Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default A ramas doar sheruiala

E clar ca incet, incet se face bezna peste tot.Singura solutie care-a mai ramas de-a vedea cite ceva va fi sharing-ul.Din pacate eu n-am asa ceva dar sint dispus sa particip la o retea de 10-20 de useri sau citi or fi nevoie incit sa vedem in conditii decente programele care ne intereseaza.Vreau sa fie clar,nu vorbesc de programe romanesti.Am cablu girla.Astept propuneri.
    Numai biune tuturor

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Dupa toate discutiile care au aparut aici pe forum dupa ce digi a schimbat cheile , cine crezi ca mai e dispus sa mai faca sharing, am vazut cu totii cum sta treaba, cind e ca cei din romania sa vada programe straine e tot ok , dar doamne fereste ca cei din afara sa vada programe rominesti , atunci incepe cearta.
    Asa cum voi platiti cablu sau abonamentul , asa platim si noi, dar noi nu am facut asa varza mare cind europa a putut vedea pe spanioli si francezi , germani etc.
    Asa ca.........

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Eu am un Dreambox500s si habar nu am ce sa fac cu el, il folosesc pe post de satfinder & receptor FTA. Pacat ca nu stiu sa o folosesc dar nimeni nu zice nimic, vorba aia aia care nu stiu spun iar aia care stiu nu spun.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@somnorosul
    Nu-ti inteleg supararea.Eu chiar vorbeam de altceva.Asteptam ca milogii sa mai pice cite-o cheie cind solutia e de fapt la'ndemina.Ne putem organiza in grupuri de,sa zicem,X useri care cu trei,patru cartele putem vedea aproape tot ce ne intereseaza.Eu de exemplu ma mai uit la fotbal din cind in cind si cam atit.De altfel, sint convins ca mare parte din cei care-si baga nasul pe aici se uita la tv din an in paste

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SkySnows
    Eu am un Dreambox500s si habar nu am ce sa fac cu el, il folosesc pe post de satfinder & receptor FTA. Pacat ca nu stiu sa o folosesc dar nimeni nu zice nimic, vorba aia aia care nu stiu spun iar aia care stiu nu spun.
    Pai iti spun eu ce poti sa faci.Sa bagi chei in el dar chei nu prea mai sint.Sau share...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Problema e ca nu stiu ce imagine sa pun pe el, si chiar daca as pune o imagine nu imi merge internetul pe el doar cu placa din calculator. Sunt atatea probleme si sesiunmea e pe mine ca nu am timp de astea, daca ai un link pt. un tutorial pt. dreambox foarte complect nu ezita si trimite-l.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@SkySnows
    Din pacate o dam pe linga subiect.Daca as putea te-as ajuta cu placere.Rog pe unul din baietii care o pot face sa te-ndrume care un topic mai pe faza.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Problema e ca nu stiu ce imagine sa pun pe el, si chiar daca as pune o imagine nu imi merge internetul pe el doar cu placa din calculator. Sunt atatea probleme si sesiunmea e pe mine ca nu am timp de astea, daca ai un link pt. un tutorial pt. dreambox foarte complect nu ezita si trimite-l.
    cietste aici http://www.rdi-dreambox.com/
    Fiti Aliati
    Dreambox

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai sunt ceva pachete si programe
    http://www.lyngsat.com/packages/digiturk.html
    http://www.lyngsat.com/sirius2.html pachetul Arqiva 12111 H
    http://www.lyngsat.com/packages/dmc.html
    si inca cateva care-mi scapa acuma
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

4x4 Expert
    Posts Thanks / Likes

il cumpar eu daca are un pret "bun"

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

asteptati sa se termine mondialele si va fi lumina la toti in casa,bani sant la mijloc.

bafta la toti.
    DIGI TV,MAX TV,MVISION 7000 E+,MVISION 9080 USB,CAS 3,MATRIX REBORN,ASTRA 1,ASTRA 2,HOTBIRD,NILESAT,SIRIUS,HISPASAT

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Daca tot veni vorba de digiturk,pe progdvb il vad pe altdvb,nu il vad.Stie cineva de ce ?
    Bety

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Mai titiniule,da pe tine chiar nu te lasa sa treci de 100 ? Asa ceva ... chiar ca nu am pomenit !
    Bety

1RoWareZ
    Guest

Default Salut

De ce trebuie sa reluam la nesfarshit problema Providerilor shi a programelor Romanesti,mah uitatzi cum sta problema, e super simplu:

~~Tzin sa va anuntz ca nu fac parte,nu simpatizez shi nu lucrez pt nici un provider Tv Romanesc~~

1: Providerii Romani sunt la inceput,unii au ceva mai mult timp de cand emit altzii nu,la cat costa cartela pt Digi,Max sau Focus nu cred care rost sa te obosesti...[Atentzie vb de costuri in comparatzie cu altzii(ma refer la costuri de emisie,angajatzi reclama.......bla bla bla)

2: Providerii Romani sunt la inceput,daca le dam in kap de pe akum,in cel mai scurt timp nu vor mai putea emite,logic urmand falimentul

3: "Romanul nu e Neamtz"( Preluare "Iarna nu e ca Vara") in occident exista destula lume care cumpara cartele shi nu costa asha putzintel,dar atentzie, se cumpara afacerea e profitabila,la noi daca se extinde chestia asta cu piratarea,se va ajunge ca shi cu decodoarele de HBO sa le iei cu 25 000 in trecut *vor murii in fasha totzi providerii romani(se aude ca unii au deja probleme)

4 Sunt de acord ca totzi romanii suntem necajitzi shi ca nu avem bani,dar nu uitatzi ,vb pt cei noi venitzi in lumea digital tv,ani la rand urmaream cu jind strainii care aveau dth,shi visam sa avem shi noi asha ceva,sa fim in randul lumii,eram ca amaratzii pe 10 satelitzi unul HAIS unul CEA , inkat itzi era greatza sa treci de pe Prima tv pe Tvr Romania Internatzional,mai ales daca aveai in lok de motor o manivela shi trebuia sa dai la ture de itzi venea rau

5

Unii din cei de aici lucreaza pt anumitzi provideri de la noi,e normal ca acesti oameni sa lupte pt serviciul lor pt orgoliul lor etc ...

6

Pe acest forum am avut un Nick la inceput Rowarez dupa un timp suparand pe unii,acest nick a fost banat,trebuind sa imi fac al 2 nick 1RoWarez,deci simpatii prea multe pt mine pe acest forum......

7

Nu sunt impotriva ca peste catziva ani cand vor avea un pik de cheag sa nu fie facute publice cheile ,asta pt a arata ca se poate shi pt ca ........de aceea hackul este asha palpitant.. cine stie ...va intzelege

8

Shi asha Piatza Romaneasca este int-o concurenta acerba multzi dintre providerii avand Promotzii Excelente,ramanand mai scumputze programele speciale

9
    Nu spun ca Sharingul nu este extraordinar ,dar sharingul la DTH Ro eu l-as propune doar in 2 maxim 3,hai fratzilor ca sa platesti in 3 o cartela nu este un capat de tara ....heiiiii Romania am zis 3 nu 200 deshi solutzia asta as propune la cei care nu au alta solutzie,care au salariu de 3 mil pe luna sau 4,shi eu ma descurc ca totzi ceilaltzi,poate un pik mai bine,am cablu RDS platit la timp,cartela Digi TV ,shi am shi Sharing,de ce ?
    in primul rand sant mandru ca pot sa bag o cartela RO intr-un decodor,hi hi ma excita treaba asta ,am visat ani la rand la asta,shi akum Vsul a devenit Realitate

10

Cum ar fii IDEAL ?

Ideal pt multzi ar fii sa existe un Provider DTH care sa aiba 400 de programe tv ,toate traduse in ro,sa coste 100 000 pe luna,Un D+ un Canal + sau un HBO sa fie optziunea de baza care sa fie gratuita pe viatza,in contract sa fie o clauza ca totzi abonatzii sa poata da dedicatzii gratis in direct pe Taraf shi Manele TV,instalatzia satelit sa fie in custodie,dar sa nu se ia nici un comision,la prima intrerupere de emisie sa fie considerata o ofensa extrema shi abonatul sa primeasca o despagubire pe luna respectiva de 1 milion(hmmm vine vara ,mare munte..nu e putzin) 10 milioane pe luna respectiva,bla bla bla

Imi cer scuze daca am sarit de la o idee la alta fara logica,dar a fost o rabufnire interioara la ce am citit in seara asta pe mai multe topicuri,

PT conformitate RoWareZ Corbut Cezar Manase

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

je je je

ami vine sa rad de cata vorba guala si se repeta aceas problema pe toate posturile nu hacuiti dth ro faliment etc etc

ami pare foarte rau ca ganditi asa eu nu ganndesc asa hobyul meu e aia sa supar provideri de dth am inceput cu seca1,seca2,nagra1,nagra2 si vi continua asa de ce pt ca ami place sa fac mosc sa deschid programe ce nu le vad doar o oara asa ca ar fi cazul sa mai lasati vorbareala nu vreti sa se publice key rsa idea key de proveedori rmanai? pai naveti altceva dea face nu mai intrati aici si gata dar lasatine de aberarile voastre parca noi cei cu hoby am fi mari hoti si bisnitzari

hay sa fim seriosi

sharing 3 sau 4 cu carduri la dth ro iara abereala gboxfree are acuma 230 useri si creste ziceti la acei oameni ca tre sa bage un card cind ei nu pot sasi permita sa cumpere nici un lnb sau un motor in conditi si cu un ss2 vad si ei ceau visat

eu pana mai pot sta pe net nici odata nu o sa las in pace nici un procvedor
    fie el roman fie el spañol sau ceo fi

va spun un dat

acum vreo 3 ani cu ajutorul unui amic spañol sa hachuit primu dth romanesc din canada/usa era in nagra antigu si toti sau bucurat oare ce sa schimbat de atunci?

elrumano

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)