Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Conserva mea a cedat !!!

a cedat conserva, ce pot sa fac, abonamentul e din 15.09.2005, mai e receiverul in garantie? pot sa il duc la orice filiala din tara sau neaparat de unde l-am cumparat ?

Semnatura se incarca...

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

La orice sediu RCS. Verificat

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

l-am trimis la schimbat/ reparat, sa vedem ce o sa fie.
    se blocheaza cand se incalzeste, fie ca e in standby sau merge dupa un timp se blocheaza. Daca il las sa se raceasca merge.
    Se poate vedea ca si rasina aia alba care e pusa pe radiator si proc e in unele locuri arsa.

Semnatura se incarca...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

S-au incins keys in rasina
    HSS1120;HSS1160;Humax Digi+;Maxtv;Focussat;ant.off.1,2mAl;Twin Lnb Titanium;ant.off.1,6mAl 62E-30V;Invacom;act.18'';poz.SRT V50;SRT 6355;WF-5lnb;SATLOOK Digital NIT;DM7020-S;SS2;DVB-T

snowboarder Expert
    Posts Thanks / Likes

si conserva mea a murit

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Re: Conserva mea a cedat !!!

Quote Originally Posted by claudiuw
    a cedat conserva
    psihic?

FAbian23

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default Re: Conserva mea a cedat !!!

Quote Originally Posted by fabian23
    Quote Originally Posted by claudiuw
    a cedat conserva
    psihic?

FAbian23
    nu, de tot.

Semnatura se incarca...

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

microprocesorul,a fost si la mine si au schimbat conserva nu si telecomanda.technicianul,nu stiu pe ce se baza,dar a concluzionat ca stiu.
    la Timisoara s-au metamorfozat casele,acum se poate plati abonamentul la toate casele din incinta de luni pina simbata.baza de date nu functioneaza simbata,asta inseamna ca nu se pot schimba stricaciunile si
    nu se fac vinzari.astia au deja prea multi clienti?
    mai nou infiintatul ghiseu "relatii cu publicul" era ocupat de o tinara incapabila, pentru o misiune atit de grea
    se mai pare ca la Timisoara nu se doresc humax-uri,conform unuia care
    stia exact

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by patrocle
    si conserva mea a murit
    Tare ma tem ca Digi va mai pierde inca 2 abonati. Oricum are destui 300.000 . Unu in plus sau in minus chiar nu mai conteaza.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stailus
    Quote Originally Posted by dtkcomputer
    Tare ma tem ca Digi va mai pierde inca 2 abonati. Oricum are destui 300.000 . Unu in plus sau in minus chiar nu mai conteaza.
    nu stiu de ce se face atata caz pentru ca sa stricat sau nu un aparat. Cei care lucreaza in comert si service cu aparate electronice si electrocasnice stiu foarte bine care este calitatea produselor vandute. De exemplu sunt serii de imprimante HP care la 1 an si acteva luni se strica o piesa care nu se gaseste separat si trebuie sa cumperi un intreg subansamblu care decat sa il cumperi mai bine cumperi alta imprimanta ca iesi mai ieftin. Ca idee nimic nu mai e facut sa tina cu ani ca pe vremea televizoarelor cu lampi... si sa revin la subiect eu am conserva din decembrie 2004 fiind printre primi abonati digi si merge si acum 24 din 24 .. doar televizorul il opresc.
    lol mosule, pai la Digi iti pica din prima luna, daca este posibil asa ceva (cu siguranta sunt SH).
    Yo HP folosesc de 10 ani, anu' trecut am mai luat multifunctional tot HP si nu am probleme. A fost in acelasi timp cu Digi. HP merge, Digi e anulat din feb. anu asta.
    HP este o firma f. mare (imediat dupa Microsoft), stie f. bine cand greseste, si nu uita sa retraga toate echipamentele cu probleme. Din pacate nu se intampla acelasi lucru si cu DigiTV. Yo cred ca suntem mult mai multi nr. celor care nu le-a mers conserva decat celor care le merge.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@dtkcomputer, mane... cand nemtii au facut botul de cal in '78 (Mercedes 200) cu tabla de 2 mm (care merge inca si in zilele noastre ) au experimentat pe banii lor ca nu merita un produs de durata din punctul de vedere al marketing-ului... Au ajuns acum sa scoata o versiune noua o data pe an... Si asta e din puctul de vedere al producatorilor de masini

Durata de viata a unui produs electonic este apoximativ de doua - trei ori (roughly) mai mare decat garantia oferita pe el (precum sunt sigur ca stii)... deci... in principiu sunt facute sa "tina" putin mai mult decat garantia. Un producator de echipamente electronice nu foloseste doar un singur provider pentru piese, din nou durata de viata a aparatului variind in functie de calitatea lor (dar sunt convins ca si asta stii). Ar fi culmea ca un producator de electronice (de orice tip) sa ofere un produs perfect si care sa "tina" o perioada de 10 ani, nu? - si aici discutam de domeniul care a inregistrat cea mai mare evolutie in ultimii ani...

Am avut in mana imprimante HP care au crapat dupa 2 luni de folosinta... si chiar nu aveai ce le face... dar asta nu ma face sa nu recomand acest producator inaintea multor altora...

Nu am vazut eu prea multe "conserve" dar macar erau noi, ai avut cumva placerea sa vezi un SH de la URC pentur digital cable? si sa vezi o telecomanda de acum 6 ani?

PS: scuzati offtopic-ul
    Dm7o2o, Humax Digi+II, H.S.S.11.60, Invacom Twin 0.3 (but offline 4 now)

"American components, russian components, aaall made in Taiwan"
    (c) Armagedon 1998

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Mult si prost. Pana la urma ati "rezolvat" conserva omului. Eu nu mai sunt de mult abonatul DigiTV. Asa cum spui si tu e facut sa tina cel putin in perioada garantata. Dar receptoarele Digi nici macar atata lucru nu fac. Nu am zis ca HP are numai "bunatati". Nici nu ma intereseaza ce pica, la cate statii si multifunctionale mi-au trecut prin mana, credeam ca sunt indreptatit sa afirm acest lucru.
    Discutia de fata o reprezinta receptoarele oferite de DigiTV (calitatea acestora) nu de HP, care vorba aceea sunt de zeci de ani, si nu se va compara niciodata cu un operator CaTV.
    Oricum nu schimba cu nik faptul ca omul nu poate vedea niste canale pt. care plateste abonamentul lunar.

Sper ca urmatoarea postare a acestui om sa fie una de bucurie ca ii merge "minunea buna de nik".

snowboarder Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dtkcomputer
    Quote Originally Posted by patrocle
    si conserva mea a murit

Si atunci sa nu comanzi un dm si sa faci foc cu conserva

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)