Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    somnambul Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default @MAX TV - Ce e cu Boomerang?!

Azi am avut ocazia sa raman mut de uimire, cand am constatat ca pe Boomerang, in pachetul Max, am sonor in maghiara. Problema e ca am sonor NUMAI in maghiara!
    Ce naiba e cu porcaria asta si UNDE ESTE SONORUL ORIGINAL?

Later edit:
    Si-a revenit - sper sa nu mai am parte de dusuri de astea reci
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Buna dimineata!
    Asa este sonorul la Boomerang deja de foarte multa vreme!

Later edit:
    nu, nu si-a revenit doar ca nu toate sint traduse si in maghiara deci fenomenul va reapare la urmatorul film...

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Pai in cazul asta cred sincer ca cineva de la Max are probleme serioase cu capul!

Later edit:
    Asta daca nu cumva au cumparat ungurii Boomerang si eu nu stiam

Even later edit:
    Decat sa-l aud pe Jerry tipand "Yooooiii, o mooocikoo", mai bine imi iau Coship cu sigiliu, poze si instalator incorporat
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Mega mesterii de la Max au uitat cum se schimba limba , de atunci cu rocada intre Boomerang si Money Channel ,de la 1 mai . De atunci de 1 luna jumate nu au invatat cum se schimba limba . sau in uplinkul Max a mai ramas numai cainele Max , restul fiind la prashit , sapat , plivit , ca niste gostodari de dth pt sate ce sunt .......

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Mesteri de la Max merg pe la serviciu in general pina la ora 17.00...pina la acea ora Boomerang este transmis in engleza deci nu obseva nimic ciudat baietii...programele traduse in limba maghiara se transmit doar dupa masa deci probabil atunci cind nu mai este nimeni competent pe acolo sa faca modificarea...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

concluzie ,, lucra in ceteatean de etnie maghiara ce sta in romania
    Fiti Aliati
    Dreambox

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Merlin
    Even later edit:
    Decat sa-l aud pe Jerry tipand "Yooooiii, o mooocikoo", mai bine imi iau Coship cu sigiliu, poze si instalator incorporat
    E coship simplu, fara sigiliu, poze dar cu instalatori care vin, activeaza si pleaca.

Nu fac poze, nu sigileaza "locul crimei"

Si merge bine spaceshipul pana acum :P

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fiberspeeder
    E coship simplu, fara sigiliu, poze dar cu instalatori care vin, activeaza si pleaca.

Nu fac poze, nu sigileaza "locul crimei"

Si merge bine spaceshipul pana acum :P
    Cred si eu ca merge bine, dar mai astept un pic, poate se hotarasc astia sa-l vanda la un pret corect si fara stupiditatea asta cu instalare obligatorie de catre ei. Am o antena de care sunt foarte multumit, si nu-mi mai trebuie una pe bloc, am avut de furca destul cu vecinii si cand am montat-o pe asta. In orice caz, preturile Boom mi se par decente, oferta e indiscutabil mai buna decat la orice operator autohton, asa ca in momentul in care vor renunta la chestiile cu sigilare etc, care-i fac unici in lume, vor mai castiga un abonat.
    Oricum, baietii sunt politicosi si plini de bune intentii de te umfla rasul - imi vine in minte chestia aia cu ajutatul unei babute sa treaca strada, chiar daca biata de ea o tine mortis ca de fapt are de mers tocmai in alta parte....

Sau cine stie, ma pun pe laudat serios, poate ma trezesc cu un cocoship de asta la betatesting (fat chance )
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Merlin
    Pai in cazul asta cred sincer ca cineva de la Max are probleme serioase cu capul!

Later edit:
    Asta daca nu cumva au cumparat ungurii Boomerang si eu nu stiam

Even later edit:
    Sunt sigur ca daca il auzeai pe Jerry urland pe japoneza nu erai asa de revoltat!
    Sunt convins ca Max Tv are mai multi abonati care inteleg maghiara decat din aia care inteleg engleza.Mai ales in randul copiilor.
    E desgustator si faptul ca nu se combat asemenea postari pe acest forum.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pai la mine nu au pus nici o noua antena, au vazut ca am semnal ok pe canale si asta a fost

Deci, nu inca o antena, nu poze si nu sigilii.

Omul voia sonor original, nu are nimic cu faptul ca poate tu esti maghiar si esti complexat. Nici maghiarii nu cred ca vor sonor NUMAI in romana pe canale englezesti

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ciolpan
    Sunt sigur ca daca il auzeai pe Jerry urland pe japoneza nu erai asa de revoltat!
    Sunt convins ca Max Tv are mai multi abonati care inteleg maghiara decat din aia care inteleg engleza.Mai ales in randul copiilor.
    E desgustator si faptul ca nu se combat asemenea postari pe acest forum.
    Ba eram, man! La fel si daca ar fi urlat in rusa, araba, macumbaneza sau farsi! Pentru ca sunt roman si platesc pentru un pachet romanesc. Iar sonorul productiilor straine vreau sa-l aud in limba originala. Nu am nimic impotriva limbii maghiare si as fi perfect de acord sa existe POSIBILITATEA DE A ALEGE piste audio sau subtitrari alternative in toate limbile pamantului, dar e dezgustator sa ma trezesc obligat sa aud sonorul unei productii americane intr-o limba cu care nici cei ce au creat productia si nici eu nu avem nici in clin nici in maneca. Si apropo de copii, prefer ca al meu sa invete engleza, decat maghiara. Ca sa nu mai vorbim de atitudinea maghiarilor (aceia dintre ei care "intamplator" uita mereu ca sunt cetateni romani) fata de limba tarii in care traiesc, ca atunci chiar am ajunge la discutii care nu isi au locul pe acest forum.

@fiberspeeder - chiar exista posibilitatea sa iei numai receiverul si cardul? Asta ar fi o veste super!

Numai bine!
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

fiberspeed , am vazut cum merge borcanul Boom . Ca un Windows XP cu 64 de RAM .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

ce sa zic, pana acum nu mi-a dat nici o nota buna la purtare :P

Deci antena o am in magazie, era inclusa in pret. Am vorbit inainte si mi-au zis ca daca am deja se va face decat activarea de la mine de acasa. Au venit instalatorii, au activat telefonic paketul si au plecat. Fara antena pe casa.

Nu se vedea subtitrarea la canalele proprii dar am dat un telefon si s-a rezolvat in 5 minute.

E bine ca prinzi pe cineva la tel imediat daca e o problema. Macar urli la cineva daca esti de profesie nebun.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@fiberspeeder
    uitate pe forumul maghiar daca am postat ceva vreodata.
    @Merlin
    nu e nimeni obligat sa invete limba tarii in care traieste daca se descurca fara sa o stie!Uita-te la elvetieni,canadieni,belgieni...
    Copiii mei invata engleza din carti...Pe TV nu ma bazez...
    Eu cred ca Max Tv aplica o tactica prin care vrea sa atraga clienti care inteleg limba maghiara,pe considerentul ca ei sunt mai numerosi decat cei care inteleg engleza.
    E interesant faptul ca si eu gandeam candva ca voi(zic voi pt. ca Merlin e sustinut).Abia de cand traiesc in occident mi-am schimbat conceptiile...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ciolpan
    @fiberspeeder
    uitate pe forumul maghiar daca am postat ceva vreodata.
    @Merlin
    nu e nimeni obligat sa invete limba tarii in care traieste daca se descurca fara sa o stie!Uita-te la elvetieni,canadieni,belgieni...
    Copiii mei invata engleza din carti...Pe TV nu ma bazez...
    Eu cred ca Max Tv aplica o tactica prin care vrea sa atraga clienti care inteleg limba maghiara,pe considerentul ca ei sunt mai numerosi decat cei care inteleg engleza.
    E interesant faptul ca si eu gandeam candva ca voi(zic voi pt. ca Merlin e sustinut).Abia de cand traiesc in occident mi-am schimbat conceptiile...
    Corect, esti un troll si vrei sa faci aici un flame war ei bine nu te vom hrani si nu iti vom da satisfactie fiindca discutia nu are nici un sens. Crapa singur.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)