Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default chiar nu e nici un programator pe aici?

am si eu un gunoi de receptor german si nu am gasit patch pt el.De fapt suntem foarte multi in situatia asta .Asadar o mana de ajutor din partea unui programator se cere.skymaster dxl 9200 fta[ sau HANDAN ]

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Progamator ? jajajaj

vad ca ai glume în program ...

în ce priveste descodificatorul tau cred ca este un CLON DE TBOSTON

Salu2

Antes de postear en este foro, lea las normas y preséntese. Y al presentarse respete las normas Nş 1. Gracias

NORMAS: http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=59064

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Hey daca tot ai luat ,, un gunoi de receptor german ;; atunci ce cauti aici pe forum roman?
    De obicei pentru gunoaie nu gasesti nimic, le folosesti cit merg si dupa aia le arunci la cos.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by somnorosul
    Hey daca tot ai luat ,, un gunoi de receptor german ;; atunci ce cauti aici pe forum roman?
    De obicei pentru gunoaie nu gasesti nimic, le folosesti cit merg si dupa aia le arunci la cos.
    auzi mai tu ...

hmmm
    nu am chef sa ma cert cu tine dar ar trebui sa te controlezi putin omul a cerut ajutor nu pareri despre deco lui ...daca cunosti gunoilul de receptor zi mai multe informati web soft firm etc etc etc ... nu numai ca este un ,, un gunoi de receptor german "

SAlu2

Antes de postear en este foro, lea las normas y preséntese. Y al presentarse respete las normas Nş 1. Gracias

NORMAS: http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=59064

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Ca sa te apuci sa faci asa ceva, iti trebe timp, rabdare, materie cenusie consumata. Plus material de testare. Si iti pui intrebarea: cu ce ramai dupa asta(excluzand partea profesionala)?

FAbian23

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default ce ramane?

respectul tuturor si o meserie pe care nu o poate face oricine.Creiere sunt deja in Romania dar nu vor sa se oboseasca sa ajute .E alegerea lor sa traiasca in anonimat si noi tre s-o respectam.Oricum undeva tre sa fie unul care sa accepte provocarea si si scoata pe romanii fara bani din intuneric.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Auzi :: mai tu:: obiwans.... , nu am vrut sa jignesc pe nimeni aici , si asa mai sint foarte putini din cei care am fost acu 2-3 ani , treaba e ca ma deranjat chestia cu GUNOIUL , nici un receptor nu e gunoi .
    Revenind la problema , o imagine de facut e greu , omul trebuie sa aibe receptorul si sa incerce...... , precum stii majoritatea aici au Humax sau Strong , sau altii au module ,care sint mai practice, si la care gasesti mai tot timpul ce iti trebuie, pentru receptoare exotice e foarte greu de gasit ceva, nici un haker nu se chinuie sa faca ceva care pe piata nu se gaseste in numar mare.
    Eu zic ca inainte de a cumpara ceva oamenii ar trebui sa se intereseze ce merge la ora actuala pe piata ca sa nu aibe surprize mai tirziu ca au aruncat banii in vint.Si asa e din ce in ce mai greu cu ;; meseria asta;; , dar toti o fac numai din placerea de a zice , hm eu pot sa vad si asta, cu toate ca ei nu au timp sa se uite la ceea ce au , doar eu film sau un sport din cind in cind .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default trezeste-te somnorosule

ti-am spus ca -i zic gunoi asa la misto ca de mers a mers saracu.din 2002 nu a fost oprit doar daca s-a luat lumina.Deci s-ia scos banii pe vremea cand nu aveam cablu .Oricum problema e ca as vrea sa-i fac un update +un patch si e imposibil .

agrigento
    Guest

Salut!Stie cineva de unde pot lua un rom.flash pentru acest vechi receiver SKYMASTER DXL 9200?Vreau doar sa i-l readuc la viata,unui prieten...Va multumesc.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@isaictudor...receptoru tau e vechi se nu prea cunoscut...si-a trait viatza...gata altu mai bun!Asa am patit si eu cu un Nokia dbox 1...prea vechi....a fost la vremea lui beton, avea suport software f bun ....dar acu e mort, adica pt FTA e ok...lumea trece pe Dreambox 800...se pare....mai putin si arunc si eu echo-ul meu......ca sa trec si eu la hd
    SS2+ECHOSMART 790+H-H+ANTENA1.2

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up Skymaster Dxl 9200

SKYMASTER DXL 9200..poate poti sa gasesti ceva pe vreun site turcesc..incearca aici...TNT-2 DEPO ....SE GASESTE SI CLONE...SUCCES
    Alienware Insider

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cred ca aceste fisiere te-ar ajuta in legatura cu Skymaster DXL 9200 .

http://rapidshare.com/files/12282653...ashen.rar.html

Iar pe urmatorul site vei gasi cam tot ce te intereseaza in legatura cu skymaster:

http://www.sm-elektronic.de/download...9&_lw=#options

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)