Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Viorel Moldovan, pro & contra ?!

Iata o parere "contra" luata de pe un forum "stelist" ...

Publicam, in cadrul obisnuitei rubrici "Mesajul zilei", unul din sutele de mesaje venite pe forumul stelisti.ro, pe care il redam integral...

----------------------------------------------------
    Jucatorul "roman" Viorel Moldovan a declarat dupa meci: "un JEG DE TARA, un campionat jegos".

Ar fi trebuit sa se refere la prestatia "jegoasa" a Rapidului din ultimul meci, cand jucatorii rapidisti au facut dovada caracterului lor urat.
    Interventia cu talpa in figura a lui Coman, pumnul dat de Marius Nicolae pe la spate unui jucator al Jiului (macar daca era din fata), mana lui Nicolae in gatul altui jucator si declaratia lui ca daca il va intalni pe arbitru il va omori spune totul despre aceasta "cea mai frumoasa" urata echipa din campionat.
    Si-au iesit din minti dupa eliminarea din Uefa, dorinta de depunctare la masa verde pt castigarea titlului si acum 5 jucatori cu rosu si o atitudine total nesportiva... (de fapt huliganica), asta e adevarata fata a rapidului.

Iar lui Viorel Moldovan ar trebui sa i se retraga cetatenia, sau cel putin sa fie sters din istoria lui la nationala Romaniei unde nu a meritat sa joace.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Vio Moldovan: “Regret că nu m-am putut stăpâni”

Atacantul Viorel Moldovan a dat publicităţii un comunicat, în care îşi exprimă regretul pentru declaraţiile făcute, miercuri, la finalul meciului Jiul Petroşani - Rapid Bucureşti, scor 1-0, din cadrul etapei a XXX-a, ultima a Diviziei A.

"Regret asemeni multor iubitori de fotbal un final de campionat dominat de scandaluri. Regret ca jucător al Rapidului faptul că echipa mea a ratat în ultima etapa titlul. Regret ca fotbalist evenimentele petrecute la Petroşani. Regret ca om că nu mi-am putut stăpâni nervii. Regret ca român faptul că prin declaraţiile mele am lezat, poate, mândria conaţionalilor", a precizat Moldovan în comunicatul citat.

Jucătorul echipei Rapid a adăugat, în comunicat, că îi este greu să-şi acorde circumstanţe atenuante pentru comportamentul său. "De aceea nu pot decât să revin asupra a ceea ce am zis, să îmi cer scuze şi să declar cu toată tăria că mi-aş fi dorit mai mult ca oricine ca acele vorbe să nu se facă vreodată auzite. Nu din partea mea, Viorel Moldovan, un jucător crescut în spiritul ardelean al respectării valorilor morale şi naţionale.
    Nu din partea mea, fotbalistul care s-a mândrit întotdeauna cu selecţiile şi golurile la echipa națională. Mi se pare frustrant să îmi ofer un final de carieră marcat de nişte declaraţii în care nu cred şi să fiu judecat doar pentru aceste lucruri. Îmi pare rău şi aproape că sunt mai supărat pe mine decât pe cei care m-au determinat să am aceste reacţii necontrolate".

Comunicatul este semnat "Viorel Moldovan, fotbalist român".

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@zumeo

Cine a scris primul articol?

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

a gresit cand a spus ca e jeg de tara. tara e extrem de frumoasa pacat ca e populata pe langa niste oameni cu adevarat de respectat si cu niste jeguri de persoane care strica tot si ne fac de ras.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

sa nu uite domnul Moldovan ca in jegul asta de tara s-a nascut , in jegul asta de camionat s-a afirmat pentru a putea fi selectionat in nationala si apoi sa se poata tranfsera in strainatate

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)