Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Renunt la Digi... caut BOOM

Dupa un an de dezamagiri cu digitv, m-am hotarat sa renunt. Am 2 abonamente la Dig si sunt hotarit sa renunt la amandoua. Receptor foarte prost, calitate slaba a imaginii, intreruperi repetate, lipsa imagine pe timp de ploaie, angajati lipsiti de profesionalism-chiar nesimtiti uneori-si lista ar putea continua... Am fost saptamina trecuta la ei si le-am spus ca vreau sa renunt...Mi-au raspuns ca pina nu le aduc contractul incheiat cu ei nu se poate?- cica tb trimis la Bucuresti si abia dupa aia...sa mai vedem. Idioti. Renuntarea la contractul cu ei dupa un an de zile ..este un act unilateral...nu ma intereseaza daca ei sunt de acord sau nu. In definitiv, nici pe ei nu i-a interesat ca nu vreau Telesport , HBO si Cinemax , pe care mi le-au bagat pe gat 6 luni. Nu revin la marlania cu catonasele trimise prin posta si care oricum nu au fost luate in consideratie.

Deci, caut abonament la BOOM. Am vazut ce scrie Fanta despre BOOM. Nu ma intereseaza. Sunt convins ca e FOARTE subiectiv. Caut servicii de calitate, chiar daca la un pret mai mare. Peste tot in lume calitatea costa.

M-ar interesa si un abonament la SKY Italia sau chiar la D+ ca m-am saturat de jocul asta cu keyle...care chiar cind te interezeaza sa vezi ceva sunt expirate sau nu mai sunt publice.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai si cum cauti si nu gasesti? La Boom e simplu, te duci la ei pe pagina, iti construiesti pachetul si te abonezi si gata.
    SHALOM

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

....mutat in alt topic...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by isr2002
    Pai si cum cauti si nu gasesti? La Boom e simplu, te duci la ei pe pagina, iti construiesti pachetul si te abonezi si gata.
    Am gasit.Multumesc.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Sau poti sa mai astepti pina se stabilizeaza noua oferta focus; eu asta fac

Marius

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Renunt la Digi... caut BOOM

Quote Originally Posted by dancioch
    Am vazut ce scrie Fanta despre BOOM. Nu ma intereseaza. Sunt convins ca e FOARTE subiectiv.
    Extraordinar Eu inca am avut bun simt si inca nu am spus tot ce stiu despre BOOM TV...urmeaza bombele si dezvaluirile verii

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Renunt la Digi... caut BOOM

Quote Originally Posted by Fanta
    Quote Originally Posted by dancioch
    Am vazut ce scrie Fanta despre BOOM. Nu ma intereseaza. Sunt convins ca e FOARTE subiectiv.
    Extraordinar Eu inca am avut but simt si inca nu am spus tot ce stiu despre BOOM TV...urmeaza bombele si dezvaluirile verii

Fanta

Cand
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eh... daca avea cu ce, dadea cu ei de pamant de multa vreme... nu astepta sezonul estival
    Parerea mea este ca inca se documenteaza, sau stie ca problemele actuale de la Boom sunt temporare

Cat despre Digi... povestea cu bomba intitulata TP7 e tot atat de "fasss" ca si "fasss"-ul de la Boom... Asa ca in curand cred ca o sa renunt si eu la Digi. E clar ca Digi incepe sa o ia pe aratura in timp ce Boom incepe sa se redreseze.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ABJazzy
    Eh... daca avea cu ce, dadea cu ei de pamant de multa vreme... nu astepta sezonul estival
    Parerea mea este ca inca se documenteaza, sau stie ca problemele actuale de la Boom sunt temporare

Cat despre Digi... povestea cu bomba intitulata TP7 e tot atat de "fasss" ca si "fasss"-ul de la Boom... Asa ca in curand cred ca o sa renunt si eu la Digi. E clar ca Digi incepe sa o ia pe aratura in timp ce Boom incepe sa se redreseze.
    Cam asa e, asstpet si eu noile oferte de la Boom sau Focuss, Digi nu prea mai are treaba cu cei din Romania

Si ce daca e vant …
    Si ce daca sunt ploi
    Nu ne vom opri din noapte in zori

Ne-ati dat puterea
    Ne-ati dat speranta
    De a fi-mpreuna mereu…..

ETERNA MAXIMA

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

frate am si boom si focus, boom merge bine si au facut si la imagine ceva ca se vede foarte bine.

Cand suni la ei raspund imediat deci te asculta cineva :P

BTW, merge spaceshipu de 3 zile fara nici o blocare si l-am f... nu gluma.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

,,Cand suni la ei raspund imediat deci te asculta cineva''-si este si convorbirea gratis din reteaua Romtelecom,nu ca la ceilalti unde se taxeaza...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

dancioch probeaza 10 minute receiverul Coship de la Boom . Daca in 10 minute nu-l dai de pereti atunci inseamna ca te uiti rar la televizor si nu esti pretentios

(Se misca foarte greu.)

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Las' ca nici gonzerva de la Digi nu e tocmai racheta... . S-o fi miscand mai greu, dar de cand a schimbat Boom FEC-ul la 7/8 au o calitate a imaginii la care "muritorii de rand" gen Max, Digi, Focus pot, deocamdata, doar sa viseze
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

nu am avut digi dar instalatorii de la boom mi-au zis ca au montat si digi si ca, conserva de la digi merge chiar mai greu decat spaceshipul.

sa nu mai vorbim de note, alarme si macroblocuri.

Frate astia pe Boom Clasic baga numa' filme veki, ca pe tcm Sunt bestiale comediile din anii 40-50, numa filme cu tampiti, ma cracanez de ras...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cred ca nu ma mai abonez la Boom... cel putin deocamdata... De ce ? Pentru ca am gasit asta:
    http://www.inesiptv.ro/index.php
    Cum imi fac putin timp ma duc la ei sa vad despre ce este vorba....
    Acum... ca un novice ce ma aflu... astia chiar ofera HDTV ?! DTHurile noastre de ce nu ? Stiu... pun intrebari tampite... Dar Boom parca se adresa celor cu venituri peste medie... deci... ne permitem sa cumparam HDTV... de ce nu ofera ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)