Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: DTH si RDI

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default DTH si RDI

Azi am avut timp liber si am citit toate topicurile importante din aceasta sectiune veche de un an si jumatate.
    Concluziile mele sunt :

-Toti operatori au reprezentati pe acest forum si scriu sub o forma sau alta

-Foarte multi instalatori isi dau cu parerea dar cei mai multi dintre ei sunt niste inculti

-Atitudinea propietarilor sitului fata de firmele ce se ocupa cu televiziunea prin satelit este urmatoarea :
    Trup si suflet pentru Digi
    Promovare eleganta si lipsa atacurilor la adresa lui Max
    Atitudine rezervata si atacuri la comanda la adresa lui Boom
    Balacarire si atacuri totale la adresa lui Focus

-Reprezentanti pachetelor au urmatoare atitudine :
    Digi Tv : Incurajati de curentul indus de Fanta au un aer de superioritate si transeaza in favoarea lor orice problema
    Max : Newsat isi face excelent treaba si instaureaza prin atitudinea lui lipsita de atacuri armonie pe acest board
    Boom : Cei ce se numesc reprezentanti acestui pachet sunt personaje inculte si "proaste de gura" care au facut numai rau acestui pachet
    Focus : benchiu singurul user ce reprezinta acest pachet dupa spusele lui Fanta nu are nici o interventie tehnica si numai aracuri la adresa adminilor ceea ce nu e deloc bine in opinia mea

-Reactia operatorilor la probleme remarcate pe site :
    Digi- EXCELENT
    Boom- EXCELENT
    Max- lipsa de fonduri nu permite miscari spectaculoase in urma cerintelor facute de abonati
    Focus - Lipsa de reactie totala

Atitudinea userilor fata de operatori
    Digi - Cele mai multe injuraturi incasate
    Max - Foarte rar dispute legate de acest operator
    Boom - Toate lumea se astepta la o bomba si practic este campionul dezamagirilor
    Focus - In afara de instalatori nu cred ca are nimeni abonament (5-6 excepti) deci nu prea ii injura lumea decat la semnul dat de Fanta

-Useri corecti si penibili care promoveaza pachetele :
    Digi : (+) Sfetnic / (-) Fanta ( no offense) Desi e admin are o atitudine care i-a dus la pierderea respectului din partea celorlalti useri.
    Max (+) newsat / (-) gimy
    Focus (+) airboy+tylk (-) ovex (acum un an de zile scria ca un bolnav mintal)
    Boom (+) nici un user care face o reclama civilizata (-) salento (facut praf de Fanta in toate discutiile)

-Eu daca as fi avea nici un abonament :
    Digi - prima solutie dar nu trebuie uitat de Boom
    Boom - daca apare o oferta noua sunt de luat in seama
    Max - niciodata
    Focus - nu cred ca vor sta mai mult de un an pe piata

-Cum vad eu situatia abonatilor peste un an de zile

Digi(acum 320.000 - peste un an 260.000)
    Boom(400-20.000)
    Max(32.000-20.000)
    Focus(10.000-primul care trage obloanele)

-Cele mai mari scaderi le vor avea Digi si Max , Boom cea mai mare crestere iar Focus cu siguranta va da faliment.

Va multumesc pentru ca ati citit cele scrise de mine si vreau sa reamintesc ca lucrez ca profesor de educatie fizica si nu am nici o treaba cu nici unul din cei patru aflati pe piata.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Sint curios in cit timp vor aparea primele reactii la acest post...

,,-Foarte multi instalatori isi dau cu parerea dar cei mai multi dintre ei sunt niste inculti''

Si daca tot ai inceput sa dai nume numeste-i te rog si pe acestia...sint tare curios cine sint acesti indivizi inculti dupa parerea ta...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

S-a umplut piata de analisti , poate gasesti ceva de lucru la un provider.
    BRAVO pentru analiza si timpul petrecut pe acest forum.

1)Nu am nevoie de respectul nimanui
    2)Promovez pe cine doresc in functie de opinia personala
    3)De acord cu tine Focus Sat este un serviciu ce va da faliment in mai putin de un an de zile.

Mai multe scriu dupa ce o sa recitesc topicul tau.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Bravo . Esti primul care ai facut aceasta comparatie la un subiect la care multi nu s-ar fi gandit ca se poate face o comparatie/clasament . Ingenios , si destul de adevarat la multe puncte .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Re: DTH si RDI

Quote Originally Posted by hashBEzero
    Boom(400-20.000)
    Max(32.000-20.000)
    Din prognoza ta sunt 60.000+12.000+10.000 = 82.000 de abonati care se pierd si numai 19.600 abonamente noi . Presupunind ca cei 19.600 sunt veniti de la alte dth inseamna ca sunt circa 62.000 de abonati care renunta total. Pe o piata cu o scadere de 20% nu mai incearca nimeni sa intre si sa investeasca ceea ce nu pare a fii adevarat. Se anunta si alti jucatori in domeniu. Eu zic ca undeva gresesti in analiza asta.
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

si apropo de focus oare chiar nu se gaseste nimeni din conducere care sa coboare cu picioarele pe pamant ce mama naibii chiar nu intereseaza pe nimeni faptul ca se duce pe rapa ?

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Moda analistilor militari a apus... acum sunt la moda analistii pe probleme de DTH

Cred ca ma fac si eu analist DTH-ist...
    Acu' serios... destul de reusita analiza
    Felicitari, dar e posibil sa te inseli... Focus are acum un stapan puternic care abia asteapta sa-i traga cateva la fund lui Digi (pentru chestiunile din Ungaria)
    Atata timp cat UPC are Focus, nimeni nu va trage obloanele... din contra, va provoca ''emotii nebanuite'' concurentei
    Pe ce ma bazez cand afirm asta ?
    Simplu... citeste in urma si vei vedea cum userii erau pregatiti sa-si faca abonament la Focus SAT (ca sa nu dea faliment)
    Acum, cand au vazut ca Focus SAT s-a trezit si devine amenintator, l-au luat din nou la suturi!
    De asta spun ca oferta lor (ma refer exclusiv la baza cu 20 ron, si gratis receptor) reprezinta un pericol pentru concurenta.
    Vom vedea...

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu vad o chestie foare interesanta aici ..
    Cu o zi in urma de a aparea acest topic ... cu acesta analiza si aceste preconizari altcineva a incercat forte sumar sa deschisa un astfel de subiect cu un topic mai sus
    http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=72185
    si sa ajuns la glume ..
    dupa ziua in care a aparut acel topic . .. apare acesta cu cifre si foarte serios.

Orcum felicitari . pt analiza facuta si e destul de adevarat ceea e prezentat!
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Re: DTH si RDI

Quote Originally Posted by Paul_L
    Boom(400-20.000)
    Max(32.000-20.000)
    Din prognoza ta sunt 60.000+12.000+10.000 = 82.000 de abonati care se pierd si numai 19.600 abonamente noi . Presupunind ca cei 19.600 sunt veniti de la alte dth inseamna ca sunt circa 62.000 de abonati care renunta total. Pe o piata cu o scadere de 20% nu mai incearca nimeni sa intre si sa investeasca ceea ce nu pare a fii adevarat. Se anunta si alti jucatori in domeniu. Eu zic ca undeva gresesti in analiza asta.
    Nu cred ca e nici o greseala.Tine cont de urmatoarele lucruri :
    -piata e aproape saturata
    -multa lume are abonamente la cel putin doi operatori si cred ca marea majoritate va ramane axata doar pe unul singur
    -cardsharingul ia amploare mai ales in afara Romaniei,acolo unde este o piata enorma
    -nu dau nume dar cel putin doi operatori sunt la un pas de hack total ceea ce va duce la scaderea interesului catre abonamentul oficial

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Vreau sa raspund public unui PM ce l-am primit acum cateva minute

Nu voi scrie pe alt board de aceea nu pot accepta invitatia voastra.Pentru mine nu exista decat un singur site adevarat si acela este RDI,celalalte fiind situri de montatori inculti care spera sa gaseasca un client in plus la cardsharing sau sa monteze o parabola.
    Consider ca RDI este un site 100% liber in care nu am fost niciodata cenzurat.
    Nu vreau sa intru in categoria dusmanilor lui Fanta pentru ca eu nu ma pot ridica la nivelul acestui om care a schimbat multe in acest domeniu.
    Vreu sa spun ca acum cateva zile la o intalnire a echipei de la Focus ce avut loc la Predeal montatorii se laudau intre ei care a injurat mai mult pe RDI pentru a fi bine vazuti de sefii de la Focus.Asta ma face sa numesc pe respectivi montatori inculti si fara caracter.
    Ce am scris mai sus o fost doar o analiza facuta dupa aproximativ 5 ore de citit arhiva forumului si nimic mai mult.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Vreau sa raspund public unui PM ce l-am primit acum cateva minute

Nu voi scrie pe alt board de aceea nu pot accepta invitatia voastra.Pentru mine nu exista decat un singur site adevarat si acela este RDI,celalalte fiind situri de montatori inculti care spera sa gaseasca un client in plus la cardsharing sau sa monteze o parabola.
    Nu vreau sa intru in categoria dusmanilor lui Fanta pentru ca eu nu ma pot ridica la nivelul acestui om care a schimbat multe in acest domeniu.
    Vreu sa spun ca acum cateva zile la o intalnire a echipei de la Focus ce avut loc la Predeal montatorii se laudau intre ei care a injurat mai mult pe RDI pentru a fi bine vazuti de sefii de la Focus.Asta ma face sa numesc pe respectivi montatori inculti si fara caracter.
    Ce am scris mai sus o fost doar o analiza facuta dupa aproximativ 5 ore de citit arhiva forumului si nimic mai mult.
    Pentru analiza si pentru raspunsul public ai nota 10 domnule profesor!
    hashBEzero = HBO?
    Oare?
    ROMANI prin nastere,OLTENI prin gratie divina!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Bine man, te-am inteles. Acum ne poti lasa si sa postezi cu nick-ul adevarat.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ai naibii astia , cum te vad putin mai rasarit cum iti trimit P.M. sa te injure ca scrii pe RDI si nu pe cine stie ce fitzuica pe care o citesc 3-4 useri..

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Se practica racolari domnule Blana.
    Din partea mea hashBEzero poti scrie pe orice board si crede-ma eu nu ma atac atunci cand te hazardezi in etichetari la adresa mea si nici nu-mi devi prieten daca ataci pe cei de la Focus.
    Sunt deja plictisit de acest subiect si da-mi voie sa am dubii ca tu nu esti deloc implicat in ceea ce inseamna DTH in Romania.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto
    Glumesti Aici, daca incerci sa spui ceva contra cheliosului, de exemplu, esti cenzurat... Personal, mi-au fost sterse vreo 30 de posturi, din care multe nu aveau legatura cu cheliosul...dar asta isi face treaba cu prea multa..placere de tiran sadic

Fanta se complace in a-l tine pe acest individ care taie si spanzura dupa bunul plac... Desi foarte multi useri s-au plans de atitudinea lui, nu s-a luat nici o masura...din contra, e moderator cam pe toate forumurile...si face ce vrea...

E pacat, dar pe RDI se practica cenzura.
    Gepeto nu e cazul sa spun pe board despre ralatie noastra de prietenie dar si tu stii ca rolul lui KB este important pe acest board tocmai pentru a opri derapajele unor useri problema.Imi pare rau ca voi doi nu ati reusit sa ajungeti la un consens si va promit ca luni va impac pe amandoi.
    Ce vrei sa mai spun....ca KB mi-a sters si mutat chiar topicurile mele ?

Hai sa ne uitam la meci

Fanta
    RDI Team

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)