu este un forum dedicat RCS eu cred ca toate aceste sicane care se aduc altui posibil concurent sint neavenite!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

si eu zic sa ascultam ce zice @gepeto care nu degeaba are 7 mii de posturi pe rdi... sa avem rabdare...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

intradevar,sunt destule confirmari care atesta in mod CATEGORIC faptul ca CINEMAX NU VA INTRA IN GRILA Ficus...Dar viata merge inainte si asteptam nordicii...cu sania trasa de reni ...ce sa MAI,s-a suparat Mos Craciun (pardon,Gerila) ,vine de cand cu Ficus primavara...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@ciprian_73

Daca ai fi in solda celor de la RCS, ti-asi intelege aversiunea pentru Focus si publicitata negativa agresiva pe care o faci. Dar daca nu esti atunci sa ma scuz dar cred ca esti un mare ... ca faci asta .

Adrian.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Eu personal nu cred ca va fi vre-un program (sau post tv) sa dea exclusivitate unuia din dth-uri . Nu este in interesul lor,pe ei ii intereseaza sa fie "vizionati" , poate mai putin TvSport-ul care il are actionar pe RCS.
    Pina la urma toate canalele romanesti vor fi in toate dth-urile "romanesti"(cite vor fi pina la urma) chiar daca unii de pe forum nu vor asta!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)