Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7

Thread: Digitv si TP7

ˇsoy madridista! Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Digitv si TP7

fratilor, iata ca momentul mult asteptat al lansarii TP7 de catre digitv s-a realizat. s-a facut aerisirea programelor, s-au introdus canale noi, pe care noi clientii le-am asteptat cu sufletul la gura. :cursing: pe naibaaaaaaaaaaaa.
    potrivit http://en.kingofsat.net/pos-1W.php RCS nu mai emite pe TP7. asa ca...pana se vor gandi cei de la RCS sa faca ceva, eu zic sa ne luam gandul de a mai visa la programe noi sau la calitatea celor din grila. poate e bine doar sa visam ca totul e asa cum vrem noi.
    daca aveti si alte detalii, astept sa le postati.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Digitv si TP7

Quote Originally Posted by iezuit777
    fratilor, iata ca momentul mult asteptat al lansarii TP7 de catre digitv s-a realizat. s-a facut aerisirea programelor, s-au introdus canale noi, pe care noi clientii le-am asteptat cu sufletul la gura. :cursing: pe naibaaaaaaaaaaaa.
    potrivit http://en.kingofsat.net/pos-1W.php RCS nu mai emite pe TP7. asa ca...pana se vor gandi cei de la RCS sa faca ceva, eu zic sa ne luam gandul de a mai visa la programe noi sau la calitatea celor din grila. poate e bine doar sa visam ca totul e asa cum vrem noi.
    daca aveti si alte detalii, astept sa le postati.
    In preajma lansarii Boom TV a fost un mare tam tam cu lansarea TP 7 la Digi TV pentru amagirea abonatilor ca nu cumva sa inceapa sa treaca la Boom. Dupa ce lucrurile s-au limpezit si cu Boom s-a facut liniste si la Digi. La intrebarile puse pentru d-l Fanta cu privire la TP 7 el raspunde la toate intrebarile numai pe asta se face ca ploua

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Tacerea aceasta desavarsita in ceea ce priveste TP7 care acum mai bine de 3 saptamani promitea in maxim 2 bunatati pe acest TP este suparatoare.Cred ca mult mai corect ar fi sa se spuna adevarul chiar daca acesta nu este cel asteptat.Ar fi o dovada de respect pentru abonatii digi care asteapta de ceva vreme ca afirmatiile sa devina si realitate.E oare prea mult ?

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Nu este sub forma de zvon dar in Bistrita, la intrebarea ce va fi pe TP7 si cand ?... intrebare adresata unui nene din coducere cunoscator in domeniu adica cu state vechi de plata in lumea sateletilor ei baieti ce credeti ca a raspuns .... a zis: " Naiba-i stie si pe astia ... dar nu cred ca prea devreme mai avem altele de pus la punct decat TP7 .... dar zic eu totusi macar AXN-urile ?..... el zice acordu in ceea ce priveste preluarea AXN -urilor toate e semnat dar cica lumea nu e interesata "

Nu este sub forma de zvon ci o scurta relatare a discutiei ce am avuto cu un nene din Bistrita din staful tehnic DIGI si care e mana forte acolo la Digi MAMA.

Asa ca fratilor parerile sunt impartite ei cu siguranta au o strategie dar cred ca la Digi la fel ca in toata tara " nu stie stanga, ce face dreapta "... SOMN USOR VISE PLACUTE

www.proxy-n-vpn.com Master
    Posts Thanks / Likes

Inseamna ca sau sucit pe traseu.Ori a fost pacaleala de 1 Aprilie.
    Visam la Boomerang.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Atunci schimba avatarul-pune o antena yagi
    HSS1120;HSS1160;Humax Digi+;Maxtv;Focussat;ant.off.1,2mAl;Twin Lnb Titanium;ant.off.1,6mAl 62E-30V;Invacom;act.18'';poz.SRT V50;SRT 6355;WF-5lnb;SATLOOK Digital NIT;DM7020-S;SS2;DVB-T

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Abonatii DIGI au ajuns sa se roage sa le mearga bine concurentei (BOOM) in speranta contramasurilor (prezumtive) ale lui DIGI (TP 7) care de fapt s-ar putea sa nu aduca nimic notabil.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)