Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Lista distribuitorilor de KIT-uri FOCUS SAT!!!

http://www.focussat.ro/distribuitori.php

FLANCO, FLAMINGO si PERUVISION in TOP ...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Va fi de coma , in 1 voi merge la unul din magazinele astea si le voi pune unele intrebari referitoare la receptia prin satelit .
    Sa vedem daca domnii de la acele magazine stiu ce vand , epilatoare , aspiratoare sau kituri dth .... Iau un reportofon cu mine

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

nu vor sti ce vind, dar la rcs cluj ai fost, sa vezi daca ei stiu
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

chestia asta am facut-o eu la RDS Buzau, am fost primul client si primisera kiturile cu o seara inainte....INTRADEVAR NU STIAU LA CE FOLOSESC...m-am distrat de minune timp de vreo 2 ore....cu intrebari in materie de sateliti, certificate de garantie, manual in limba romana etc...am facut-o pe simpatica domnisoara de acolo sa sune de vreo 4 ori la Bucuresti
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bazil0101
    nu vor sti ce vind, dar la rcs cluj ai fost, sa vezi daca ei stiu
    N-a fost nevoie sa merg , a fost un vecin de al meu , si probabil era pe acolo cand a luat kitul si cineva de la RCS care se mai pricepea (poate din noroc) , pt ca vecinul meu a inceput sa il intrebe de diferenta intre 3/4 si 7/8 si alte chichitze si tipul s-a descurcat bine cu raspunsurile referitoare la asta si la digiTV .

Voi intreba la Flanco daca n-au lnb de 2.0 dB , ca alea is mai bune , cu cat mai mare , cu atat mai bun e LNB :P
    Show pe cinste cred ca va fi .

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

mo, cei de la flamingo nu stiu sa-si vinda nici calculatoarele, culmea este ca prospera deci vor reusi sa vinda si pachetul focus.
    intodeauna am fost curios pe ce criterii se fac angajarile acolo, dar inca nu m-am lamurit.
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

bai blana, iar iti patineaza ambreiajul? mai termina dracului cu posturile astea idioate ca ne stresezi pe toti deja

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Dar totusi ....

Uitativa ce scrie aici, mai sus:

"Incepand cu data de 1 Martie 2005 comercializarea produselor FocusSat se va face prin urmatorii retaileri dupa cum urmeaza (numarul de magazine si distributia regionala va creste in perioada imediat urmatoare)."

Totusi se gandesc si la aia mai mici ...

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

sem pare ca profesionistii de la focus nu au aflat ca in Sibiu exista si ALTEX. Oricum distractia o sa fie foarte mare exact cum a zis @KB ... nu zic ca cei de la RCS stiu despre ce e vorba dar cei de la flanco, flamingo si altex stiu ceva ... Imi zduc aminte ca in momentul in care m-am dus la RCS (anul trecut cand cei de la caseriile RCS nici nu stiau ce e aia DTH si cu ce se mananca) si am intrebat de DigiTV mia dat nr de la tehnic, am sunat si blonda de la caputl firlui dupa o consultare in prealabil cu un om de la tehnic ma trimis la METRO sau BRICOMAT sa cumpar asa ceva... a si inainte mia zis ca ei nu imi pot da frecventele de receptie (cred ca se referea la programele ce le aiu ei de pe enspe sateliti... ) deci clar o sa fie distractie...
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@stailus

Alegerea Altex, Flanco si Flamingo ca distribuitori are o latura bine gandita din punct de vedere comercial de catre FOCUS. Astia sunt cei mai tari la VANZARI IN RATE ... ... si chiturile SUTA-N MIE vor fi vandute prin procedeul asta. Sunt curios sa vad care sunt conditiile, ratele lunare, durata de desfasurare ... Sigur se pregateste o surpriza pentru concurenta.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

La acest lucru ma gandesc si eu,cine isi va lua un tv de pilda va cumpara si un receptor + dvd ca doar rata nu va fi mare.Pe langa acest lucru ,au un "rodaj" in domeniul vanzarilor.
    Astfel chiar daca kitul va costa 9mil de lei,nu va fi problema deoarece in rate va fi insesizabil,iar receptorul are scart,rca si modulator sa nu uitam.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tylk
    La acest lucru ma gandesc si eu,cine isi va lua un tv de pilda va cumpara si un receptor + dvd ca doar rata nu va fi mare.Pe langa acest lucru ,au un "rodaj" in domeniul vanzarilor.
    Astfel chiar daca kitul va costa 9mil de lei,nu va fi problema deoarece in rate va fi insesizabil,iar receptorul are scart,rca si modulator sa nu uitam.
    Cea mai mare porcarie in care se poate baga romanu este cumpararea aparaturii electronice in rate... Iei rate pe 4-5 ani ca rata e mica (in jur de cateva sute de mii pe luna) si apoi dupa 2 ani te uiti la aparatura si platesti rata bine mersii... sa iti vina sa iti dai cu tesla'n'oo si nu alta...
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

sa speram ca altexu si flanco nu se pun sa bage semnalul din focus in plasma de un metru...ca nu mai vind nici un tv

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy
    sa speram ca altexu si flanco nu se pun sa bage semnalul din focus in plasma de un metru...ca nu mai vind nici un tv
    pe plasma de 1m se vede prost si SKY IT

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

scapa ushor vinzatorii de dth fiindca nu sunt activate cartelele...asa ii lasa clientului bucuria sa vada acasa,in sinul familiei, pe ce-o dat banii dupa 2-3 zile de urari de sanatate si impliniri la adresa patronilor si 30 telefoane la activari ca suna tot ocupat se face lumina...si stau toti incremeniti sise uita la orice numai culori sa fie...a doua zi dupa activare incepe paruiala ca nu pot imparti telecomanda

la cablu cind ii instalezi la om firu in tv mai stai o juma de ora sa-i pui programele in ordinea in care vrea el pe tv si apoi vine nevasta shi zice sa scoti sportu si sa-l bagi "mai sus" ca ea nu stie sa tot apese pe bumbi sa ajunga la tv acasa

c'est la vie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)