Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: DIGI - BOOM 1-0

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default DIGI - BOOM 1-0

Dupa ce castigase toate bataliile cu ceilalti operatori Digi TV si-a mai adjudecat o victorie la scor.

In ultima luna am avut posibilitatea sa vedem live o gramada de reclame in limba engleza cu cetateni care trec strada pe zebra , biciclete agatate de stalpi folositi de RENEL pentru iluminatul public , bretelele lui tataie agate de spatarul scaunului si multe alte reclame care se doresc funny dar care nu exprima nimic clar.
    Vine Digi TV ca replica , scoate o reclama de 15 secunde , mesaj clar - scurt - si in numai o saptamana se fac pe aceea linie telefonica 18.432 abonati pana azi la ora 21.00.

Intreb si eu ca un "cablist amarat" (vb celor de la BOOM) :
    Exista macar 18.432 persoane neavizate care sa fii inteles mesajul reclamelor BOOM ?
    O campanie de un milion de euro eclipsata de un spot probabil facuta de un amator.Inca o data se dovedeste ca Romania este o piata atipica si astfel de campanii sunt sortite esecului.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

care reclama la digi?...ala este un anunt si un ghiseu unde sa suni ...

boom mai bine subventiona de 1 milion de para cutiile alea chinezesti si avea acum 10.000 de abo care le faceau reclama mai mare decit cea cu bani dati la televiziuni...

apropo...in folclor deja se foloseste cuvintul DIGI la orice receptor DTH
    ca si ADIDASI la orice pantofi de sport...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy
    apropo...in folclor deja se foloseste cuvintul DIGI la orice receptor DTH
    ca si ADIDASI la orice pantofi de sport...

si XEROX la copiatoare

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Plictisit Teacher

Posts Thanks / Likes

Ce bine ar fi daca ar aparea si pe site-ul lor mai multe detalii, pare neactualizat de anul trecut.
    Este vre-un site la zi unde se pot afla mai multe detalii despre ofertele lor ?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

o abonata a sunat la disecerat la mine la cablu sa spuna ca
    "umbla aia de la firma de la oras din casa in casa la noi in comuna
    sa-si cumpere lumea digi d'alea de la max tv a lu' prigoana de-i face diaconescu reclama"

sper ca va dati seama ce impact au aceste metode de marketing asupra taranilor care stau toata ziua in gradina si pe cimp in perioada asta si seara se uita la diaconescu si dimineata se scoala cu etno...

astazi la un service auto un prieten avea un receptor digi pe bancheta mercedesului...un mecanic minjit de ulei il intreaba: "sefu, ala-i digi de la boom?"...adica mercedes...target boom...boom. vedeti ca reclama la boom are efect? daca ai mercedes, musai sa ai boom, nu orice DTH....urmeaza probabil o campanie cu vedete din romania care au atirnate la vile antene boom...fitze...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

La finele anului,dupa ce multi dintre multii abonati digi vor renunta la "turcismele"inchiriate sau cumparate cu 80 usd +tva,care le-au facut zile amare si... probabil vor opta ptr alti operatori,sa fiti siguri ca cifra celor retrasi va fi adunata la cei care exista :P in acest mod DIGI TV va ajunge detehasul cu milioane de abonati chiar daca abonatul moare,doamne fereste,el va ramane in analele lui digi si va fi numarat(eventual de mai multe ori) ca abonat in retea Odata cu intrarea in EU,va avea loc recensamantul abonatilor DIGI
    HSS1120;HSS1160;Humax Digi+;Maxtv;Focussat;ant.off.1,2mAl;Twin Lnb Titanium;ant.off.1,6mAl 62E-30V;Invacom;act.18'';poz.SRT V50;SRT 6355;WF-5lnb;SATLOOK Digital NIT;DM7020-S;SS2;DVB-T

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

problema ta fanta este ca gandesti ca un mitic atipic asa cum sunt in general toti miticii....banii acum, de ce mai tarziu?
    faceti juma de milion de abonati, bravo voua e o cifra impresionanta!
    stiti la ce nu va ganditi in momentul asta? la cum o sa scada exponential acesti abonati in momentul in care vor apare receptoare cu patch care sa dea free cablul vostru de pe satelit...
    romanul s-o invatat de 2 mii de ani ca daca poate lua de-an-pulea ceva atunci tre' sa ia ! in momentul ala nu va mai plati nici aia 8 euro abonament pentru ca se va putea si degeaba....(nea vasile le va da keyle pe o sticla de bere de 2 l de noroc....)
    in schimb, altii care merg pe cateva zecii de mii de abonati o sa se poata baza in continuare pe ei pentru ca nebunii aia de au dat o caruta de bani pe ceva au dat-o ca-i aveau si ii vor avea in continuare...
    ca strategie de marketing tre' sa intelegeti ca de aia se fabrica si scule extrem de scumpe pentru ca este target si pentru ele....
    daca noi romanii ne luam toti logan ca suntem mancatori de cacat, asta nu inseamna ca tot mapamondu nu-si permite mercedes....

hai bafta la vanzari! ati mai prins 18 mii si ceva....bravo voua!

PS: daca deja ati dat-o pe reclame la tv inseamna ca s-o cam dus baba cu colacii....tre' sa va obisnuiti sa mai scada cozile la rds ca lumea s-o cam umplut deja de caca....
    PS 2: jenanta calitatea meciului de aseara spania - tunisia (pe un samsung de 72 cm).... cablul de pe astral facea compensare mai buna la rezolutie....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

In unele topicuri scrise de voi "TZIPA" frustrarea.
    Asta e , Digi TV controleaza 88% din piata clientilor DTH din Romania...adica nu are concurent

Enervati-va ! poate face Focus un abonat in plus

Fanta
    RDI Team

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

de unde naiba fixatia asta cu focus..?!? eu nu sunt dealeru nimanui nici macar nu ma ocup de vanzarea de aparatura din domeniu' asta?
    fanta, mai sunt inca 3 (trei) dth-uri : MiX, Ficus si Buum....
    da' astia 2 (mix si bumm) se pare ca in momentul asta sunt nesemnificativi....
    oare de ce va framanta asa de tare ficus? o primit perfuzii la timp si nu vrea sa crape o data draq sa va puteti simti si voi bine?

PS: am renuntat la abonament astral ca era o firma de cacat, dar asta nu inseamna ca rds e mai deasupra....in tara asta toti sunt tot o apa si un pamant da' unii dintre noi nu vrem sa recunoastem....
    stai linistit televizoru e acu pe planu 2 asa ca momentan raman intre jumatea aia de milion de abonati.....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@ntire2000
    Scuze ca am facut referire la Focus Sat dar pentru mine acest operator este etalonul haosului ,al prostului management si al preturilor aberante.Si peste ani cand acest pachet va da bineinteles faliment el va ramane pentru mine un reper al lucrurilor facute de amatori.
    Raman la parerea ca DTH mai "prost" ca Focus SAT nu va exista vreodata in Europa.Pot sa aiba 10 transpondere...parerea despre ei mi-am format-o de mult.

Vreti sa laud pe cineva ? Bravo MAX ! Cu toate LNB-urile lor si imaginea de VHS STIU sa faca obonati.

Boom Tv e o enigma totala pentru mine , am vb acolo cu cineva care parea doxa de DTH dar am vazut o oferta ce nu se va plia niciodata pe o piata atat de ciudata cum este cea romaneasca.

Despre Digi Tv ce sa mai spun.Au < 300.000 de abonati ce rost are sa mai comentez acest subiect.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    In unele topicuri scrise de voi "TZIPA" frustrarea.
    Asta e , Digi TV controleaza 88% din piata clientilor DTH din Romania...adica nu are concurent

Enervati-va ! poate face Focus un abonat in plus

Fanta
    RDI Team
    Lasati vrajelile spuneti concret TP6 sau 7 nu ma pricep cand si cum asta e baza nu alte abureli

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

sunt de ceva vreme pe acest forum dar nu prea deschid gura "nu ma pricep nu ma bag" cum era o vorba , nu am nimic cu nici un operator de la noi dar Digi e mult in fata celor 3 operatori , degeaba tot vrem sa credem ca nu este asa , adevarul e cu totul altul

Inca o data bravo Digi TV

Junior Member Teacher

BOZANTA MARE ----Latitude 52.1 N---Longitude 10.4 E
    Posts Thanks / Likes

Ieri s-a intors un prieten din Romania.Este unul din cei 18.432 de noi abonati
    care si-au luat Digi saptamana trecuta
    Am fost si i-am instalat Conserva.L-am pus pe TVR1 apoi am sunat la Digi.
    A ridicat un Mister care a raspuns foarte politicos cu frazele standard stiti si voi "puneti pe TVR1 si a.m.d. La intrebarea mea daca stie ceva de lansarea
    TP7 a raspuns ca nu detine nici un fel de informatie in aceasta privinta si sa astept pt. ca se va comunica oficial de indata ce va fi lansat.M-a intrebat daca mai am si alte intrebari , apoi urandu-mi o zi frumoasa si vizionare placuta. Nix cu abureli s-au raspunsuri de 2 Lei .
    Totul a durat 2 minute iar acest Mister a fost asa sigur pe el si prietenos in acelasi timp ,eu raman-and placut surprins de profesinalismul acestui angajat al Digi TV.
    In alte 2 min. a fost activata cartela si Happy End in nici 5 min.
    Prietenul meu a ramas surprins spunand ca la Premiere cand a sunat l-au tinut aia vreo 20 de min. cu muzica pana sa raspunda careva.
    De unde cate doua ore cu activarea cartelei cum spun cate unii pe acest forum.Sincer incep sa ma indoiesc de astfel de afirmatii care se pare ca sund facute anume de cate un user al acestui site.Chiar si in trecut cand am activat Conserva mea s-au a Socrului meu in doua minute a fost activata.
    Is True oameni buni.
    Hai h-aveti noroc
    Humax 5100;D Box 1; HYUNDAI HSS-1120NA de la RCS+ 2x 0,3 db Invacom,Humax 0,5 db/2,Humax 0,5 db/4,+0,85 offset+DiSEqC 4/1.Astra,HotBird,Sirius,Intelsat 10-02.

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Aporpos activare, ieri am batut recordul la activare
    aproape o ora de asteptat pe TVR1.
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

La fel si eu,mai mult de 1 ora la un Humax
    HSS1120;HSS1160;Humax Digi+;Maxtv;Focussat;ant.off.1,2mAl;Twin Lnb Titanium;ant.off.1,6mAl 62E-30V;Invacom;act.18'';poz.SRT V50;SRT 6355;WF-5lnb;SATLOOK Digital NIT;DM7020-S;SS2;DVB-T

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)